Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Praha / Organizer: Jan Riedl zc.enijarkuemahamop@ofni

{}
0 %

Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Amount raised 98 364 Kč of 254 000 Kč goal
Left 58 days
39 % z původního cíle
The campaign has ended 31. January 2024

Help by sharing


Jsme skupina lidí, kteří se rozhodli pomáhat Ukrajině. Hlavním organizátorem je Vasyl Andrishko, který pochází ze Západní Ukrajiny a dlouhodobě žije a podniká v Čechách. Již od počátku invaze jezdí a pomáhá na východní Ukrajině. Máme zkušenosti se zajišťováním podpory, máme výsledky z několika desítek cest na východní Ukrajinu.


Jsme ve spojení s bojovými a zásobovacími jednotkami na východní frontě, zdravotníky, kteří nám zasílají aktuální potřebné položky, které zajišťujeme a dovážíme na východ Ukrajiny a předáváme příjemcům.


Předmětem naší podpory je materiál denní potřeby: zdravotnický materiál, taktické vybavení a předměty pro logistiku, především terénní automobily.


Jak sbírka pomůže?

Požadavky na podporu již překračují možnosti naší základny dárců a podporovatelů. Proto hledáme pomoc formou této sbírky, která nám pomůže potřebnou pomoc pro Ukrajinu zajistit.

Pomoc jsme rozdělili na 3 oblasti:

Logistickou - pickup 4x4, uzávěrka diferenciálu, pneumatiky do bláta, dlouhá korba, krytí plachtou nebo hardtopem, např. Mitsubishi L200 singlecab s dlouhou korbou, Nissan Navara, kingcab nebo podobný vůz, který bude splňovat hlavní parametry. Případné nezbytné opravy a přípravu vozu zajistíme v České republice před cestou, nebo na Ukrajině před předáním jednotce.

Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 33. brigádu, minometné baterie operující v oblasti Záporoží, kdy předpokládané náklady odhadujeme na 156 000 Kč.

Vybavení zdravotnickým materiálem – škrtidla a certifikované turnikety, které jsou třeba v případě zranění končetin a bývají zásadní pro přežití, a hrudní krytí, odhad ceny je cca 50 000 Kč.

Odkaz:

Taktické vybavení nosiče pro pláty, které zastaví v místě trupu těla letící úlomky střepin nebo projektily, náklady odhadujeme na 48 000 Kč.

Vše pořídíme v ČR a doručíme předáme přímo na frontu.

Pomozte nám prosím zajistit finanční prostředky co nejdříve a my pomoc doručíme na frontu a předáme jednotce terénní pickup, turnikety, hrudní krytí, neprůstřelné vesty.

Za každou pomoc budeme vděční a nezklameme Vaši důvěru.


Organizaci a sbírku zajišťuje skupina „SOHTASCH“ Vasyla Andrishka, který je současně jejím garantem.

Cesta na východní Ukrajinu - Mazda B2500 Flint

01. 12. 2023

Listopadová cesta na Ukrajinu, při které jsme vojákům vezli vůz Mazda B2500 je opět napsána rukou Honzy Riedla. Díky tomu, můžete nahlédnout do každého detailu cesty. 

Nejde jen o to, že cesta je dlouhá a trvá spoustu hodin. Jde o to, co všechno můžete během cesty zažít. S kým se potkáte. Jaké lidi poznáte během cesty.

Honza Vám například řekne, jak na něj působily děti ve škole, které o přestávkách připravuji maskovací sítě nebo pomáhají vyrábět zákopové svíčky pro vojáky. Dozvíte se jak je to s časovým posunem na Ukrajině. Co vše se naučil od profesionálního řidiče Michala. Jaké jsou rozdíly v hospodaření. Také píše o tom, že cesty jsou tak rozbité, že je nutné jet po polích. 

Vše je doprovázeno fotografiemi z cesty. 

Díky Vám, jsme mohli tuto cestu uskutečnit a pomoci vojákům na frontě!


Honza Riedl by Vám ještě rád něco pověděl: "Pokud máte k naší práci připomínky, náměty na zlepšení řekněte nám to, pokud máte slova chvály, řekněte to prosím dalším lidem."


Celou cestu si můžete přečíst zde: Listopad 2023, Mazda B2500 Flint

Vosk na zákopové svíčky od Římskokatolické farnosti Uhlířské Janovice

27. 11. 2023

Když jsem oslovoval farnosti o pomoc se sbírkou vosku, oslovil jsme jich prozatím více než dvě desítky, je mi potěšením, že první reakce přišly z míst ze kterých mám rodinu, přátelé a řadu krásných vzpomínek.

V sobotu jsme přijali do sbírky vosku na výrobu zákopových svíček dar z Římskokatolické farnosti Uhlířské Janovice, děkujeme mnohokrát, Vaše podpora pomůže vojákům na Ukrajině přežít zimní měsíce, všechen darovaný vosk přeměníme na zákopové svíčky a odvezeme na východní frontu.

Děkujeme všem, kteří se do sbírky vosku zapojili.

Sbírka pokračuje, přidejte se prosím a pomozte v těžké chvíli napadené zemi přežít zimu.

Cesta na východní Ukrajinu - Ford Ranger Icosy

21. 11. 2023

Když jsme koupili od pana Krátkého T4 Jirka, nemyslel jsem si, že budeme záhy mít možnost vykoupit další auto od stejného majitele. Od pana Krátkého přišla SMS s nabídkou neinzerovaného auta a s nabídkou odprodeje za velmi dobrou cenu přímo pro nás. Kluci, kteří byli na prohlídce T4 Jirka jej prohlédli a shledali, že auto se pro nás hodí, a tak jsme jej koupili. Obchod proběhl hladce, pan Krátký nám zařídil převozní značky a všechno co bylo třeba, moc děkujeme za přízeň a pomoc!! 

Snažíme se pracovat na několika frontách najednou a od nákupu auta po převoz uběhne od 14 dnů až po dva měsíce, záleží na financích, prioritách, kapacitách potřebných pro přípravu auta a zajištění materiálu. Ford Ranger Icosy byl jedním z těch delších projektů, v době pořízení vozu jsme odjeli na východní Ukrajinu s předchozí pomocí a ostatní mezitím pomáhali auto připravit. Je to skládání malých dílků na jejichž konci je zajištěný materiál pro vojáky na nule.

V Čechách se na autě realizovaly první servisní práce: kontrolovala náprava, vyměňovaly silentbloky, vyměnili jsme pneumatiky. Zajistili jsme doklady, dálniční známky na cestu, natankovali a pan Miroslav a pan Viktor mohli vyrazit na hranici. 

Na hranici Vasyl převzal auto od kluků, kteří jej přivezli z České republiky. Byla tma a auto mělo oranžový majáček na střeše, jak je vidět u fotek z nákupu (auto bylo bílé). Hranice byla prázdná, ale několik evidentně rozčilených policistů s pistolemi se vyhrnulo z budovy, a ptali se Vasyla, jestli má povolení jezdit s majákem. Proč sem jezdíte s majákem, že to je státní hranice?! Podíváme se po kamerách, kde si jel, odkud jedeš, máš povolení? Na hranici, když jsou nejasnosti, tak na hranici stojíš, dokud se nevyřeší!


Pokud Vás zajímá, jak to bylo dál, přečtěte si naši novinku zde.

44 donations

“Slava Ukrajine!”
1 221 Kč — Anonymous donor about 12 hours ago

20 000 Kč — Kateryna Svitlynets 1 week ago

“Chlapi, VELKÉ díky za vše co děláte a jak moc pomáháte. Jiří Brauner z Brna”
10 000 Kč — Jiří Brauner 1 week ago

“Za tři měsíce dovezli na východní Ukrajinu tři offroad vozy a mnoho materiálu, sháníme prostředky na další pomoc, sdílejte prosím, pracujeme na plno dál. ”
777 Kč — Jan Riedl 1 week ago

3 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Děkujeme Karolíně a ostatním za podporu, vrátili jsme se z další cesty na východní Ukrajinu, vojáci jsou unavení, ale odhodlaní, i my musíme vytrvat.”
777 Kč — Jan Riedl 1 month ago

252 Kč — Karolina Bečvářová 1 month ago

800 Kč — Anonymous donor 1 month ago

300 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago