Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Praha / Sbírku organizuje Jan Riedl

{}

Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

0 %

Vybráno 215 451 Kč z 254 000 Kč
Zbývá 73 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme skupina dárců, kteří se rozhodli pomáhat Ukrajině. Hlavním organizátorem je Vasyl Andrishko, který pochází ze Západní Ukrajiny a dlouhodobě žije a podniká v Čechách. Již od počátku invaze jezdí a pomáhá na východní Ukrajině. Máme zkušenosti se zajišťováním podpory, máme výsledky z více než desítek cest na východní Ukrajinu. O pomoci Vasyla Andrishka napsali v Jabloneckém deníku, v článku o Ukrajinských Češích, kteří jezdí s pomocí na východní Ukrajinu.


Jsme ve spojení s velením bojových a zásobovacích jednotek na východní frontě, také se zdravotníky, kteří nám zasílají aktuální potřebné položky, které zajišťujeme a dovážíme na východ Ukrajiny a předáváme příjemcům.


Komu pomáháme?

Námi podporované jednotky jsou:

·        137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny,

·        Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny "Rubizh",

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny pojmenovaná po Hrdinovi Ukrajiny seržantovi Serhiji Mikhalčukovi,

·        30. brigáda pojmenovaná po Konstantinu Ostrovském,

·        128. horská útočná brigáda - 2. divizní rota,

·        Speciální jednotka "OPPFORT",

·        63. liniová brigáda,

·        57. brigáda - 17. prapor,             

·        33. brigáda, A4447, minometná baterie,

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny - 3035 (zásobovací jednotka)

 Jednotky aktuálně operují v oblasti východní fronty.


Co je předmětem naší podpory?

Předmětem naší podpory jsou:

·        materiály denní potřeby jako jsou trvanlivé potraviny, energetické nápoje, energetické tyčinky, karimatky, spací pytle, filtry na vodu, hygienické potřeby a další,

·        zdravotnický materiál – turnikety, obvazový materiál, hemostatické tampóny, hrudní krytí, bandáže končetin, léky na tišení bolesti a další, 

·        taktické vybavení – zejména čelové svítilny, noční vidění na auta, neprůstřelné vesty, aktivní sluchátka, taktické brýle a rukavice, tablety, maskovací sítě a další,

·        logistika - náhradní pneumatiky do bláta, hevery, nářadí pro servis, terénní automobily, dodávky v úpravě pro ošetření a převoz raněných, servisní vozy.

 

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je součástí naší systematické práce, která se periodicky opakuje od počátku invaze v roce 2022, průměrně jedenkrát měsíčně, podle toho, jak se nám podaří zajistit materiál.

Přijímáme požadavky bojových jednotek, zdravotníků na potřebné vybavení, následně oslovujeme malý okruh dárců. Na větší položky se skládáme (automobily), menší položky nám dárci vozí osobně. Evidujeme přijatý materiál, zajišťujeme fotodokumentaci předání i převzetí podpory. Materiál kumulujeme v ČR do jednotlivých cest na východní Ukrajinu. Máme zázemí na západní i centrální Ukrajině, pomoc svážíme ze všech tří lokalit, podle toho, kde se jí podaří zajistit, nebo kde je možné ji pořídit nejlevněji. Podporu dovezeme na východní Ukrajinu a osobně předáme jednotkám. Prakticky permanentně jsou požadovány offroad vozy, nebo transportéry. Pokud se nám podaří vybrat na tyto prostředky včas, jsou cesty s materiálem a dovozem automobilů propojené. Od počátku invaze jsme zajistili 12 automobilů v provedení offroad, nebo transportér.


Požadavky na podporu již překračují možnosti naší základny dárců a podporovatelů. Proto hledáme pomoc formou této finanční sbírky, která nám pomůže potřebnou pomoc pro jednotky na Ukrajině zajistit. Potřebný materiál doručíme předáme přímo na frontu.

 

Sbírku jsme rozdělili do tří oblastí:

Logistickou - pickup 4x4, uzávěrka diferenciálu, pneumatiky do bláta, dlouhá korba, krytí plachtou nebo hardtopem, např. Mitsubishi L200 singlecab s dlouhou korbou, Nissan Navara, kingcab nebo podobný vůz, který bude splňovat hlavní parametry. Případné nezbytné opravy a přípravu vozu zajistíme v České republice před cestou, nebo na Ukrajině před předáním jednotce. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 33. brigádu, minometné baterie operující v oblasti Záporoží, kdy předpokládané náklady odhadujeme na 156 000 Kč.

Vybavení zdravotnickým materiálem – škrtidla a certifikované turnikety, které jsou třeba v případě zranění končetin a bývají zásadní pro přežití, a hrudní krytí, odhad ceny je cca 50 000 Kč.  

Taktické vybavení nosiče pro pláty, které zastaví v místě trupu těla letící úlomky střepin nebo projektily, náklady odhadujeme na 48 000 Kč. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny.

Pomozte nám prosím zajistit finanční prostředky co nejdříve a my pomoc doručíme na frontu a předáme jednotce. Za každou pomoc budeme vděční a nezklameme Vaši důvěru.


Organizaci a sbírku zajišťuje skupina „SOHTASCH“(Stříbrná země – západní Ukrajina)  Vasyla Andrishka, který je současně jejím garantem.

Návštěva žáků ze Základní školy Kunratice

12. 03. 2024

Dnes jsme si výrazně zpříjemnili čas na výrobu zákopových svíček. Na pomoc nám přijela skupina ukrajinských žáků Základní školy Kunratice.

Děti se velmi radostně pustily do kompletace plechovek na zákopové svíčky i následné zalévání voskem. Pracovaly s takovým nadšením a vervou, že nám po relativně krátkém čase došel připravený karton na výrobu.


Ale spolupráce bude pokračovat a my se příště lépe připravíme na tuto nezdolnou energii, kterou sebou přinesly. Trávit s nimi čas a poslouchat jejich veselé štěbetání v ukrajinštině bylo osvěžující a plné naděje.


Celá novinka na stránkách školy: https://www.zskunratice.cz/web/aktuality/pripravujeme-zakopove-svicky-muzeme-pomoci.12084 


Velké díky za jejich statečnost, vstřícnost, ochotu a objetí. ♥️🇨🇿

Žádost o finanční dar na pořízení offroadu

01. 03. 2024

7. zásahová jednotka ozbrojených sil Ukrajiny 💙💛 poslala požadavek na terénní pickup L200.

Vůz máme vybraný, zkontrolovaný a rezervovaný, ale stále nemáme dost financí na jeho výkup 🙁

Prosíme o příspěvek do sbírky Znesznáze21 odkud finance na nákup vozu použijeme.

Moc děkujeme! 🙏

Doručili jsme další auto na frontovou linii.

29. 02. 2024

Když plánujeme pomoc v České republice a i se zkušenostmi z cest na východní Ukrajinu, pořád jsme moc daleko od reality a některé věci je potřeba chápat s větší dávkou nadhledu. Podpora dárců, je oproti prvnímu roku plnohodnotné invaze na Ukrajině určitě menší, zajistit finanční prostředky na pomoc je čím dál těžší a bohužel i pomoc od nás je slabší a to i když se neúnavně snažíme pracovat a hledat nové cesty k jejímu zajištění.

Píši o tom proto, že například zajistit prostředky na offroad auto typu pickup, nebo dodávku 4x4, nebo jiný podobný v podstatě původně civilní vůz na Ukrajinu v prvních dvou letech trval průměrně něco přes měsíc, za rok 2022 a 2023 jsme zajistili a dodali necelých 20 aut jednotkám na frontu.

Dva typy aut mají unikátní tempo, evakuační sanitky, které transportují vojáky z nuly na nejbližší bezpečné místo k ošetření, většinou typu dodávky 4x4, kde je prostor i na základní vybavení na základní záchranu raněného. Pickupy sice také poslouží k záchraně vojáků, ale mají univerzálnější použití. Na tuto evakuační sanitku typu Transporter T4 se sbírka v ČR ani nebyla potřebná, když jsme o autě s Vasylem začali mluvit, už bylo vykoupené a řešili jsme operativní věci. Dárci z Ukrajiny na toto auto peníze mezi sebou vyberou rychle a nepotřebovali naši pomoc.

Druhý případ se stal v lednu, auto, které jsme nyní dovezli na frontu je auto vybavené chlazením, slouží k převozu vojáků, kteří obětovali svůj život za svoji zemi, za naši budoucnost. I taková auta jsou potřeba...


Celou novinku si můžete přečíst na našem webu Pomáháme Ukrajině.


Sbírku již podpořilo 100 dárců

123 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

1 221 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

100 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

2 900 Kč — Anonymní dárce před měsícem

5 € — Anonymní dárce před měsícem

5 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Velmi si vážíme Vaší práce“
10 000 Kč — MUDR. Martin Kubíček před měsícem

150 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„No drop wasted. “
500 Kč — Vladimůra před 2 měsíci

„Úžasná výroba zákopových svíček, ať se stále daří.“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci