Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Praha / Sbírku organizuje Jan Riedl

{}
0 %

Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Vybráno 32 333 Kč z 254 000 Kč

13 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 01. ledna 1970

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsme skupina dárců, kteří se rozhodli pomáhat Ukrajině. Hlavním organizátorem je Vasyl Andrishko, který pochází ze Západní Ukrajiny a dlouhodobě žije a podniká v Čechách. Již od počátku invaze jezdí a pomáhá na východní Ukrajině. Máme zkušenosti se zajišťováním podpory, máme výsledky z více než desítek cest na východní Ukrajinu. O pomoci Vasyla Andrishka napsali v Jabloneckém deníku, v článku o Ukrajinských Češích, kteří jezdí s pomocí na východní Ukrajinu.


Jsme ve spojení s velením bojových a zásobovacích jednotek na východní frontě, také se zdravotníky, kteří nám zasílají aktuální potřebné položky, které zajišťujeme a dovážíme na východ Ukrajiny a předáváme příjemcům.


Komu pomáháme?

Námi podporované jednotky jsou:

·        137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny,

·        Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny "Rubizh",

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny pojmenovaná po Hrdinovi Ukrajiny seržantovi Serhiji Mikhalčukovi,

·        30. brigáda pojmenovaná po Konstantinu Ostrovském,

·        128. horská útočná brigáda - 2. divizní rota,

·        Speciální jednotka "OPPFORT",

·        63. liniová brigáda,

·        57. brigáda - 17. prapor,             

·        33. brigáda, A4447, minometná baterie,

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny - 3035 (zásobovací jednotka)

 Jednotky aktuálně operují v oblasti východní fronty.


Co je předmětem naší podpory?

Předmětem naší podpory jsou:

·        materiály denní potřeby jako jsou trvanlivé potraviny, energetické nápoje, energetické tyčinky, karimatky, spací pytle, filtry na vodu, hygienické potřeby a další,

·        zdravotnický materiál – turnikety, obvazový materiál, hemostatické tampóny, hrudní krytí, bandáže končetin, léky na tišení bolesti a další, 

·        taktické vybavení – zejména čelové svítilny, noční vidění na auta, neprůstřelné vesty, aktivní sluchátka, taktické brýle a rukavice, tablety, maskovací sítě a další,

·        logistika - náhradní pneumatiky do bláta, hevery, nářadí pro servis, terénní automobily, dodávky v úpravě pro ošetření a převoz raněných, servisní vozy.

 

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je součástí naší systematické práce, která se periodicky opakuje od počátku invaze v roce 2022, průměrně jedenkrát měsíčně, podle toho, jak se nám podaří zajistit materiál.

Přijímáme požadavky bojových jednotek, zdravotníků na potřebné vybavení, následně oslovujeme malý okruh dárců. Na větší položky se skládáme (automobily), menší položky nám dárci vozí osobně. Evidujeme přijatý materiál, zajišťujeme fotodokumentaci předání i převzetí podpory. Materiál kumulujeme v ČR do jednotlivých cest na východní Ukrajinu. Máme zázemí na západní i centrální Ukrajině, pomoc svážíme ze všech tří lokalit, podle toho, kde se jí podaří zajistit, nebo kde je možné ji pořídit nejlevněji. Podporu dovezeme na východní Ukrajinu a osobně předáme jednotkám. Prakticky permanentně jsou požadovány offroad vozy, nebo transportéry. Pokud se nám podaří vybrat na tyto prostředky včas, jsou cesty s materiálem a dovozem automobilů propojené. Od počátku invaze jsme zajistili 12 automobilů v provedení offroad, nebo transportér.


Požadavky na podporu již překračují možnosti naší základny dárců a podporovatelů. Proto hledáme pomoc formou této finanční sbírky, která nám pomůže potřebnou pomoc pro jednotky na Ukrajině zajistit. Potřebný materiál doručíme předáme přímo na frontu.

 

Sbírku jsme rozdělili do tří oblastí:

Logistickou - pickup 4x4, uzávěrka diferenciálu, pneumatiky do bláta, dlouhá korba, krytí plachtou nebo hardtopem, např. Mitsubishi L200 singlecab s dlouhou korbou, Nissan Navara, kingcab nebo podobný vůz, který bude splňovat hlavní parametry. Případné nezbytné opravy a přípravu vozu zajistíme v České republice před cestou, nebo na Ukrajině před předáním jednotce. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 33. brigádu, minometné baterie operující v oblasti Záporoží, kdy předpokládané náklady odhadujeme na 156 000 Kč.

Vybavení zdravotnickým materiálem – škrtidla a certifikované turnikety, které jsou třeba v případě zranění končetin a bývají zásadní pro přežití, a hrudní krytí, odhad ceny je cca 50 000 Kč.  

Taktické vybavení nosiče pro pláty, které zastaví v místě trupu těla letící úlomky střepin nebo projektily, náklady odhadujeme na 48 000 Kč. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny.

Pomozte nám prosím zajistit finanční prostředky co nejdříve a my pomoc doručíme na frontu a předáme jednotce. Za každou pomoc budeme vděční a nezklameme Vaši důvěru.


Organizaci a sbírku zajišťuje skupina „SOHTASCH“(Stříbrná země – západní Ukrajina)  Vasyla Andrishka, který je současně jejím garantem.

Jablonecký Deník.cz o práci Vasyla Andrishka a Jana Riedla

22. 09. 2023

"Kamera na helmě zasahujícího zdravotníka se míhá od jednoho zraněného ukrajinského vojáka ke druhému. Jeden má utrženou část spodní čelisti, další má hned několik průstřelů. Pravé rameno, levá ruka s dvěma ránami, prostřílené obě nohy. Zdravotník vytahuje zdravotní škrtidlo zvané turniket. Podváže vojákovy všechny poraněné končetiny. Tahle škrtidla má v torně díky skupině dobrovolníků z Česka. Video ze zásahu, které poslala jednotka, je natolik realistické, že není možné je zveřejnit." A takhle článek v Jabloneckém Deníku pokračuje.  


Pan redaktor Jan Sedlák vyzpovídal v rozhovoru Vasyla Andrishka a Jana Riedla. Oba měli co říct. Oba totiž čeká cesta na Ukrajinu. Abychom mohli turnikety pro ukrajinské vojáky obstarat, jsou k tomu potřeba finance. Požadavky překročily naše možnosti a proto jsme založili sbírku na platformě Znesnáze21.cz 


„Na frontu jsme poslali už 12 automobilů. Offroady pro taktické jednotky, dodávky coby sanitky, za týden vezeme na Ukrajinu další dodávku 4x4, která bude sloužit jako takzvaný servis na kolech,“ popisuje v článku Vasyl Andrishko. Naše skupina dobrovolníků se specializuje na pomoc vybraným jednotkám. Nejedná se o zbraně, ale o potřeby pro zdravotníky a logistiku.


Dodávky automobilů přímo na frontu probíhají na rozdíl od oficiální vládní vojenské pomoci úplně jinak. „V Česku koupíme auto, které splňuje požadavky konkrétní jednotky. Dáme ho do co nejlepšího technického stavu a s autem plným potřebným dílů a další pomoci přejedeme na západní Ukrajinu. Tam se auto připraví přímo k nasazení na frontě. To znamená technické úpravy, které nemůžeme udělat v Česku, protože bychom museli absolvovat kolečko kvůli přestavbě na technické kontrole, úřadech a podobně,“ vysvětluje v rozhovoru Jan Riedl.


Celý článek si můžete přečíst zde.

Přinášíme slova ředitelky M. Margity o zapojení týmu Osijského institutu do boje

19. 09. 2023

Osijsky ZZSO pojmenovaný po F. Potushnyak


Válka nás změnila... Změnila vědomí Ukrajinců. Každý z nás chápe, že je nutné jednat, je nutné pomáhat pro blížící se vítězství! Od prvních dnů války se do dobrovolnických aktivit zapojil tým Osijského institutu všeobecného středního vzdělávání pojmenovaného po F. Potushnyakovi.


Bylo organizováno tkaní maskovacích sítí pro obránce, kampaně na výrobu zákopových svíček. Učitelé a studenti také pravidelně pořádají charitativní akce „Pomozte vojákovi – chraňte Ukrajinu“, zaměřené na pomoc a podporu obráncům. Během těchto akcí studenti a pracovníci shromažďují a předávají armádě sady potravin, hygienické potřeby a základní potřeby. Učitelé a studenti při několika příležitostech pekli pro vojáky domácí cukroví a slánku. Snažíme se pomáhat finančně, podílíme se na sběru aut, zimních bot atp.


Žáci pravidelně pořádají benefiční jarmarky a výtěžek putuje pro potřeby ozbrojených sil. Děti kreslí obrázky, píší dopisy, vyrábějí kouzla. To vše je důležité!! Existují dokonce „hudební přestávky“, kdy studenti získávají peníze hraním hudebních skladeb. To jednoznačně naznačuje, že roste uvědomělá generace Ukrajinců, která chápe, že pouze společným úsilím lze porazit nepřítele. Je naší povinností mít stále na paměti, že existují lidé, kteří každý den riskují své životy. Dlužíme jim všechno a každý by měl také dělat maximum, pomáhat, ne stát stranou.


Společně k vítězství!

Publicista Fištejn: "Západ zapomněl umět vítězit, válku na Ukrajině nechápe..."

14. 09. 2023

Rozhovory Čestmíra Strakatého v Prostoru X jsou vždy zajímavé, nicméně tenhle je stále velmi aktuální a nelze než podtrhnout a přidat vykřičník!


Válku na Ukrajině provází obrovské nepochopení a Západu ani po více než roce od začátku ruské invaze není dost jasné, o co jde a proč stojí za to napadenou zemi bránit, myslí si publicista Jefim Fištejn. „Není to konflikt mezi dvěma státy, není to konflikt za území nebo nějaké majetky, za válečnou kořist. Vůbec ne. Je to civilizační střet,“ říká.


Ukrajina podle něj není hrází, která brání Západ, je jeho nedílnou součástí reprezentující demokratické principy. U Bachmutu a dalších měst se primárně svádí boje o to, jestli je diktátorská společnost řízená z jednoho bodu na špici efektivnější než ta západní. Ve válce hodnot by označení „chcimírové“ mělo být hanlivé, protože s vnuceným mírem se nelze ztotožnit, přijatelný je jen spravedlivý mír.


Celý rozhovor můžete shlédnout zde.

Sbírku již podpořilo 22 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Pro: Alena Andrishko, děkuji Tobě i celé rodině za opatrování při cestě na UA, připadal jsem si jako doma. “
2 009 Kč — Jan Riedl před 4 dny

1 221 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Ukrajina musí nad ruským agresorem zvítězit. Když se tak nestane, bude ohrožen celý západní demokratický svět. Proto bychom měli, pokud můžeme, pomáhat. “
1 442 Kč — Michaela Riedlová před 2 týdny

„Ukrajina musí nad ruským agresorem zvítězit. Když se tak nestane, bude ohrožen celý západní demokratický svět. Proto bychom měli, pokud můžeme, pomáhat. “
1 923 Kč — Michaela Riedlová před 2 týdny

1 200 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držím palce ať se daří 🙂“
500 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny