Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Praha / Sbírku organizuje Jan Riedl

{}

Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

0 %

Vybráno 98 364 Kč z 254 000 Kč
Zbývá 58 dnů
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme skupina dárců, kteří se rozhodli pomáhat Ukrajině. Hlavním organizátorem je Vasyl Andrishko, který pochází ze Západní Ukrajiny a dlouhodobě žije a podniká v Čechách. Již od počátku invaze jezdí a pomáhá na východní Ukrajině. Máme zkušenosti se zajišťováním podpory, máme výsledky z více než desítek cest na východní Ukrajinu. O pomoci Vasyla Andrishka napsali v Jabloneckém deníku, v článku o Ukrajinských Češích, kteří jezdí s pomocí na východní Ukrajinu.


Jsme ve spojení s velením bojových a zásobovacích jednotek na východní frontě, také se zdravotníky, kteří nám zasílají aktuální potřebné položky, které zajišťujeme a dovážíme na východ Ukrajiny a předáváme příjemcům.


Komu pomáháme?

Námi podporované jednotky jsou:

·        137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny,

·        Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny "Rubizh",

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny pojmenovaná po Hrdinovi Ukrajiny seržantovi Serhiji Mikhalčukovi,

·        30. brigáda pojmenovaná po Konstantinu Ostrovském,

·        128. horská útočná brigáda - 2. divizní rota,

·        Speciální jednotka "OPPFORT",

·        63. liniová brigáda,

·        57. brigáda - 17. prapor,             

·        33. brigáda, A4447, minometná baterie,

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny - 3035 (zásobovací jednotka)

 Jednotky aktuálně operují v oblasti východní fronty.


Co je předmětem naší podpory?

Předmětem naší podpory jsou:

·        materiály denní potřeby jako jsou trvanlivé potraviny, energetické nápoje, energetické tyčinky, karimatky, spací pytle, filtry na vodu, hygienické potřeby a další,

·        zdravotnický materiál – turnikety, obvazový materiál, hemostatické tampóny, hrudní krytí, bandáže končetin, léky na tišení bolesti a další, 

·        taktické vybavení – zejména čelové svítilny, noční vidění na auta, neprůstřelné vesty, aktivní sluchátka, taktické brýle a rukavice, tablety, maskovací sítě a další,

·        logistika - náhradní pneumatiky do bláta, hevery, nářadí pro servis, terénní automobily, dodávky v úpravě pro ošetření a převoz raněných, servisní vozy.

 

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je součástí naší systematické práce, která se periodicky opakuje od počátku invaze v roce 2022, průměrně jedenkrát měsíčně, podle toho, jak se nám podaří zajistit materiál.

Přijímáme požadavky bojových jednotek, zdravotníků na potřebné vybavení, následně oslovujeme malý okruh dárců. Na větší položky se skládáme (automobily), menší položky nám dárci vozí osobně. Evidujeme přijatý materiál, zajišťujeme fotodokumentaci předání i převzetí podpory. Materiál kumulujeme v ČR do jednotlivých cest na východní Ukrajinu. Máme zázemí na západní i centrální Ukrajině, pomoc svážíme ze všech tří lokalit, podle toho, kde se jí podaří zajistit, nebo kde je možné ji pořídit nejlevněji. Podporu dovezeme na východní Ukrajinu a osobně předáme jednotkám. Prakticky permanentně jsou požadovány offroad vozy, nebo transportéry. Pokud se nám podaří vybrat na tyto prostředky včas, jsou cesty s materiálem a dovozem automobilů propojené. Od počátku invaze jsme zajistili 12 automobilů v provedení offroad, nebo transportér.


Požadavky na podporu již překračují možnosti naší základny dárců a podporovatelů. Proto hledáme pomoc formou této finanční sbírky, která nám pomůže potřebnou pomoc pro jednotky na Ukrajině zajistit. Potřebný materiál doručíme předáme přímo na frontu.

 

Sbírku jsme rozdělili do tří oblastí:

Logistickou - pickup 4x4, uzávěrka diferenciálu, pneumatiky do bláta, dlouhá korba, krytí plachtou nebo hardtopem, např. Mitsubishi L200 singlecab s dlouhou korbou, Nissan Navara, kingcab nebo podobný vůz, který bude splňovat hlavní parametry. Případné nezbytné opravy a přípravu vozu zajistíme v České republice před cestou, nebo na Ukrajině před předáním jednotce. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 33. brigádu, minometné baterie operující v oblasti Záporoží, kdy předpokládané náklady odhadujeme na 156 000 Kč.

Vybavení zdravotnickým materiálem – škrtidla a certifikované turnikety, které jsou třeba v případě zranění končetin a bývají zásadní pro přežití, a hrudní krytí, odhad ceny je cca 50 000 Kč.  

Taktické vybavení nosiče pro pláty, které zastaví v místě trupu těla letící úlomky střepin nebo projektily, náklady odhadujeme na 48 000 Kč. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny.

Pomozte nám prosím zajistit finanční prostředky co nejdříve a my pomoc doručíme na frontu a předáme jednotce. Za každou pomoc budeme vděční a nezklameme Vaši důvěru.


Organizaci a sbírku zajišťuje skupina „SOHTASCH“(Stříbrná země – západní Ukrajina)  Vasyla Andrishka, který je současně jejím garantem.

Sbírka vosku pokračuje!

15. 11. 2023

Před více než měsícem jsme zahájili sbírku vosku na výrobu zákopových svíček, konkrétně 10.10.2023. Na počátku bylo více než dvě desítky písemných žádostí směřované na farnosti, skauty, správy hřbitovů a další subjekty. Přes počáteční prodlevu je sbírka velmi úspěšná, do dnešního dne se nám podařilo zajistit přes jednu tunu vosku a jsme tak za naší plánovanou polovinou.

Rád bych na tomto místě poděkoval dosavadním dárcům, nebudu záměrně uvádět množství darovaného vosku, ale pouze dárce, je jasné, že větší množství darovaného vosku nás rychleji posune k cíli, ale každý dar je důležitý.

Když jsem začal vyrábět zákopové svíčky, moje dospělá dcera mi řekla, že se dočetla, že svíčky pomáhají těm, kdo je vyrábějí v pocitu, že něco udělali, ale jejich přínos je sporadický. Ale že díky osobní zkušenosti pochopila, že tomu tak není a že opravdu pomáhají. Každý kilogram vosku vystačí zhruba na tři zákopové svíčky, které reálně pomáhají vojákům přežít, ohřát jídlo, ohřát zákop, nebo provizorní přístřešek, který se podaří utěsnit a vyhřát. Většina z nás si asi ani nedovede představit, jaké to je, být celý den i noc venku, bez možnosti se ohřát v říjnu až dubnu na východě Ukrajiny...


Pokračujte ve čtení na našem webu zde.


Děkujeme všem, kteří se zapojili do naší sbírky vosku!

Sbírka pokračuje, přidejte se prosím a pomozte v těžké chvíli napadené zemi přežít zimu.


"Pomáháme Ukrajině" pro nás není jen název našich webových stránek

08. 11. 2023

Je opravdu vzrušující, kam může vést práce dobrovolníka. Jestli jste zvyklí jezdit jednu cestu denně, do práce a domů a dvakrát do roka vyjet na dovolenou na předem domluvené místo, potom práce dobrovolníka v tomto projektu je jako jezdit prakticky denně na nová místa a nemít domluveného vůbec nic!

Při shánění materiálu na zákopové svíčky jsme rozposlali řadu žádostí, na jednu z jich reagovala charitativní organizace v Hradci Králové, která sice zásoby vosku pro naši výrobu neměla, ale doporučila nám pana Jiřího Braunera, který nám materiál na zákopové svíčky dodal. Dozvěděli jsme se, že loni pan Brauner s rodinou a přáteli vyrobili 1500 zákopových svíček. Letos nemá časovou kapacitu svíčky vyrobit a tak štafetu převezmeme (máme významnou kapacitu v Zakarpatí ve škole a několik dalších dobrovolníků).

Neznamená to ale, že by se pan Brauner ve své pomoci zastavil. Aktuálně zajišťuje berle, francouzské hole, invalidní vozíky pro Ukrajinské vojáky. Ve společnosti to bohužel stále není norma, pomáhat druhým, mít dobrý pocit a současně tím měnit svět k lepšímu, ale ten kdo to zkusil a našel v tom smysl, to většinou nevzdává, velké díky za to co děláte pane Braunere!  

Rozhodli jsme se pomoci v duchu našeho cíle Pomáháme Ukrajině! Toto vybavení lze zajistit od dárců zdarma, nebo za přijatelnou cenu. Pokusíme se využít naší síť dárců a příznivců, kteří budou ochotni nějakou věc zdarma nebo za symbolickou cenu od dárců převzít a my potom naplánujeme co nejefektivnější svoz materiálu z těchto sběrných míst, tak abychom maximálně udrželi náklady při zemi, protože hospodaření s prostředky má přímý vliv na podporu, která s ní roste a padá.


Budeme rádi, pokud se do podpory zapojíte i Vy.


Děkujeme všem dárcům, kteří přispívají. Ať už finančně na naší sbírce Znesnáze21 nebo zajištěním položek z našeho seznamu.


Všem patří velký dík!


Cesta na východní Ukrajinu - předání T4 Jirka a zdravotnického materiálu

01. 11. 2023

Poznámky plynule navazují na předchozí část cesty s L200 Pavel. Když jsme se rozloučili s jednotkou 33, museli jsme se vracet zpět pro T4 Jirka do Pavlova.

Podcenili jsme trochu časovou náročnost, naše úkoly na východě jsou předat podporu a T4 jednotce 33, což je v Kramatorsku a následně máme předat zdravotnický materiál v nemocnici v Druzivce a poslední je předání podpory 3 zásahové brigádě, kde probíráme jejich požadavek na auto. 

Přijiždíme do Kramatorsku na místo setkání s jednotkou 33 a setkáváme se se dvěma vojáky jednotky, kteří přebírají materiální podporu a auto T4 Jirka. Mají ze všeho velikou radost a opakovaně děkují, my musíme přeložit zdravotnický materiál z T4 do Vasylova auta abychom mohli předat T4 a pokračovat dál. 

Jak naše cesta pokračovala dál se můžete dočíst na našem webu zde.

Sbírku již podpořilo 44 dárců

„Slava Ukrajine!“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 12 hodinami

20 000 Kč — Kateryna Svitlynets před týdnem

„Chlapi, VELKÉ díky za vše co děláte a jak moc pomáháte. Jiří Brauner z Brna“
10 000 Kč — Jiří Brauner před týdnem

„Za tři měsíce dovezli na východní Ukrajinu tři offroad vozy a mnoho materiálu, sháníme prostředky na další pomoc, sdílejte prosím, pracujeme na plno dál. “
777 Kč — Jan Riedl před týdnem

3 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Děkujeme Karolíně a ostatním za podporu, vrátili jsme se z další cesty na východní Ukrajinu, vojáci jsou unavení, ale odhodlaní, i my musíme vytrvat.“
777 Kč — Jan Riedl před měsícem

252 Kč — Karolina Bečvářová před měsícem

800 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem