Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Praha / Zbierku organizuje Jan Riedl zc.enijarkuemahamop@ofni

{}
0 %

Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Vybraných 254 074 Kč z 254 000 Kč
Zostáva -61 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme skupina dárců, kteří se rozhodli pomáhat Ukrajině. Hlavním organizátorem je Vasyl Andrishko, který pochází ze Západní Ukrajiny a dlouhodobě žije a podniká v Čechách. Již od počátku invaze jezdí a pomáhá na východní Ukrajině. Máme zkušenosti se zajišťováním podpory, máme výsledky z více než desítek cest na východní Ukrajinu. O pomoci Vasyla Andrishka napsali v Jabloneckém deníku, v článku o Ukrajinských Češích, kteří jezdí s pomocí na východní Ukrajinu.


Jsme ve spojení s velením bojových a zásobovacích jednotek na východní frontě, také se zdravotníky, kteří nám zasílají aktuální potřebné položky, které zajišťujeme a dovážíme na východ Ukrajiny a předáváme příjemcům.


Komu pomáháme?

Námi podporované jednotky jsou:

·        137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny,

·        Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny "Rubizh",

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny pojmenovaná po Hrdinovi Ukrajiny seržantovi Serhiji Mikhalčukovi,

·        30. brigáda pojmenovaná po Konstantinu Ostrovském,

·        128. horská útočná brigáda - 2. divizní rota,

·        Speciální jednotka "OPPFORT",

·        63. liniová brigáda,

·        57. brigáda - 17. prapor,             

·        33. brigáda, A4447, minometná baterie,

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny - 3035 (zásobovací jednotka)

 Jednotky aktuálně operují v oblasti východní fronty.


Co je předmětem naší podpory?

Předmětem naší podpory jsou:

·        materiály denní potřeby jako jsou trvanlivé potraviny, energetické nápoje, energetické tyčinky, karimatky, spací pytle, filtry na vodu, hygienické potřeby a další,

·        zdravotnický materiál – turnikety, obvazový materiál, hemostatické tampóny, hrudní krytí, bandáže končetin, léky na tišení bolesti a další, 

·        taktické vybavení – zejména čelové svítilny, noční vidění na auta, neprůstřelné vesty, aktivní sluchátka, taktické brýle a rukavice, tablety, maskovací sítě a další,

·        logistika - náhradní pneumatiky do bláta, hevery, nářadí pro servis, terénní automobily, dodávky v úpravě pro ošetření a převoz raněných, servisní vozy.

 

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je součástí naší systematické práce, která se periodicky opakuje od počátku invaze v roce 2022, průměrně jedenkrát měsíčně, podle toho, jak se nám podaří zajistit materiál.

Přijímáme požadavky bojových jednotek, zdravotníků na potřebné vybavení, následně oslovujeme malý okruh dárců. Na větší položky se skládáme (automobily), menší položky nám dárci vozí osobně. Evidujeme přijatý materiál, zajišťujeme fotodokumentaci předání i převzetí podpory. Materiál kumulujeme v ČR do jednotlivých cest na východní Ukrajinu. Máme zázemí na západní i centrální Ukrajině, pomoc svážíme ze všech tří lokalit, podle toho, kde se jí podaří zajistit, nebo kde je možné ji pořídit nejlevněji. Podporu dovezeme na východní Ukrajinu a osobně předáme jednotkám. Prakticky permanentně jsou požadovány offroad vozy, nebo transportéry. Pokud se nám podaří vybrat na tyto prostředky včas, jsou cesty s materiálem a dovozem automobilů propojené. Od počátku invaze jsme zajistili 12 automobilů v provedení offroad, nebo transportér.


Požadavky na podporu již překračují možnosti naší základny dárců a podporovatelů. Proto hledáme pomoc formou této finanční sbírky, která nám pomůže potřebnou pomoc pro jednotky na Ukrajině zajistit. Potřebný materiál doručíme předáme přímo na frontu.

 

Sbírku jsme rozdělili do tří oblastí:

Logistickou - pickup 4x4, uzávěrka diferenciálu, pneumatiky do bláta, dlouhá korba, krytí plachtou nebo hardtopem, např. Mitsubishi L200 singlecab s dlouhou korbou, Nissan Navara, kingcab nebo podobný vůz, který bude splňovat hlavní parametry. Případné nezbytné opravy a přípravu vozu zajistíme v České republice před cestou, nebo na Ukrajině před předáním jednotce. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 33. brigádu, minometné baterie operující v oblasti Záporoží, kdy předpokládané náklady odhadujeme na 156 000 Kč.

Vybavení zdravotnickým materiálem – škrtidla a certifikované turnikety, které jsou třeba v případě zranění končetin a bývají zásadní pro přežití, a hrudní krytí, odhad ceny je cca 50 000 Kč.  

Taktické vybavení nosiče pro pláty, které zastaví v místě trupu těla letící úlomky střepin nebo projektily, náklady odhadujeme na 48 000 Kč. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny.

Pomozte nám prosím zajistit finanční prostředky co nejdříve a my pomoc doručíme na frontu a předáme jednotce. Za každou pomoc budeme vděční a nezklameme Vaši důvěru.


Organizaci a sbírku zajišťuje skupina „SOHTASCH“(Stříbrná země – západní Ukrajina)  Vasyla Andrishka, který je současně jejím garantem.

Cesty na Ukrajinu: Březen 2024, L200

25. 04. 2024

Příprava započala v ČR nákupem offroad pickupu L200, auto jsme převezli do Záporoží na přípravné práce na cestu a změnu barvy.


Díky pomoci organizace Brno pro Ukrajinu jsme přibalili zákopové svíčky a dvě maskovací sítě z ČR a dalších pět maskovacích sítí bylo vyrobeno ve školách v Záporoží.


Ze srdce moc děkujeme všem dobrovolníkům a dárcům, kteří přispěli k této cestě a pomohli zajistit a doručit pomoc na jižní frontu ukrajinským obráncům, kteří brání svoji zem, ale také naše hodnoty, jakými jsou svoboda, právo na územní celistvost země, lidskost a solidarita se slabšími.


Vydržíme, protože je to nutné, protože chceme lepší svět pro naše děti.


Celou zprávu z cesty na Ukrajinu od Vasyla si můžete přečíst zde: Cesty na Ukrajinu, Březen 2024


СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva!

Cesty na Ukrajinu: Únor 2024, Ford Tranzit

23. 04. 2024

Dobrý den,

víme, že Vám dlužíme informace o cestách na Ukrajinu. Ale únorová cesta byla hodně náročná a ještě těžší bylo o ní psát. Museli jsme tomu dát čas, abychom to ze sebe dokázali dostat. Jsou totiž věci, na které Vás nic nepřipraví a které si prostě zažijete a buď je zvládnete nebo Vás zlomí.

Pokud je ale zvládnete, posunete se o obrovský kus dál a já věřím, že se nám to povedlo.

Když plánujeme pomoc v České republice a i se zkušenostmi z cest na východní Ukrajinu, pořád jsme moc daleko od reality a některé věci je potřeba chápat s větší dávkou nadhledu. Za rok 2022 a 2023 jsme zajistili a dodali necelých 20 aut jednotkám na frontu.

Auto které jsme nyní dovezli na frontu je auto vybavené chlazením, slouží k převozu vojáků, kteří obětovali svůj život za svoji zemi, za naši budoucnost. I taková auta jsou potřeba.

Není to lehké pracovat s tímto účelem, je zapotřebí vnímat snahu se postarat o padlé vojáky, jako velmi důležitou potřebu, která je v té hrůze ještě prokazatelnějším důkazem kontrastu morálních hodnot a hrdinství na straně Ukrajiny. 

Bylo nám ctí, alespoň trochu v této věci pomoci.

Společně s autem na jih Ukrajiny putovaly zákopové svíčky z naší výroby v Praze.

Děkujeme všem dárcům vosku, dobrovolníkům, kteří se na výrobě podílejí.


Dále zdravotnický materiál, turnikety, hemostatické tampony a další, který zajistila moje sestra Michaela Riedlová. Teplé oblečení od dárců, kteří s voskem přinášejí i další potřebný materiál, který máme uveden na našem seznamu.


Díky všem!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva!Návštěva žáků ze Základní školy Kunratice

12. 03. 2024

Dnes jsme si výrazně zpříjemnili čas na výrobu zákopových svíček. Na pomoc nám přijela skupina ukrajinských žáků Základní školy Kunratice.

Děti se velmi radostně pustily do kompletace plechovek na zákopové svíčky i následné zalévání voskem. Pracovaly s takovým nadšením a vervou, že nám po relativně krátkém čase došel připravený karton na výrobu.


Ale spolupráce bude pokračovat a my se příště lépe připravíme na tuto nezdolnou energii, kterou sebou přinesly. Trávit s nimi čas a poslouchat jejich veselé štěbetání v ukrajinštině bylo osvěžující a plné naděje.


Celá novinka na stránkách školy: https://www.zskunratice.cz/web/aktuality/pripravujeme-zakopove-svicky-muzeme-pomoci.12084 


Velké díky za jejich statečnost, vstřícnost, ochotu a objetí. ♥️🇨🇿

Zbierku dosiaľ podporili 110 darcov

15 700 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

15 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

600 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

3 400 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

„Přeji ať to dokončíte! Držím palce!“
100 Kč — NoName pred 3 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi