Podpořme Honzu s Ferdou po smrti maminky Petry

Praha / Sbírku organizuje Jan Kalina

{}

Podpořme Honzu s Ferdou po smrti maminky Petry

0 %

Vybráno 103 205 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -469 dnů
Sbírka byla ukončena 03. března 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že odešla maminka, manželka, švagrová a především báječná žena Petra Ševčíková. Petra se zotavovala z léčby agresivního typu rakoviny a zemřela náhle v noci 17.12.2022 ve věku 45 let na komplikace nemoci. Prosíme Vás o pomoc, finanční podporu na péči a nutné výdaje pro jejího sedmiletého syna Ferdu.. 

Po náročném boji jsme s Ferdou zůstali sami

Petra neměla nikdy lehký život. Ten zasvětila náročné práci v Pražské ZOO, kde pracovala jako zahradník. Světlo jejího života vysvitlo, když na svět přišel náš syn Ferda, který byl malým zázrakem. Dítětem, které jsme si vždy moc přáli, a které rozzářilo náš život. S Petrou jsme následně vybudovali úžasný domov obklopený zvířaty a rostlinami v bývalé zahrádkářské kolonii na okraji Prahy. Po její smrti jsme tu však zůstali s Ferdou sami.

"Ferda miluje tu velkou zahradu, všechna domácí zvířata, co pěstovala maminka - kuřata, ovcem kachny, kočky, a nejvíce psa Rutyldu. Rád chodí ráno s tatínkem do školy cestou přes les, V létě vždy jezdil na skautský tábor a těšil se že maminka pošle balík cukroví, aby se mohl podělit s ostatními dětmi. Moc rád staví Lego, moc hezky kreslí a přivlastnil si maminčiny rybičky, které bydlí v akváriu hned vedle její postele. ze školy vždycky nosí dobré známky, a tím dělal mamince radost." 

Bez Petry to bude náročné po všech stránkách

Budeme potřebovat čas, než se naše domácnost opět stabilizuje a společně zvládneme všechny pracovní i rodinné povinnosti. Při současném zdražování nám bude velmi chybět maminčin plat. Prosíme vás, darujte jakoukoliv částku do prvních měsíců, které nás nyní čekají. Pomoc nám v tomto těžkém začátku pomůže pokrýt běžný chod domácnosti, výdaje na naše drobné hospodářství a také profesionální terapeutickou podporu pro Ferdu a na jeho školní a volnočasové aktivity. Nesmírně vám děkujeme za každý dar.

Honza a Ferda

Sbírku již podpořilo 76 dárců

„Drž se kamaráde.❤“
1 500 Kč — Nika a bráškové před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 700 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Je mi to líto, Cipísku. Buďme svorni...“
252 Kč — Nika před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

„-------●“
3 161 Kč — Les têtes raides před rokem