Odlehčeme přetížené ruce samoživitelky Jany na vozíku

Olomouc / Sbírku organizuje Jana Jahnová

{}

Odlehčeme přetížené ruce samoživitelky Jany na vozíku

0 %

Vybráno 156 616 Kč z 124 300 Kč
Zbývá -297 dnů
Sbírka byla ukončena 20. září 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Jana, 23 let jsem běhala po světě po svých – po nohách, na lyžích, na koni, v údolích i po horách. Pak přišel úraz při přechodu rumunských hor a od té doby šestnáct let jezdím po světě na kolečkách – na invalidním vozíčku, na handbiku.

S obrovským vděkem za to, že jsem to přežila, a že mi zůstaly funkční horní končetiny, neremcám a žiju v podstatě úplně běžně.

Chodím do práce, starám se o domácnost, jsem máma od 2 kluků (9 a 11 let). To všechno jen s rukama, které na takovou zátěž nejsou stavěné, svaly i klouby jsou tedy přetížené a výsledkem jsou křeče a bolest bez konce.

Jak sbírka pomůže?

Mám za sebou všechny možné druhy rehabilitací, z nichž žádná nezabírá, protože neřeší příčinu, a lékař mi trpělivě stále dokola opakuje: „Musíte těm rukám ulevit.“

Popravdě, možností, jak to udělat, není mnoho, pokud nechci trávit většinu času pohodlně opřená na gauči bez pohybu. Po dlouhém prohledávání možností, po zvažování, co si dál přeju a potřebuju, jako optimální řešení vyhrál přídavný elektrický pohon k mechanickému invalidnímu vozíčku (konkrétně Empulse StreetJet), který by mi výrazně zjednodušil každý den!

Kratších i delších cest je dennodenně spousta – nákup, škola a kroužky dětí, práce, bonusově úřady, lékaři a další a zde by konečně místo rukou pracoval elektrický motorek. Kromě zmíněné úlevy přetíženým svalům by mi přinesl i úlevu časovou.

V neposlední řadě zmíním i skutečnost, že bych měla celkově větší svobodu pohybu, tolik postrádanou ve srovnání s dobou, kdy jsem chodila po svých.

A teď je ta správná chvíle na to podstatné ALE – pořizovací cena je astronomická, konkrétně 124 300,- korun českých. Byť pracuji v rámci svých možností, jsem samoživitelka a se svým nechodícím stavem mám výrazně vyšší výdaje proti “chodcům“. Tedy tu jsem a prosím o pomoc i z důvodu zcela niterního, kdy vím, že to nejcennější, co svým dětem můžu dát, je společně strávený čas a zážitky, kterých s přídavným pohonem bude ještě o to víc.

Děkuji.

100 %

27. 06. 2023

Po pěti dnech od zveřejnění sbírky se díky každému z více než sta příspěvků podařilo nastřádat cílovou částku, mohla jsem objednat přídavný pohon Empulse StreetJet a těším se jak malá :)! Už teď je nasbíráno i o něco více, než jaká je jeho cena - to mi umožní pořídit i některou z dalších kompenzačních pomůcek, což je ve výsledku (stejně jako ten pohon) cenná investice do času s dětmi, odlehčeného o některou z dalších komplikací. Můžou zůstat více bezstarostnými dětmi, i když umí být a jsou skvělí pomocníci.


Vřelé poděkování posílám vám všem...!

Poděkování

22. 06. 2023

Milí přátelé, známí i neznámí,

z celého srdce děkuji za všechny příspěvky! Všem, kdo se mi zmínili s omluvou, že posílají trochu, chci říct, že osobně neznám žádnou definici trochy a že hodněkrát trocha je ve výsledku moc :). Cením si všech příspěvků, protože vyjadřují celkově podporu, která je zcela nezávislá na částce! Je krásné vědět a vidět, že ve chvílích menší či větší beznaděje je tolik opory a podpory kolem.

Jana

Sbírku již podpořilo 146 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

4 500 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — SK Haná orienteering před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem