Odlehčeme přetížené ruce samoživitelky Jany na vozíku

Olomouc / Sbírku organizuje Jana Jahnová

{}
0 %

Odlehčeme přetížené ruce samoživitelky Jany na vozíku

Vybráno 156 616 Kč z 124 300 Kč
Zbývá -3 dnů
126 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 20. září 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Jana, 23 let jsem běhala po světě po svých – po nohách, na lyžích, na koni, v údolích i po horách. Pak přišel úraz při přechodu rumunských hor a od té doby šestnáct let jezdím po světě na kolečkách – na invalidním vozíčku, na handbiku.

S obrovským vděkem za to, že jsem to přežila, a že mi zůstaly funkční horní končetiny, neremcám a žiju v podstatě úplně běžně.

Chodím do práce, starám se o domácnost, jsem máma od 2 kluků (9 a 11 let). To všechno jen s rukama, které na takovou zátěž nejsou stavěné, svaly i klouby jsou tedy přetížené a výsledkem jsou křeče a bolest bez konce.

Jak sbírka pomůže?

Mám za sebou všechny možné druhy rehabilitací, z nichž žádná nezabírá, protože neřeší příčinu, a lékař mi trpělivě stále dokola opakuje: „Musíte těm rukám ulevit.“

Popravdě, možností, jak to udělat, není mnoho, pokud nechci trávit většinu času pohodlně opřená na gauči bez pohybu. Po dlouhém prohledávání možností, po zvažování, co si dál přeju a potřebuju, jako optimální řešení vyhrál přídavný elektrický pohon k mechanickému invalidnímu vozíčku (konkrétně Empulse StreetJet), který by mi výrazně zjednodušil každý den!

Kratších i delších cest je dennodenně spousta – nákup, škola a kroužky dětí, práce, bonusově úřady, lékaři a další a zde by konečně místo rukou pracoval elektrický motorek. Kromě zmíněné úlevy přetíženým svalům by mi přinesl i úlevu časovou.

V neposlední řadě zmíním i skutečnost, že bych měla celkově větší svobodu pohybu, tolik postrádanou ve srovnání s dobou, kdy jsem chodila po svých.

A teď je ta správná chvíle na to podstatné ALE – pořizovací cena je astronomická, konkrétně 124 300,- korun českých. Byť pracuji v rámci svých možností, jsem samoživitelka a se svým nechodícím stavem mám výrazně vyšší výdaje proti “chodcům“. Tedy tu jsem a prosím o pomoc i z důvodu zcela niterního, kdy vím, že to nejcennější, co svým dětem můžu dát, je společně strávený čas a zážitky, kterých s přídavným pohonem bude ještě o to víc.

Děkuji.

100 %

27. 06. 2023

Po pěti dnech od zveřejnění sbírky se díky každému z více než sta příspěvků podařilo nastřádat cílovou částku, mohla jsem objednat přídavný pohon Empulse StreetJet a těším se jak malá :)! Už teď je nasbíráno i o něco více, než jaká je jeho cena - to mi umožní pořídit i některou z dalších kompenzačních pomůcek, což je ve výsledku (stejně jako ten pohon) cenná investice do času s dětmi, odlehčeného o některou z dalších komplikací. Můžou zůstat více bezstarostnými dětmi, i když umí být a jsou skvělí pomocníci.


Vřelé poděkování posílám vám všem...!

Poděkování

22. 06. 2023

Milí přátelé, známí i neznámí,

z celého srdce děkuji za všechny příspěvky! Všem, kdo se mi zmínili s omluvou, že posílají trochu, chci říct, že osobně neznám žádnou definici trochy a že hodněkrát trocha je ve výsledku moc :). Cením si všech příspěvků, protože vyjadřují celkově podporu, která je zcela nezávislá na částce! Je krásné vědět a vidět, že ve chvílích menší či větší beznaděje je tolik opory a podpory kolem.

Jana

Sbírku již podpořilo 146 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

2 800 Kč — Kolektiv Laboratoře růstových regulátorů PřF UPOL před 2 měsíci

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Věřím, že to aspoň trochu pomůže.“
777 Kč — Ota před 2 měsíci

„Milá Jano, velmi tě pozdravuji z Brna, možná, že si ještě vzpomeneš na Eppendorf. Ať se daří Tobě a také Katedře biochemie PřFA UPOL!“
2 112 Kč — Milan Řezka před 2 měsíci

„Ať se lépe jezdí v laboratoři!“
100 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„🔬🧬🧪🧫⚗️“
50 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Nikdy to nevzdejte !!!“
3 000 Kč — DoctorAhR před 3 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci