Ochraňme srdíčko malého Vladíka

Olomouc / Sbírku organizuje Lucie Lysáková

{}

Ochraňme srdíčko malého Vladíka

0 %

Vybráno 30 584 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -433 dnů
Sbírka byla ukončena 17. prosince 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka samoživitelka 2 synů. Staršímu jsou 3 roky a mladšímu Vladíkovi je 1 rok. Právě mladší syn se bohužel narodil s kombinovanou vrozenou srdeční vadou, která během těhotenství nebyla zjištěna. Zjistil to až pan doktor z novorozeneckého oddělení v den, kdy nás měli propouštět z porodnice. Poslouchal mu srdíčko a uslyšel šelest a na základě toho zavolal dětského kardiologa, který toto podezření potvrdil.

Syn byl 4. den po porodu převezen v kritickém stavu do FN Motol v Praze na dětské kardiocentrum, kde byl následující den operován, já jsem s ním tam nemohla být, protože jsem se starala ještě o staršího syna, který tam být nesměl. Toto bylo pro mě velice psychicky náročné, protože jsem musela syna nechat v nemocnici samotného. Po měsíci byl syn propuštěn z nemocnice.

Bohužel, těch defektů na srdíčku má celkem 5 a nyní nás čeká další operace.

Během plánovaného zákroku mu budou vytahovat bandáž a řešit další vadu, konkrétně defekt komorového septa – má v levé komoře několika milimetrovou dírku. Navíc již jednou operaci odložili, a tak jsme již 1 měsíc v předoperační karanténě a už je to pro nás náročné, protože nesmíme nikam chodit, aby se děti nenakazily nějakou nemocí. Jsem moc vděčná své kamarádce, že mi občas zajde nakoupit.

Samoživitelka s nemocným dítětem

Protože se co nejvíce musíme vyhýbat rizikům respiračních onemocnění a nesmíme jezdit v MHD, potřebovala bych pro Vladíka koupit automobil, a to si z rodičovského příspěvku bohužel dovolit nemohu. Na Úřadě práce o příspěvek na automobil žádat nemohu, protože poskytují příspěvky pouze tělesně hendikepovaným.

Výtěžek ze sbírky mi pomůže syna přepravovat k lékařům a na různé kontroly v bezpečí, aniž by ho to ohrozilo na životě.

Navíc Vladík kvůli tomuto onemocnění hůře přibírá a já musím kupovat kvalitnější a výživnější potraviny, aby alespoň trochu přibíral na váze. Další problémem je, že nemůže přijít do kontaktu s respiračními onemocněními, a toto zase odnáší starší syn. Z tohoto důvodu nemohl nastoupit do školky. Musíme dělat vše, proto abychom Vladíka ochránili. Prosím, pomozte nám na této cestě příspěvkem na automobil.

Děkuji.

Dvě operace během jednoho tydne

26. 10. 2022

Dobrý den,

Vladik byl včera znovu na operačním sále. Během jednoho týdne to byla druhá operace srdíčka. Doufám, že teď již bude vše bez komplikací, dnes by se měl probouzet z umělého spánku. Moc na něj myslím a už se těším až si bude moci užívat běžných každodenních věci.

Operace ve FN Motol

20. 10. 2022

Dobrý den,

Vladik je právě na operačním sále a já na něj čekám u JIRP. Myslím moc na něj a doufám, že bude v pořádku a modlím se za něj.

Sbírku již podpořilo 38 dárců

„Hodně štěstí:)“
2 000 Kč — A+K+E+A před rokem

777 Kč — Vojta před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 308 Kč — Jakub Holuša před rokem

„Není to mnoho,ale doufám,že takto pomůže více lidi, a brzy si budete moci pořídit 🚙 Vláďovo přejeme hlavně hodně sil aby vše ve zdrsví zvládl. Adri a syn Vládík“
200 Kč — Adri před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Není to velká částka. Ale alespoň maličkost. Vladíkovi i vaší rodině přeji mnoho hezkých časů. A sbírka ať se vyplní co nejdříve. 🎄“
200 Kč — Petra s dcerkou Laurinkou před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem