Ochraňme srdíčko malého Vladíka

Olomouc / Sbírku organizuje Lucie Lysáková

{}

Ochraňme srdíčko malého Vladíka

0 %

Vybráno 30 584 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -584 dnů
Sbírka byla ukončena 17. prosince 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka samoživitelka 2 synů. Staršímu jsou 3 roky a mladšímu Vladíkovi je 1 rok. Právě mladší syn se bohužel narodil s kombinovanou vrozenou srdeční vadou, která během těhotenství nebyla zjištěna. Zjistil to až pan doktor z novorozeneckého oddělení v den, kdy nás měli propouštět z porodnice. Poslouchal mu srdíčko a uslyšel šelest a na základě toho zavolal dětského kardiologa, který toto podezření potvrdil.

Syn byl 4. den po porodu převezen v kritickém stavu do FN Motol v Praze na dětské kardiocentrum, kde byl následující den operován, já jsem s ním tam nemohla být, protože jsem se starala ještě o staršího syna, který tam být nesměl. Toto bylo pro mě velice psychicky náročné, protože jsem musela syna nechat v nemocnici samotného. Po měsíci byl syn propuštěn z nemocnice.

Bohužel, těch defektů na srdíčku má celkem 5 a nyní nás čeká další operace.

Během plánovaného zákroku mu budou vytahovat bandáž a řešit další vadu, konkrétně defekt komorového septa – má v levé komoře několika milimetrovou dírku. Navíc již jednou operaci odložili, a tak jsme již 1 měsíc v předoperační karanténě a už je to pro nás náročné, protože nesmíme nikam chodit, aby se děti nenakazily nějakou nemocí. Jsem moc vděčná své kamarádce, že mi občas zajde nakoupit.

Samoživitelka s nemocným dítětem

Protože se co nejvíce musíme vyhýbat rizikům respiračních onemocnění a nesmíme jezdit v MHD, potřebovala bych pro Vladíka koupit automobil, a to si z rodičovského příspěvku bohužel dovolit nemohu. Na Úřadě práce o příspěvek na automobil žádat nemohu, protože poskytují příspěvky pouze tělesně hendikepovaným.

Výtěžek ze sbírky mi pomůže syna přepravovat k lékařům a na různé kontroly v bezpečí, aniž by ho to ohrozilo na životě.

Navíc Vladík kvůli tomuto onemocnění hůře přibírá a já musím kupovat kvalitnější a výživnější potraviny, aby alespoň trochu přibíral na váze. Další problémem je, že nemůže přijít do kontaktu s respiračními onemocněními, a toto zase odnáší starší syn. Z tohoto důvodu nemohl nastoupit do školky. Musíme dělat vše, proto abychom Vladíka ochránili. Prosím, pomozte nám na této cestě příspěvkem na automobil.

Děkuji.

Podekovani

15. 12. 2022

Dobry den, touto cestou bych chtěla strašně moc poděkovat všem dárcům, kteří přispěli na bezpečí pro mého syna Vladíka. Bohužel od 1.12. jsme opět hospitalizováni na dětském kardiocentru ve FN Motol, během 2 týdnu Vladik prodelal další 3 operace a 1 katetrizaci. Selhala mu levá komora a teď mu lékaři dávají léky na podporu funkce levé komory, tak doufám, že se jim to povede. Pokud ne, tak bude potřeba mechanická podpora na srdicku a pokud ani to ne, tak hrozí transplantace srdíčka. Hospitalizaci máme na několik týdnů, takže tady budeme i přes Vánoce. Pokud se vybere více financí, budou využity na péči o Vladíka nebo provozní náklady na dopravu k lékařům. Ještě jednou Vám mnohokrát děkuji z celého srdce. Maminka Lucie

Akutní hospitalizace

08. 12. 2022

Na kontrolu v Motole jsme odjížděli 1. 12. a tam mi bohužel pan doktor oznámil, že na srdicku proběhli nějaké změny a že následující den je potřeba udělat katetrizaci, aby zjistili proc nefunguje levá komora. Tam bohužel nic nezjistili a jsme hospitalizováni. Vladik je na JIRP a já bydlím se starším synkem na ubytovně. 2. 12. byl Vladik operovan, aby v noci nezkolaboval a nemuseli ho resuscitovat. Operace trvala 8 hodin a lékaři ji dokončili v 1 hodinu ráno. Dnes byl znovu na operačním sále, kdy mu lékaři dávali na levou komoru elektrody, aby srdíčko fungovalo. Zatím tam má dočasně elektrody a lékaři uvažuji nad tím, že by mu tam dali trvale a k tomu budíček. Pokud by mu ani toto nepomohlo hrozí Vladikovi transplantace srdíčka.

Propuštění z nemocnice

18. 11. 2022

Dobrý den,

Dne 1.11. nás propustili z FN Motol a teď máme měsíční pooperacni karantenu. Teď zatím chodíme každý týden k naší spádové kardiolozce na kontroly a 1.12. náš čeká první pooperacni kontrola ve FN Motol. Zatím se Vladikovi daří dobře, je aktivní, se svým braskou si hraje a teď už jen musí začít více nabírat na váze. Doufám, že na kontrole ve FN Motol na řeknou dobře zprávy a potom si budeme moci užít poklidných vánočních svátků. Vladík je úžasný bojovník a vlastně každé dítě, které musí podstoupit zákrok na dětském kardiocentru. Jsou tam dost smutné příběhy a člověka zasáhne každé dítě, které tam vidí. Je tam tolik dětského utrpení, které si lze těžko představit, ale zároven musíme děkovat bohu, že existuje tato možnost a tyto děti dostanou šanci zabojovat o svůj život.

Sbírku již podpořilo 38 dárců

„Hodně štěstí:)“
2 000 Kč — A+K+E+A před 2 lety

777 Kč — Vojta před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 308 Kč — Jakub Holuša před 2 lety

„Není to mnoho,ale doufám,že takto pomůže více lidi, a brzy si budete moci pořídit 🚙 Vláďovo přejeme hlavně hodně sil aby vše ve zdrsví zvládl. Adri a syn Vládík“
200 Kč — Adri před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Není to velká částka. Ale alespoň maličkost. Vladíkovi i vaší rodině přeji mnoho hezkých časů. A sbírka ať se vyplní co nejdříve. 🎄“
200 Kč — Petra s dcerkou Laurinkou před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety