Pomoc Vladikovi k autu

Olomouc / Organizer: Lucie Lysáková moc.liamg@1281avokasyleicul

{}
0 %

Pomoc Vladikovi k autu

Amount raised 13 363 Kč of 30 000 Kč goal
Left 15 days
45 % z původního cíle
The campaign has ended 17. December 2022

Help by sharing

Jsem maminka samoživitelka dvou synů ve věku 3 roky a 1 rok. Bohužel mladší syn Vladik se narodil s kombinovanou vrozenou srdeční vadou, která během těhotenství nebyla zjištěna. Zjistil to až pan doktor z novorozeneckeho oddělení v den, kdy nás měli propouštět z porodnice. Poslouchal mu srdíčko a uslyšel selest a na základě toho zavolal dětského kardiologa, který toto podezření potvrdil.

Syn byl 4.den po porodu převezen v kritickem stavu do FN Motol v Praze na dětské kardiocentrum, kde byl následující den operovan (koartace aorty a bandáž plicnice), já jsem s ním tam nemohla být, protože jsem se starala ještě o staršího syna, který tam být nesměl. Toto bylo pro mě velice psychicky náročné, protože jsem musela syna nechat v nemocnici samotného. Po měsíci byl syn propuštěn z nemocnice. Bohužel těch defektu na srdicku má celkem 5. A nyní nas čeká další operace, kde mu budou vytahovat bandáž a řešit další vadu, konkrétně defekt komoroveho septa (má v levé komoře několika milimetrovou dírku). Měli jsme tam odjíždět 13.10. a operace byla plánovaná na 14.10.,bohuzel ve středu mi teď volali, že naši operaci musí odložit, protože jim tam přivezli 2 miminka, které jsou v kritickem stavu a musí je urgentne operovat. Takže nyní mame dalsi termin 18.10. a operace je planovana na 19.10., pokud se neco nezmeni. My jsme již 1 měsíc v predoperacni karantene a už je to pro nás náročné, protože nesmíme nikam chodit, aby se děti nenakazili nějakou nemoci. Občas mi moje kamarádka zajde nakoupit.

Kvůli tomuto onemocnění hůře pribira a já musím kupovat kvalitnější a vyzivnejsi potraviny, aby alespoň trochu pribiral na váze. Dalším problémem je, že nemůže přijít do kontaktu s respiračními onemocněními a toto zase odnáší starší syn. Z tohoto důvodu nemohl nastoupit do školky.

Protoze se co nejvice musime vyhybat rizikum respiracnich onemocneni a nesmime jezdit v MHD, potrebovala bych pro Vladika koupit automobil a to si z rodicovskeho prispevku bohuzel dovolit nemohu. Na urade prace o prispevek na automobil zadat nemohu, protoze poskytuji prispevky pouze telesne handikepovane.

Vytezek ze sbirky mi pomuze syna prepravovat k lekarum a na ruzne kontroly v bezpeci aniz by ho to ohrozilo na zivote.

Propuštění z nemocnice

18. 11. 2022

Dobrý den,

Dne 1.11. nás propustili z FN Motol a teď máme měsíční pooperacni karantenu. Teď zatím chodíme každý týden k naší spádové kardiolozce na kontroly a 1.12. náš čeká první pooperacni kontrola ve FN Motol. Zatím se Vladikovi daří dobře, je aktivní, se svým braskou si hraje a teď už jen musí začít více nabírat na váze. Doufám, že na kontrole ve FN Motol na řeknou dobře zprávy a potom si budeme moci užít poklidných vánočních svátků. Vladík je úžasný bojovník a vlastně každé dítě, které musí podstoupit zákrok na dětském kardiocentru. Jsou tam dost smutné příběhy a člověka zasáhne každé dítě, které tam vidí. Je tam tolik dětského utrpení, které si lze těžko představit, ale zároven musíme děkovat bohu, že existuje tato možnost a tyto děti dostanou šanci zabojovat o svůj život.

Dvě operace během jednoho tydne

26. 10. 2022

Dobrý den,

Vladik byl včera znovu na operačním sále. Během jednoho týdne to byla druhá operace srdíčka. Doufám, že teď již bude vše bez komplikací, dnes by se měl probouzet z umělého spánku. Moc na něj myslím a už se těším až si bude moci užívat běžných každodenních věci.

Operace ve FN Motol

20. 10. 2022

Dobrý den,

Vladik je právě na operačním sále a já na něj čekám u JIRP. Myslím moc na něj a doufám, že bude v pořádku a modlím se za něj.

16 donations

373 Kč — Zdeněk Pavlíček 5 days ago

1 000 Kč — Petra a Dušan 1 week ago

200 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Drzime Vam palce”
777 Kč — Kiki 1 month ago

“At je malicky brzy zdrav,drzime vam moc palce!!”
373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

300 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

100 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Hodně sil!”
373 Kč — Gabriela 1 month ago