Pomoc Vladikovi k autu

Olomouc / Organizer: Lucie Lysáková moc.liamg@1281avokasyleicul

{}
0 %

Pomoc Vladikovi k autu

Amount raised 30 584 Kč of 30 000 Kč goal
Left -492 days
102 % z původního cíle
The campaign has ended 17. December 2022

Help by sharing

Jsem maminka samoživitelka dvou synů ve věku 3 roky a 1 rok. Bohužel mladší syn Vladik se narodil s kombinovanou vrozenou srdeční vadou, která během těhotenství nebyla zjištěna. Zjistil to až pan doktor z novorozeneckeho oddělení v den, kdy nás měli propouštět z porodnice. Poslouchal mu srdíčko a uslyšel selest a na základě toho zavolal dětského kardiologa, který toto podezření potvrdil.

Syn byl 4.den po porodu převezen v kritickem stavu do FN Motol v Praze na dětské kardiocentrum, kde byl následující den operovan (koartace aorty a bandáž plicnice), já jsem s ním tam nemohla být, protože jsem se starala ještě o staršího syna, který tam být nesměl. Toto bylo pro mě velice psychicky náročné, protože jsem musela syna nechat v nemocnici samotného. Po měsíci byl syn propuštěn z nemocnice. Bohužel těch defektu na srdicku má celkem 5. A nyní nas čeká další operace, kde mu budou vytahovat bandáž a řešit další vadu, konkrétně defekt komoroveho septa (má v levé komoře několika milimetrovou dírku). Měli jsme tam odjíždět 13.10. a operace byla plánovaná na 14.10.,bohuzel ve středu mi teď volali, že naši operaci musí odložit, protože jim tam přivezli 2 miminka, které jsou v kritickem stavu a musí je urgentne operovat. Takže nyní mame dalsi termin 18.10. a operace je planovana na 19.10., pokud se neco nezmeni. My jsme již 1 měsíc v predoperacni karantene a už je to pro nás náročné, protože nesmíme nikam chodit, aby se děti nenakazili nějakou nemoci. Občas mi moje kamarádka zajde nakoupit.

Kvůli tomuto onemocnění hůře pribira a já musím kupovat kvalitnější a vyzivnejsi potraviny, aby alespoň trochu pribiral na váze. Dalším problémem je, že nemůže přijít do kontaktu s respiračními onemocněními a toto zase odnáší starší syn. Z tohoto důvodu nemohl nastoupit do školky.

Protoze se co nejvice musime vyhybat rizikum respiracnich onemocneni a nesmime jezdit v MHD, potrebovala bych pro Vladika koupit automobil a to si z rodicovskeho prispevku bohuzel dovolit nemohu. Na urade prace o prispevek na automobil zadat nemohu, protoze poskytuji prispevky pouze telesne handikepovane.

Vytezek ze sbirky mi pomuze syna prepravovat k lekarum a na ruzne kontroly v bezpeci aniz by ho to ohrozilo na zivote.

Podekovani

15. 12. 2022

Dobry den, touto cestou bych chtěla strašně moc poděkovat všem dárcům, kteří přispěli na bezpečí pro mého syna Vladíka. Bohužel od 1.12. jsme opět hospitalizováni na dětském kardiocentru ve FN Motol, během 2 týdnu Vladik prodelal další 3 operace a 1 katetrizaci. Selhala mu levá komora a teď mu lékaři dávají léky na podporu funkce levé komory, tak doufám, že se jim to povede. Pokud ne, tak bude potřeba mechanická podpora na srdicku a pokud ani to ne, tak hrozí transplantace srdíčka. Hospitalizaci máme na několik týdnů, takže tady budeme i přes Vánoce. Pokud se vybere více financí, budou využity na péči o Vladíka nebo provozní náklady na dopravu k lékařům. Ještě jednou Vám mnohokrát děkuji z celého srdce. Maminka Lucie

Akutní hospitalizace

08. 12. 2022

Na kontrolu v Motole jsme odjížděli 1. 12. a tam mi bohužel pan doktor oznámil, že na srdicku proběhli nějaké změny a že následující den je potřeba udělat katetrizaci, aby zjistili proc nefunguje levá komora. Tam bohužel nic nezjistili a jsme hospitalizováni. Vladik je na JIRP a já bydlím se starším synkem na ubytovně. 2. 12. byl Vladik operovan, aby v noci nezkolaboval a nemuseli ho resuscitovat. Operace trvala 8 hodin a lékaři ji dokončili v 1 hodinu ráno. Dnes byl znovu na operačním sále, kdy mu lékaři dávali na levou komoru elektrody, aby srdíčko fungovalo. Zatím tam má dočasně elektrody a lékaři uvažuji nad tím, že by mu tam dali trvale a k tomu budíček. Pokud by mu ani toto nepomohlo hrozí Vladikovi transplantace srdíčka.

Propuštění z nemocnice

18. 11. 2022

Dobrý den,

Dne 1.11. nás propustili z FN Motol a teď máme měsíční pooperacni karantenu. Teď zatím chodíme každý týden k naší spádové kardiolozce na kontroly a 1.12. náš čeká první pooperacni kontrola ve FN Motol. Zatím se Vladikovi daří dobře, je aktivní, se svým braskou si hraje a teď už jen musí začít více nabírat na váze. Doufám, že na kontrole ve FN Motol na řeknou dobře zprávy a potom si budeme moci užít poklidných vánočních svátků. Vladík je úžasný bojovník a vlastně každé dítě, které musí podstoupit zákrok na dětském kardiocentru. Jsou tam dost smutné příběhy a člověka zasáhne každé dítě, které tam vidí. Je tam tolik dětského utrpení, které si lze těžko představit, ale zároven musíme děkovat bohu, že existuje tato možnost a tyto děti dostanou šanci zabojovat o svůj život.

38 donations

“Hodně štěstí:)”
2 000 Kč — A+K+E+A 1 year ago

777 Kč — Vojta 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 308 Kč — Jakub Holuša 1 year ago

“Není to mnoho,ale doufám,že takto pomůže více lidi, a brzy si budete moci pořídit 🚙 Vláďovo přejeme hlavně hodně sil aby vše ve zdrsví zvládl. Adri a syn Vládík”
200 Kč — Adri 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Není to velká částka. Ale alespoň maličkost. Vladíkovi i vaší rodině přeji mnoho hezkých časů. A sbírka ať se vyplní co nejdříve. 🎄”
200 Kč — Petra s dcerkou Laurinkou 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago