Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!

Vrchlabí / Sbírku organizuje Lenka Berková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!

Vybráno 125 422 Kč z 210 000 Kč
Zbývá 5 dnů
60 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. července 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Lenka Berková a jsem maminka malé Lucinky, které bude v červenci 8 let. Život se s ní nemazlil, ale přesto všechno je to radostná holčička – moje velká bojovnice a inspirativní bytost.

Příběh bojovnice Lucinky

Moje dcera Lucinka se narodila s Downovým syndromem, na který se během těhotenství nepřišlo. Když jí bylo 2,5 roku, tak onemocněla Akutní lymfoblastickou leukémií. Léčba trvala 2 roky, ale nemoc se bohužel vrátila. V listopadu 2019 Lucinka prodělala transplantaci kostní dřeně jako první člověk s tímto syndromem v naší republice. Léčba byla velice náročná, ale Lucinka je obrovská bojovnice a nakonec ji lékaři dokonce i povolili v září 2021 nastoupit do školy. Chodí tedy do přípravného stupně Speciální školy a diakonie.

S Lucinkou žijeme samy u mých rodičů, její tatínek bohužel neprojevuje od listopadu minulého roku zájem, a tak jsme na to jen dvě. Moje dvě starší děti žijí u jejich otce ve Francii, vídáme se jen o prázdninách. Od září 2021 jsem se na částečný úvazek vrátila do práce na pozici učitelky. Na plný úvazek zde ale být bohužel nemohu, protože neustále jezdím s Lucinkou na lékařské kontroly a musím jí být k dispozici i jinak. Její zdravotní stav se naštěstí lepší, ale lékaře budeme muset často navštěvovat dál, nejen kvůli kontrolám, ale po transplantaci má Lucinka problémy s osteoporózou, žlučníkové kameny, jaterní problémy atd.

Jak nám sbírka pomůže?

Ráda bych také Lucince pořídila asistenčního pejska, a proto bychom potřebovaly nové větší auto. Náš starý vůz již není spolehlivý, ale při tom je automobil pro nás klíčový, jelikož v něm jezdíme každý den – do školy, k lékařům i na různé terapie, které nejsou vždy v místě bydliště atp. Lucinka nemůže používat hromadnou dopravu z důvodu snížené imunity

Nějaké peníze našetřené mám, ale jsem samoživitelka a navíc nevím, jestli mi Lucinky zdravotní stav dovolí chodit dál do práce, a tak celá částka na nákup automobilu je pro nás ještě v nedohlednu. Potřebnost vozidla je pro Lucinky zdravotní stav ale nyní velmi aktuální, a proto bychom s doplatkem na pořízení automobilu potřebovaly pomoci.

Moc děkujeme všem hodným lidem, kteří nám v naší životní cestě s Lucinkou pomohou se rozjet v novém automobilu! Moc si toho vážíme.

Partneři sbírky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Sbírku již podpořilo 181 dárců

Sbírku již podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO částkou 15 780 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 30 000 Kč.

1 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Simona před týdnem

10 Kč — Stázi před týdnem

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držte se, obě! “
777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

297 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Přeji Vám oběma šťastný život.“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny