Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!

Vrchlabí / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!

Amount raised 211 100 Kč of 210 000 Kč goal
Left -686 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 11. July 2022

Help by sharing

Jmenuji se Lenka Berková a jsem maminka malé Lucinky, které bude v červenci 8 let. Život se s ní nemazlil, ale přesto všechno je to radostná holčička – moje velká bojovnice a inspirativní bytost.

Příběh bojovnice Lucinky

Moje dcera Lucinka se narodila s Downovým syndromem, na který se během těhotenství nepřišlo. Když jí bylo 2,5 roku, tak onemocněla Akutní lymfoblastickou leukémií. Léčba trvala 2 roky, ale nemoc se bohužel vrátila. V listopadu 2019 Lucinka prodělala transplantaci kostní dřeně jako první člověk s tímto syndromem v naší republice. Léčba byla velice náročná, ale Lucinka je obrovská bojovnice a nakonec ji lékaři dokonce i povolili v září 2021 nastoupit do školy. Chodí tedy do přípravného stupně Speciální školy a diakonie. S Lucinkou žijeme samy u

mých rodičů, její tatínek bohužel neprojevuje od listopadu minulého roku zájem, a tak jsme na to jen dvě. Moje dvě starší děti žijí u jejich otce ve Francii, vídáme se jen o prázdninách. Od září 2021 jsem se na částečný úvazek vrátila do práce na pozici učitelky. Na plný úvazek zde ale být bohužel nemohu, protože neustále jezdím s Lucinkou na lékařské kontroly a musím jí být k dispozici i jinak. Její zdravotní stav se naštěstí lepší, ale lékaře budeme muset často navštěvovat dál, nejen kvůli kontrolám, ale po transplantaci má Lucinka problémy s osteoporózou, žlučníkové kameny, jaterní problémy atd.

 Jak nám sbírka pomůže?

Ráda bych také Lucince pořídila asistenčního pejska, a proto bychom potřebovaly nové větší auto. Náš starý vůz již není spolehlivý, ale při tom je automobil pro nás klíčový, jelikož v něm jezdíme každý den – do školy, k lékařům i na různé terapie, které nejsou vždy v místě bydliště atp. Lucinka nemůže používat hromadnou dopravu z důvodu snížené imunity

Nějaké peníze našetřené mám, ale jsem samoživitelka a navíc nevím, jestli mi Lucinky zdravotní stav dovolí chodit dál do práce, a tak celá částka na nákup automobilu je pro nás ještě v nedohlednu. Potřebnost vozidla je pro Lucinky zdravotní stav ale nyní velmi aktuální, a proto bychom s doplatkem na pořízení automobilu potřebovaly pomoci.

Moc děkujeme všem hodným lidem, kteří nám v naší životní cestě s Lucinkou pomohou se rozjet v novém automobilu! Moc si toho vážíme.

Velý dík všem dárcům!

18. 07. 2022

Dobrý den,

chtěla bych opravdu ze srdce poděkovat všem dárcům, kteří podpořili naši sbírku vedenou u nadace Znesnáze21. Sbírka byla uveřejněna za účelem nákupu automobilu, který bude ve velké míře užíván především k dopravě dcery Lucinky Berkové na lékařské kontroly, na cesty do školy a různé jiné terapie. Lucinka je holčička s Downovým syndromem, prošla si léčbou leukémie a transplantací kostní dřeně. Kvůli jejímu zdravotnímu stavu pracuji pouze na částečný úvazek, abych se jí mohla plně věnovat.  Moc bych tedy chtěla všem poděkovat svým přátelům, všem lidem, kteří nás vůbec neznají, ale přesto se rozhodli nás podpořit a především všem členům nadace Znesnáze21 za uskutečnění sbírky.

Peníze vybrané ve sbírce mi pomohly doplatit automobil a tím mohu bezstarostně věnovat své vydělané peníze na další potřebné věci, aktivity a terapie pro dceru. I když jsem s Lucinkou sama, tak si užíváme každého dne na maximum a doufám, že už bude jen dobře. Všem přejeme hlavně hodně zdraví.

Ještě jednou velice děkujeme.

Lenka Berková s dcerou Lucinkou

Patrons 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

184 donations

Nadační fond ŠKODA AUTO donors sent amount 30 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 30 000 Kč.

70 358 Kč — Cashflow summer 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Přeji hodně zdraví! ”
2 500 Kč — Nechy 2 years ago

“Držte se holky! ”
2 500 Kč — Léňa 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 Kč — Anonymous donor 2 years ago