Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!

Vrchlabí / Zbierku organizuje Lenka Berková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!

Vybraných 67 760 Kč z 210 000 Kč
Zostáva 55 dní
32 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. júl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Lenka Berková a jsem maminka malé Lucinky, které bude v červenci 8 let. Život se s ní nemazlil, ale přesto všechno je to radostná holčička – moje velká bojovnice a inspirativní bytost.

Příběh bojovnice Lucinky

Moje dcera Lucinka se narodila s Downovým syndromem, na který se během těhotenství nepřišlo. Když jí bylo 2,5 roku, tak onemocněla Akutní lymfoblastickou leukémií. Léčba trvala 2 roky, ale nemoc se bohužel vrátila. V listopadu 2019 Lucinka prodělala transplantaci kostní dřeně jako první člověk s tímto syndromem v naší republice. Léčba byla velice náročná, ale Lucinka je obrovská bojovnice a nakonec ji lékaři dokonce i povolili v září 2021 nastoupit do školy. Chodí tedy do přípravného stupně Speciální školy a diakonie.

S Lucinkou žijeme samy u mých rodičů, její tatínek bohužel neprojevuje od listopadu minulého roku zájem, a tak jsme na to jen dvě. Moje dvě starší děti žijí u jejich otce ve Francii, vídáme se jen o prázdninách. Od září 2021 jsem se na částečný úvazek vrátila do práce na pozici učitelky. Na plný úvazek zde ale být bohužel nemohu, protože neustále jezdím s Lucinkou na lékařské kontroly a musím jí být k dispozici i jinak. Její zdravotní stav se naštěstí lepší, ale lékaře budeme muset často navštěvovat dál, nejen kvůli kontrolám, ale po transplantaci má Lucinka problémy s osteoporózou, žlučníkové kameny, jaterní problémy atd.

 Jak nám sbírka pomůže?

Ráda bych také Lucince pořídila asistenčního pejska, a proto bychom potřebovaly nové větší auto. Náš starý vůz již není spolehlivý, ale při tom je automobil pro nás klíčový, jelikož v něm jezdíme každý den – do školy, k lékařům i na různé terapie, které nejsou vždy v místě bydliště atp. Lucinka nemůže používat hromadnou dopravu z důvodu snížené imunity

Nějaké peníze našetřené mám, ale jsem samoživitelka a navíc nevím, jestli mi Lucinky zdravotní stav dovolí chodit dál do práce, a tak celá částka na nákup automobilu je pro nás ještě v nedohlednu. Potřebnost vozidla je pro Lucinky zdravotní stav ale nyní velmi aktuální, a proto bychom s doplatkem na pořízení automobilu potřebovaly pomoci.

Moc děkujeme všem hodným lidem, kteří nám v naší životní cestě s Lucinkou pomohou se rozjet v novém automobilu! Moc si toho vážíme.

Zbierku dosiaľ podporili 111 darcov

373 Kč — Anonymný darca pred 9 hodinami

„Na dobré učitele se nezapomíná, držíme palce.“
1 000 Kč — Patrik a Markéta pred 10 hodinami

373 Kč — Anonymný darca pred 15 hodinami

„Ať to holky pěkně sviští❤️“
777 Kč — Markét🍀 pred 18 hodinami

„Drzim palce, holky!!! “
1 000 Kč — Zuzka pred 2 dňami

„Myslím na vás. “
777 Kč — Veronika pred 2 dňami

778 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

187 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami