Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace

Ostrava / Sbírku organizuje Lucie Bartošíková zc.manzes@skitrab.akcul

{}
0 %

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace

Vybráno 12 519 Kč z 40 000 Kč
Zbývá 6 dnů
31 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 22. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Naše malá bojovnice Linduška se narodila v březnu roku 2019. Na svět přišla akutním císařským řezem. V průběhu jejího prvního roku byla Lindušce diagnostikována okohybná porucha, nerovnoměrný psychomotorický vývoj a cysta na mozku. Později jí byla zjištěna i genetická vada, která má za příčinu zpožděný psychomotorický vývoj a opoždění vývoje řeči.

Aby se Linduška vyvíjela správně je nezbytné absolvovat celoročně neurosenzorické terapie. Díky pravidelným cvičením, terapiím a rehabilitacím jsme dcerku časem dokázali „rozkoukat“ i „rozhýbat“.  

Bohužel, Linduška stále nemluví. Učení a soustředění je pro ni náročné a vyžaduje velkou dávku trpělivosti a pochopení. Její celkový vývoj je díky tomu výrazně opožděný a dopředu jde jen malými krůčky.

Pojďme Lindušku společně rozmluvit. Výtěžek sbírky půjde na logopedickou péči a další rehabilitace, které jsou pro vývoj naší dcery zásadní.

S Linduškou jsme absolvovali logopedickou péči již při prvním pobytu v lázních a její přínos byl ihned patrný. Získali jsme spoustu tipů a doporučení, jak s Linduškou pokračovat v práci i nadále. Hodně nás to nastartovalo. Linduška pracovala s obrázky, začala používat první slabiky. Nyní nás čeká opakovaný lázeňský pobyt, kde bychom Lindušce rádi opět zajistili péči logopeda. Oblast komunikace je pro nás velký tématem, stále hledáme cesty, jak s Linduškou komunikovat a podpořit ji v mluveném či jiném způsobu dorozumívání. Snažíme se s Linduškou pracovat po všech stránkách, a tak navštěvujeme SenzaSpace - soukromou ergoterapeutickou ambulanci, která je ovšem pro nás finančně náročná. Proto jsme se vybrané prostředky využít na i na tuto terapii.

Linduščin příběh

Zpočátku se jevila jako zdravé miminko. Po čase jsme si začali všímat, že všechno není tak, jak by mělo být. Linduška téměř do 6 měsíce jenom ležela a koukala. Všechno jsme dávali za vinu její oční vadě. Už krátce po narození jsme si taky začali všímat toho, že nereaguje tak, jak by měla – neopětovala náš úsměv, nenavazovala oční kontakt, pohled stáčela do strany a vnímala pouze světelné podněty. Stagnoval i její psychomotorický vývoj, s nejistou chůzí začala před druhými narozeninami.

Postupem času podstoupila spoustu vyšetření, která ukázala příčinu všech odlišností. Na genetickém vyšetření byla Lindušce zjištěna genetická vada, která má za příčinu zpožděný psychomotorický vývoj a opoždění vývoje řeči, dále hypotonii svalstva, anomálie imunitního systému a časté infekce, kterými Linduška také trpí.

I přesto, že je Linduška neuvěřitelně šikovná a každý den se snaží zlepšit, nadále špatně vidí, kvalita jejího zraku je hodně proměnlivá. Hůře vnímá prostor a detaily.

Budeme Vám moc vděční za jakoukoli podporu naší dcery.

Sbírku již podpořilo 25 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držíme palce“
150 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Hodně štěstí 😉“
100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Přeji malé princezně, aby se co nejdříve brzy uzdravila.🙂🙏🍀“
1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Přeji Lindušce brzké uzdravení a hodně štěstí. 🍀🍀🍀“
252 Kč — Denis před týdnem

„Hodně štěstí Lindušce :)“
100 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Přeji pevné zdraví a hodně radosti z dalších pokroků Vaší Lindušky.“
1 000 Kč — Lenka před měsícem

„Lindušku s maminkou často vídávám na procházce venku. Přeji mnoho štěstí ❤️🌞“
252 Kč — Tereza Straková před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
55 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou
104 %

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace
31 %

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace