Kája se stal obětí agresora. Pomozte mu bojovat!

Plzeň / Sbírku organizuje Zuzana Sankotová zc.manzes@anazuzy

{}
0 %

Kája se stal obětí agresora. Pomozte mu bojovat!

Vybráno 766 525 Kč z 250 000 Kč
Zbývá 47 dnů
307 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 09. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Na 2 měsíční neurorehabilitační pobyty se podařilo vybrat za 4 dny! Jste úžasní. Každá koruna navíc pomůže uhradit další nákladné rehabilitace. DĚKUJEME.

Voják, milovník běhu, aut, motorek a angličtiny. Dárce krve i kostní dřeně. Kluk s velkým srdcem a vždy pomocnou rukou pro druhé. To je náš Kája. Do jeho života zasáhla dvakrát velká tragédie. V roce 2016 vážná autonehoda, po které dlouho bojoval o život, ale dokázal se znovu postavit na nohy. V roce 2018 pak přišla další rána. Mého syna Karla napadli a umlátili do bezvědomí…

Pachatel ho několika ranami do hlavy srazil k zemi, a přestože už byl Kája v bezvědomí, pokračoval v bití. Syn tak skončil s proražením lebky a otokem mozku v nemocnici, kde podstoupil několikahodinovou operaci. První zpráva z nemocnice: pacient je fyziologicky mrtev a udržován pouze přístroji. Tenkrát jsme se při odchodu od bezvládného těla pokaždé loučili…

Po týdnech umělého spánku, se Kája probudil. Ochrnutý, na plenách, odkázaný na krmení. Strávili jsme hodiny v nemocnici – já máma Zuzana, Kájův táta a bratři. Četli jsme, vyprávěli, masírovali... Po 4 měsících v nemocnici a prvotní 3měsíční rehabilitaci se vrátil domů, přestože ortel paní primářky zněl 24hodinová péče. Ze mě se tak stala pečovatelka i hmotně právní opatrovník. Byla nám sice nabídnuta LDN, ale to jsme nikdy nepřijmuli. Jestli přežil, musí to mít nějaký smysl.

Od té doby se snažíme střídat pobyt doma s pobytem na tak důležitých rehabilitacích po dvou až třech měsících. Karel už s dopomocí chodí a nají se, ale stále nečte, nepíše, nemluví a jeho porozumění není stoprocentní. Zůstal pravostranně ochrnutý, ale cvičením se podařilo zatím alespoň nohu trochu rozhýbat.

I přes takto těžké postižení mu nebyl přiznán příspěvek na motorové vozidlo, i když je to momentálně jediná šance přepravy na rehabilitace, logopedii i za rodinou a přáteli. Ruka stále odporuje jeho pokynům. Projevila se u něho poúrazová epilepsie s několika menšími záchvaty denně a občasným velkým, kdy nekontrolovaně upadá do bezvědomí. Kája je mentálně naprosto v pořádku, ale nedokáže říct, co chce či potřebuje. A tak dál bojuje, rehabilituje a učí se.

Neurorehabilitační pobyty pro dospělé jsou mimo tabulky pojišťovny. Měsíční pobyt stojí přes 120 tisíc Kč s doprovodem, který je v jeho stavu podmínkou. Pro naši rodinu je to finančně velmi náročné, proto bychom chtěli na dva takové pobyty vybrat peníze.

Finančního odškodnění jsme se stále nedočkali. Pachatel byl odsouzený na 6 let. Po odvolání mu byl trest snížen na 4,5 roku. S tím nesouhlasil vrchní soud a vše se vrátilo k soudu krajskému. Konečný verdikt 5 let. Odškodnění je řešeno v rámci občanskoprávního řízení. Cesta bude dlouhá, ale dokud se daří jít po krůčcích vpřed, jít prostě musíme. Za každou vaši pomoc budeme vděčni.

Máma Zuzana s rodinou

Partneři sbírky 1

Bitcoin

Bitcoiny pomáhají! Nadační fond pomoci a Karel Janeček podpořili sbírku částkou 2 x 21 tisíc Kč.

Sbírku již podpořilo 1212 dárců

„Get better. “
250 Kč — Martin Fousek před 14 hodinami

1 000 Kč — Anonymní dárce před 14 hodinami

373 Kč — Anonymní dárce před 16 hodinami

500 Kč — Anonymní dárce před 17 hodinami

2 000 Kč — Anonymní dárce včera

1 500 Kč — Anonymní dárce včera

„Bojuj, Karle. Zvladnes to!“
222 Kč — Martin B. včera

„Hodně štěstí, věřím, že se uzdravíte!“
1 000 Kč — Marcela včera

„Držím palce. D“
500 Kč — Daniela včera

300 Kč — Václav Tofl včera

Další běžící sbírky

Domů i do stáje bez bariér
76 %

Domů i do stáje bez bariér

Školka pro Verunku
100 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury