Kája se stal obětí agresora. Pomozte mu bojovat!

Plzeň / Sbírku organizuje Zuzana Sankotová

{}

Kája se stal obětí agresora. Pomozte mu bojovat!

0 %

Vybráno 829 000 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -1176 dnů
Sbírka byla ukončena 09. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Na 2 měsíční neurorehabilitační pobyty se podařilo vybrat za 4 dny! Jste úžasní. Každá koruna navíc pomůže uhradit další nákladné rehabilitace. DĚKUJEME.

Voják, milovník běhu, aut, motorek a angličtiny. Dárce krve i kostní dřeně. Kluk s velkým srdcem a vždy pomocnou rukou pro druhé. To je náš Kája. Do jeho života zasáhla dvakrát velká tragédie. V roce 2016 vážná autonehoda, po které dlouho bojoval o život, ale dokázal se znovu postavit na nohy. V roce 2018 pak přišla další rána. Mého syna Karla napadli a umlátili do bezvědomí…

Pachatel ho několika ranami do hlavy srazil k zemi, a přestože už byl Kája v bezvědomí, pokračoval v bití. Syn tak skončil s proražením lebky a otokem mozku v nemocnici, kde podstoupil několikahodinovou operaci. První zpráva z nemocnice: pacient je fyziologicky mrtev a udržován pouze přístroji. Tenkrát jsme se při odchodu od bezvládného těla pokaždé loučili…

Po týdnech umělého spánku, se Kája probudil. Ochrnutý, na plenách, odkázaný na krmení. Strávili jsme hodiny v nemocnici – já máma Zuzana, Kájův táta a bratři. Četli jsme, vyprávěli, masírovali... Po 4 měsících v nemocnici a prvotní 3měsíční rehabilitaci se vrátil domů, přestože ortel paní primářky zněl 24hodinová péče. Ze mě se tak stala pečovatelka i hmotně právní opatrovník. Byla nám sice nabídnuta LDN, ale to jsme nikdy nepřijmuli. Jestli přežil, musí to mít nějaký smysl.

Od té doby se snažíme střídat pobyt doma s pobytem na tak důležitých rehabilitacích po dvou až třech měsících. Karel už s dopomocí chodí a nají se, ale stále nečte, nepíše, nemluví a jeho porozumění není stoprocentní. Zůstal pravostranně ochrnutý, ale cvičením se podařilo zatím alespoň nohu trochu rozhýbat.

I přes takto těžké postižení mu nebyl přiznán příspěvek na motorové vozidlo, i když je to momentálně jediná šance přepravy na rehabilitace, logopedii i za rodinou a přáteli. Ruka stále odporuje jeho pokynům. Projevila se u něho poúrazová epilepsie s několika menšími záchvaty denně a občasným velkým, kdy nekontrolovaně upadá do bezvědomí. Kája je mentálně naprosto v pořádku, ale nedokáže říct, co chce či potřebuje. A tak dál bojuje, rehabilituje a učí se.

Neurorehabilitační pobyty pro dospělé jsou mimo tabulky pojišťovny. Měsíční pobyt stojí přes 120 tisíc Kč s doprovodem, který je v jeho stavu podmínkou. Pro naši rodinu je to finančně velmi náročné, proto bychom chtěli na dva takové pobyty vybrat peníze.

Finančního odškodnění jsme se stále nedočkali. Pachatel byl odsouzený na 6 let. Po odvolání mu byl trest snížen na 4,5 roku. S tím nesouhlasil vrchní soud a vše se vrátilo k soudu krajskému. Konečný verdikt 5 let. Odškodnění je řešeno v rámci občanskoprávního řízení. Cesta bude dlouhá, ale dokud se daří jít po krůčcích vpřed, jít prostě musíme. Za každou vaši pomoc budeme vděčni.

Máma Zuzana s rodinou

Děkujeme

05. 03. 2021

Vážení dárci přátelé a všechny naše opory,

za pár dní končí naše sbírka, která díky vám všem byla neskutečně úspěšná. Díky vaší podpoře materiální i morální se nám podařilo zajistit nejen plánované rehabilitační programy, ale zůstal prostor i pro pořízení automobilu a rehabilitace mezi pobyty, které, jak se ukázalo, budou velmi důležité.

Po Kájově zhoršení po posledním epi záchvatu podstoupil mnoho vyšetření a patrně šlo o reakci na velké vypětí. Je na čase tedy odpočinek a dočasná změna režimu. Kája tedy bude podstupovat logopedii online s PhDr. Dzidovou, která se o něj stará již druhým rokem a vděčíme jí za pokroky v dorozumívání. A fyzioterapii 2x týdně po hodině v místě bydliště. Jde o to, aby trénink byl soustavně vyvážený a pobyt v Klimkovicích nebyl takovým nárazem.

Karel je dříč a někdy se to může bohužel otočit proti němu. Všechny jeho kroky a pokroky můžete dál sledovat na FB CMP poranění mozku, přežil a co dál? To všechno bychom si bez vás nemohli dovolit a jsme vám za to neskonale vděční. Snad najdem cestu, jak všechno to dobro poslat dál. Jediné co mi kalí radost je, že vaše dobrá srdce suplují spravedlnost justiční i státní.

Všem vám přejeme hodně zdraví, štěstí, lásky a životní pohody. Zuzana a Karel

Jako člověče nezlob se.

18. 02. 2021

Tak jsme tady! Nastoupili jsme první letošní rehabilitace a vám všem děkujem,že tu můžeme být. Kája cvičí tělo i hlavu a opravdu mu to jde. Jenže právě nadšení a maximální nasazení může být kontraproduktivní a tak z přetížení přišel i epi záchvat. Den odpočinku a trochu upravit program,ale pokračujeme ;-) Všem kdo mu k tomu přispěli moc děkujem a těšíme se,že postoupíme zase o kus dál. Karel a máma.

Partneři sbírky 1

Bitcoin

Bitcoiny pomáhají! Nadační fond pomoci a Karel Janeček podpořili sbírku částkou 2 x 21 tisíc Kč.

Sbírku již podpořilo 1295 dárců

„Drzim palce!“
398 Kč — Richard Nejdl před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 080 Kč — Beda před 3 lety

„Pomoc Karlovi“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Uzdrav se, Kájo! Pusu“
1 221 Kč — Marcela před 3 lety

„Hodně sil, Kájo!“
5 000 Kč — Lenka před 3 lety

„Přeji hodně síly Kájovi i celé rodině. At je léčba úspěšná.“
300 Kč — Lucie před 3 lety

„Drž se !“
480 Kč — Milan před 3 lety

„Drž se Karle!“
3 200 Kč — Baterie Koordinace Palebné Podpory 131.do před 3 lety