Honzovi ochabuje svalstvo. Pomůže mu automobil!

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Honzovi ochabuje svalstvo. Pomůže mu automobil!

0 %

Vybráno 217 000 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -521 dnů
Sbírka byla ukončena 15. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem bývalý protestantský kazatel, před 8 lety jsem poznal Honzu a po krátké době jsem se stal jeho nejbližším přítelem, a také pomocníkem a pečujícím, jelikož Honza měl v té době již 3 roky potvrzenou smutnou diagnózu – nevyléčitelné nervosvalové onemocněníprogresivní svalovou dystrofii.

Jak sbírka pomůže?

S onemocněním prošel dvěma progresemi, ale v současnosti je jeho celkový stav, pod dohledem specialistů, stabilizován. I přes to ale musíme jezdit do Brna na kontroly funkcí srdce. Honza musí rehabilitovat ve FN Motol a každý rok absolvuje lázeňskou léčbu ve Velkých Losinách na Šumpersku. Léky na tento typ nervosvalového onemocnění zatím nejsou.

Honza ve svých 39 letech trpí Beckerovou formou dystrofie, což je velice vzácné onemocnění, napadající nejvíce srdeční svalstvo, a tak mu do budoucna hrozí transplantace srdce.

Výtěžek sbírky použijeme na zakoupení vhodného automobilu, který Honza ke svému životu a fungování při dojíždění za lékaři a na léčebné procedury potřebuje.

Kvůli Honzově zdravotnímu stavu potřebujeme vůz s vyšší nápravou a úložným a větším prostorem. Již nyní máme spoustu kompenzačních pomůcek, které vozíme neustále s sebou. Naše staré auto bohužel již dosluhuje a zároveň je již příliš malé.

Úřady Honzovi odmítají poskytnout průkaz ZTP, i když o něj bude znovu tento rok žádat, a to i přes to, že splňuje většinu podmínek. To znamená, že většinu činností a aktivit jako jeho vrstevníci nezvládne a v důsledku svalové dystrofie dělat ani nemůže. Nemůžeme proto ani žádat o příspěvek na auto Úřad práce. Je opravdu hodně smutné, že toto není bráno systémem v potaz, a dokonce Honza nepobírá ani příspěvek na péči.

Přes to všechno Honza stále pracuje jako ekonom a jeho zaměstnavatel mu umožňuje 10 dní v měsíci práci z domova. Bydlíme v malé obci Dvakačovice u Chrudimi, kde není hospoda, restaurace a ani žádný obchod. Honza také kvůli stálé práci v Praze, kterou zastává již 16 let, si udržuje a platí garsonku. Jeho plat a částečný invalidní důchod je sice dostačující, ale k tomu, abychom si mohli dovolit cestovat, s jeho omezením a handicapem, na to musíme hodně šetřit a nyní od října budu pravděpodobně nezaměstnaný, čímž se nám dočasně také zkomplikuje situace. Prosím, pomozte nám vybrat potřebnou částku, aby pro Honzu doprava za lékaři a na rehabilitace přestala být problém.

Honza velmi děkuje za každou podporu.

Děkuji všem dárcům!

23. 01. 2023

Milí dobrodinci, vážení přátelé.

Ze srdce děkuji za podporu sbírky, která vyvolala velkou vlnu sounáležitosti! Vážím si Vašich darů, které jste nezištně zaslali a tímto Vám děkuji za projevenou solidaritu, která v konečném výsledku přinesla svůj cíl: podařilo se vybrat potřebné prostředky na nákup automobilu, protože po sečtení tří zdrojů financování, jsme dosáhli cílové částky.

Díky Vám všem a přeji jen to dobré, hlavně pevné zdraví.

S úctou,

Honza Uchytil

Srdečné díky dárcům!

10. 10. 2022

Ze srdce děkuji za úžasnou podporu sbírky! Vážím si každých slov podpory, každé částky zaslané do sbírky a velké sounáležitosti od Vás, dárců.

Dává mi to obrovskou sílu a pevnou naději, že i v dnešní době existují skvělí lidé, kteří pomáhají.

Děkuji!

Honza

Poděkování vám všem!

22. 08. 2022

Velice děkujeme za dosavadní štědrost ve sbírce na automobil pro Honzu. Vážíme si toho! Prosíme, sdílejte sbírku dále mezi svými přáteli a známými. Hezký zbytek léta.

Dušan

Sbírku již podpořilo 112 dárců

„Ať se Vám oběma daří a mějte se krásně! D.H. s rodinou“
1 000 Kč — Dagmar H. před rokem

3 000 Kč — Dušan Bělaška před rokem

„Doufám, že vyberete a spoustu šťastných kilometrů.“
373 Kč — Magda před rokem

„Pevnou vůli a spoustu síly!“
2 000 Kč — Patrik před 2 lety

„Drzime palce !“
777 Kč — Martina před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„držím palce“
50 € — Ľubo před 2 lety

„Užívejte !!!“
500 Kč — Mirka před 2 lety

252 Kč — Petra Skanska před 2 lety

„Držím palce!“
2 000 Kč — Slávka před 2 lety