Honzovi ochabuje svalstvo. Pomůže mu automobil!

Praha / Zbierku organizuje Dušan Ehmig zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Honzovi ochabuje svalstvo. Pomůže mu automobil!

Vybraných 142 786 Kč z 300 000 Kč
Zostáva 42 dní
48 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem bývalý protestantský kazatel, před 8 lety jsem poznal Honzu a po krátké době jsem se stal jeho nejbližším přítelem, a také pomocníkem a pečujícím, jelikož Honza měl v té době již 3 roky potvrzenou smutnou diagnózu – nevyléčitelné nervosvalové onemocněníprogresivní svalovou dystrofii.

Jak sbírka pomůže?

S onemocněním prošel dvěma progresemi, ale v současnosti je jeho celkový stav, pod dohledem specialistů, stabilizován. I přes to ale musíme jezdit do Brna na kontroly funkcí srdce. Honza musí rehabilitovat ve FN Motol a každý rok absolvuje lázeňskou léčbu ve Velkých Losinách na Šumpersku. Léky na tento typ nervosvalového onemocnění zatím nejsou.

Honza ve svých 39 letech trpí Beckerovou formou dystrofie, což je velice vzácné onemocnění, napadající nejvíce srdeční svalstvo, a tak mu do budoucna hrozí transplantace srdce.

Výtěžek sbírky použijeme na zakoupení vhodného automobilu, který Honza ke svému životu a fungování při dojíždění za lékaři a na léčebné procedury potřebuje.

Kvůli Honzově zdravotnímu stavu potřebujeme vůz s vyšší nápravou a úložným a větším prostorem. Již nyní máme spoustu kompenzačních pomůcek, které vozíme neustále s sebou. Naše staré auto bohužel již dosluhuje a zároveň je již příliš malé.

Úřady Honzovi odmítají poskytnout průkaz ZTP, i když o něj bude znovu tento rok žádat, a to i přes to, že splňuje většinu podmínek. To znamená, že většinu činností a aktivit jako jeho vrstevníci nezvládne a v důsledku svalové dystrofie dělat ani nemůže. Nemůžeme proto ani žádat o příspěvek na auto Úřad práce. Je opravdu hodně smutné, že toto není bráno systémem v potaz, a dokonce Honza nepobírá ani příspěvek na péči.

Přes to všechno Honza stále pracuje jako ekonom a jeho zaměstnavatel mu umožňuje 10 dní v měsíci práci z domova. Bydlíme v malé obci Dvakačovice u Chrudimi, kde není hospoda, restaurace a ani žádný obchod. Honza také kvůli stálé práci v Praze, kterou zastává již 16 let, si udržuje a platí garsonku. Jeho plat a částečný invalidní důchod je sice dostačující, ale k tomu, abychom si mohli dovolit cestovat, s jeho omezením a handicapem, na to musíme hodně šetřit a nyní od října budu pravděpodobně nezaměstnaný, čímž se nám dočasně také zkomplikuje situace. Prosím, pomozte nám vybrat potřebnou částku, aby pro Honzu doprava za lékaři a na rehabilitace přestala být problém.

Honza velmi děkuje za každou podporu.

Poděkování vám všem!

22. 08. 2022

Velice děkujeme za dosavadní štědrost ve sbírce na automobil pro Honzu. Vážíme si toho! Prosíme, sdílejte sbírku dále mezi svými přáteli a známými. Hezký zbytek léta.

Dušan

Zbierku dosiaľ podporili 54 darcov

2 222 Kč — Anonymný darca pred týždňom

777 Kč — Anonymný darca pred týždňom

1 000 Kč — z Kobeřických strání pred týždňom

3 000 Kč — od přátel evangelíků pred 2 týždňami

3 000 Kč — Ehmigovi pred 2 týždňami

7 500 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

777 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

„ “
500 Kč — Nikola Šilhanová pred 3 týždňami

500 Kč — Michaela Šilhanová pred 3 týždňami

„🚗“
1 221 Kč — Ludvik pred mesiacom