Daruj vzdělání a život VI.

Říčany, Strašín / Sbírku organizuje Daniel Urban zc.murtnec@leinad.nabru

{}
0 %

Daruj vzdělání a život VI.

Vybráno 38 147 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 15 dnů
76 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 09. února 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Vítáme Tě! Potřebujeme Tvojí pomoc již se šestým ročníkem sbírky pro Zakarpatskou Ukrajinu. Jezdíme pravidelně do oblastí, které před druhou světovou válkou byly součástí ČSR. Už tenkrát, v dobách Nikoly Šohaje loupežníka, to byl chudý kraj. A už tenkrát lidé dobrého srdce pomáhali zdejším lidem.

Veškerou pomoc opět osobně nakoupíme, dovezeme na místo a předáme jí potřebným. Rozhodli jsme se pomáhat kontinuálně, každým rokem vozíme na vybrané projekty peníze, které získáme za přednášky a prodeje knih. Ale to nestačí, potřebujeme i Tvoji pomoc!

Jak s výtěžkem sbírky naložíme?

50 % výtěžku poputuje do Svaljavy na vzdělání – to považujeme za nejdůležitější. Zbývající částku rozdělíme mezi další dvě školy s volnočasovou aktivitou, což je neméně důležité.

Do školy do Negrovce dodáme sportovní vybavení – boxovací pytle a rukavice, švihadla, pokud se vybere větší suma, pořídíme také cvičební posilovací stroj.

V Koločavě dovybavíme dílnu ručních prací – nakoupíme spotřební materiál k šicímu stroji (nitě, látky, pravítka, křídy), a do nově vybudované kuchyně pořídíme nádobí a elektrické spotřebiče.

O projektu

Už dvakrát nám zde spousta dobrých lidí pomohla vybrat potřebný obnos. Peníze jsme vyměnili za rozzářené oči dětí, kteří díky vám mají možnost lépe se učit a užít si i mimoškolní aktivity. Celou naší pomoc koordinujeme s preshranice.eu, organizací, která se dané oblasti dlouhodobě věnuje.

Naše pomoc se soustředí na tři místa. Jedná se o základní školu ve Svaljavě, kterou navštěvují výhradně děti z chudinského tábora. Jedná se o děti, jejichž rodiče jsou většinou negramotní a škola je pro ně jedinou možností, jak zlepšit život nejen sobě, ale i svojí rodině. Škola díky covidové kalamitě přišla o velkou část financí, které do ní proudily z ČR. Škola neustále bojuje s nedostatkem školních potřeb. Naše pomoc bude směřovat tradičně do nákupu a doručení školních potřeb.

Druhým je základní škola Negrovec, jedna z mála v oblasti, jež se věnuje mimoškolním hlavně sportovním aktivitám. Při předchozích sbírkách se i díky Vám podařilo vybudovat menší sportovní hřiště, které jsme vybavili sportovními potřebami a také jsme materiálně podpořili místní děti, kteří se pod vedením Ivana Havryla (učitel, který s dětmi mimo školu pracuje) věnují trempingu s odkazem Jaroslava Foglara, který byl v místní oblasti se svými skauty ve třicátých letech na letním putování.

Do třetice se jedná o školu v Koločavě. Ve škole se pracuje s místní mládeží. Děti se učí v kroužcích šití a vaření. I díky Vám jsme dodali šicí stroj a kuchyňskou linku. Škola je jediným místem, kde místní děti mohou užitečně trávit svůj volný čas.

Informace o sbírce sleduj na našem Facebooku Škoda 100 na cestách

Děkujeme, že v tom jedete s námi!

Doprovodné odkazy

Finišujeme 74%!

Finišujeme 74%!

21. 01. 2022

Posledních 20 dní a díky Vám už máme 74% potřebné částky! Děkujeme :-)

Kuchyně pro školu v Koločavě

Kuchyně pro školu v Koločavě

28. 12. 2021

Z minulé sbírky jsme zakoupili kuchyňskou linku do školy v Koločavě. Chodí do ní holky i kluci a kuchyň je každodenně používaná a kroužek ,,vařilek a vařílků" je plný. Pokud vybereme i letos nakoupíme z části peněz do této kuchyně nějaké vybavení :-)

Po deseti dnech 13%

Po deseti dnech 13%

23. 12. 2021

Pomalu, ale jistě přihazujeme korunku ke korunce. Přátelé užijte hezké Vánoce a prosíme o sdílení případně o podporu. Děkujeme :-)

Sbírku již podpořilo 60 dárců

„Fandíme Vám a držíme palce! “
676 Kč — Rostislav Vlček před 12 hodinami

252 Kč — Švadlovi před 2 dny

333 Kč — Anonymní dárce před týdnem

935 Kč — DÁRKOVNA NOVÝ BOR před týdnem

935 Kč — DÁRKOVNA NOVÝ BOR před týdnem

„Pozdravujte na Zakarpatí. Někdy tam vyrazím s váma :-)“
777 Kč — Vladimír Hauk před týdnem

„Jen tak dál “
1 221 Kč — Anonymní dárce před týdnem

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Ať se daří“
1 000 Kč — MotoKenny.cz před týdnem

2 500 Kč — VejnyWood obytné vestavby před týdnem

Další běžící sbírky

Pomoc rodině, která po tragické nehodě přišla o tatínka
106 %

Pomoc rodině, která po tragické nehodě přišla o tatínka

Nájemné pro samoživitelku Danu a 2 děti
18 %

Nájemné pro samoživitelku Danu a 2 děti

Pomozme nemocné rodině válečného veterána
68 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána