Daruj vzdělání a život VI.

Říčany, Strašín / Organizer: Daniel Urban zc.murtnec@leinad.nabru

{}
0 %

Daruj vzdělání a život VI.

Amount raised 50 110 Kč of 50 000 Kč goal
Left -96 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 09. February 2022

Help by sharing

Vítáme Tě! Potřebujeme Tvojí pomoc již se šestým ročníkem sbírky pro Zakarpatskou Ukrajinu. Jezdíme pravidelně do oblastí, které před druhou světovou válkou byly součástí ČSR. Už tenkrát, v dobách Nikoly Šohaje loupežníka, to byl chudý kraj. A už tenkrát lidé dobrého srdce pomáhali zdejším lidem.

Veškerou pomoc opět osobně nakoupíme, dovezeme na místo a předáme jí potřebným. Rozhodli jsme se pomáhat kontinuálně, každým rokem vozíme na vybrané projekty peníze, které získáme za přednášky a prodeje knih. Ale to nestačí, potřebujeme i Tvoji pomoc!

Jak se výtěžkem sbírky naložíme?

50 % výtěžku poputuje do Svaljavy na vzdělání – to považujeme za nejdůležitější. Zbývající částku rozdělíme mezi další dvě školy s volnočasovou aktivitou, což je neméně důležité.

Do školy do Negrovce dodáme sportovní vybavení – boxovací pytle a rukavice, švihadla, pokud se vybere větší suma, pořídíme také cvičební posilovací stroj.

V Koločavě dovybavíme dílnu ručních prací – nakoupíme spotřební materiál k šicímu stroji (nitě, látky, pravítka, křídy), a do nově vybudované kuchyně pořídíme nádobí a elektrické spotřebiče.

O projektu

Už dvakrát nám zde spousta dobrých lidí pomohla vybrat potřebný obnos. Peníze jsme vyměnili za rozzářené oči dětí, kteří díky vám mají možnost lépe se učit a užít si i mimoškolní aktivity. Celou naší pomoc koordinujeme s preshranice.eu, organizací, která se dané oblasti dlouhodobě věnuje.

Naše pomoc se soustředí na tři místa. Jedná se o základní školu ve Svaljavě, kterou navštěvují výhradně děti z chudinského tábora. Jedná se o děti, jejichž rodiče jsou většinou negramotní a škola je pro ně jedinou možností, jak zlepšit život nejen sobě, ale i svojí rodině. Škola díky covidové kalamitě přišla o velkou část financí, které do ní proudily z ČR. Škola neustále bojuje s nedostatkem školních potřeb. Naše pomoc bude směřovat tradičně do nákupu a doručení školních potřeb.

Druhým je základní škola Negrovec, jedna z mála v oblasti, jež se věnuje mimoškolním hlavně sportovním aktivitám. Při předchozích sbírkách se i díky Vám podařilo vybudovat menší sportovní hřiště, které jsme vybavili sportovními potřebami a také jsme materiálně podpořili místní děti, kteří se pod vedením Ivana Havryla (učitel, který s dětmi mimo školu pracuje) věnují trempingu s odkazem Jaroslava Foglara, který byl v místní oblasti se svými skauty ve třicátých letech na letním putování.

Do třetice se jedná o školu v Koločavě. Ve škole se pracuje s místní mládeží. Děti se učí v kroužcích šití a vaření. I díky Vám jsme dodali šicí stroj a kuchyňskou linku. Škola je jediným místem, kde místní děti mohou užitečně trávit svůj volný čas.

Informace o sbírce sleduj na našem Facebooku Škoda 100 na cestách

Děkujeme, že v tom jedete s námi!

Doprovodné odkazy


Nakoupeny školní potřeby

04. 05. 2022

‼️Dobrá věc se podařila. Za část naší sbírky pro ukrajinské školy jsme obstarali ,,startovací balíčky" pro školáky. Díky válce jsme je bohužel nevezli na UA, ale pomohli jsme cca 30 novým ukrajinským školákům u nás v ZŠ u Říčanského lesa.


Díky Sára Kiulpekidisová a Dusan Havlicek za pomoc s nákupem a dovozem balíčků. Díky naší milé paní učitelce Kateřina Vyhnisová. A v neposlední řadě díky za vřelé přijetí ředitelem školy a ostatními učiteli, kteří se starají o naše skvělé nové žáčky.


Děti měli velkou radost a ne jen ze školních potřeb, ale do balíčku jsme jim vpašovali i plyšáka a pár bonbonů.

Máme 100% DĚKUJEME!

06. 02. 2022

Děkujeme všem dárcům! Již v dubnu pojedeme na naší v pořadí šestou humanitární misi do tří škol v Zakarpatí. Z Vašich darů se budou těšit ve Svaljave, Koločavě i Negrovci. Opět budeme kupovat vybavení do škol, školní a sportovní potřeby.

Sbírku necháme běžet ještě zbylé 4 dny. pokud se vybere víc peníze využijeme na stejný účel. Neb školních potřeb není nikdy dost.

Děkujeme a za rok ahoj!

Na humanitární cestu vyrazíme v dubnu

03. 02. 2022

Na humanitární cestu vyrazíme v dubnu. Chybí nám už jen 5%. Pojeďte v tom opět s námi!

Na fotografii učitelky ze Svaljavy, kam i letos dovezeme pomoc!

Díky

77 donations

110 Kč — Petr K 3 months ago

875 Kč — Petr K. 3 months ago

200 Kč — Václav Urban 3 months ago

252 Kč — Renča 3 months ago

“Sdílím sbírku i v mnoha skupinách na facebooku.”
500 Kč — Šimon Hlinovský 3 months ago

“Držíme palce so zbierkou aj na cestách. ”
373 Kč — Remiš Martin 3 months ago

292 Kč — Imrich Dlugolinsky 3 months ago

“🍀🍀🍀”
333 Kč — Dana 3 months ago

1 221 Kč — Anonymous donor 3 months ago

777 Kč — Anonymous donor 3 months ago

Discover more

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům
52 %

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům

Lucince s leukémií odlehčí automobil
24 %

Lucince s leukémií odlehčí automobil

Rehabilitace pro smíška Didi
10 %

Rehabilitace pro smíška Didi