Těžce nedoslýchavé Andrejce ukradli řečový procesor

Otrokovice / Sbírku organizuje Andrea Grechová

Těžce nedoslýchavé Andrejce ukradli řečový procesor

0 %

Vybráno 169 829 Kč z 165 360 Kč
Zbývá -1288 dnů
Sbírka byla ukončena 04. prosince 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

ENGLISH BELOW

Srpnový den měl být pro těžce nedoslýchavou Andrejku, maminku dvou dětí, dnem D. Čekalojí první zapojení řečového procesoru. Těšila se, že jí výrazně usnadní zapojení se do pracovního života, a hlavně že se bude moct lépe začlenit do světa slyšících. Radost bohužel vystřídaly těžké okamžiky…

Andrejka postoupila už v červnu implantaci kochleárního implantátu. Vše dopadlo dobře, a tak následovala další návštěva technika – specialisty v Praze, při které jí zapojili řečový procesor. Z ordinace odcházela spokojená a zamířila rovnou na hlavní nádraží.

„Měla jsem ještě hodinu času, a tak jsem se setkala s kamarádkou, abych se podělila o své pocity z nového slyšení,“ vypráví Andrea. Do jejich rozhovoru ale vstoupila mladá slečna s historkou, že byla okradena a nemá peníze na cestu domů. Dobrosrdečná Andrejka a kamarádka dívce nakonec darovaly 300 korun.

Za dobrý skutek byla Andrea náležitě „odměněna“. O pár chvil později totiž zjistila, že procesor nemá. „Sluchátko, které mám na pravém uchu, mi vůbec nestačí a bez odezírání nerozumím. Ani nevíte, jak moc jsem propadla panice a v hrůze jsem hledala procesor na těle… Neúspěšně,“ popisuje moment zděšení.

O vysněný procesor, jehož cena je bezmála 225 tisíc korun, bohuželpřišla. Andrea vše nahlásila na policii. Podle všeho bylaokradena komplicem oné „slušné, šikovné“ dívky, která z nichvylákala peníze.

„Obracím se na Vás s velikou prosbou, zda byste mi mohli na nový procesor přispět. Budu velmi vděčná za jakýkoliv příspěvek,“ děkuje.

Společně s vámi pomáhají i organizace: Nadace Charty 77 přispěla částkou 15 000 Kč a Nadace Olgy Havlové částkou 10 000 Kč, Nadace J&T částkou 20 000 Kč, Nadace Agrofert částkou 25 000 Kč, Nadace Agel částkou 20 000 Kč a Charita Otrokovice částkou 10 000 Kč.

Andrea pracuje pro CSP Zlín, o.p.s. jako vedoucí Chráněné dílny Ardien Digital, kde zajišťují digitalizaci dat a fakturaci. Jedná se o organizaci zaměstnávající občany se zdravotním postižením a hlavní náplní je poskytování sociálních služeb, podpory a pomoci v rozvoji.

Hearing-impaired Andrea was robbed

That day in August should have been the D-Day for a severely hearing-impaired Andrea. She was waiting to get her first speech processor to work. Her excitement was spoiled by a robbery. Her dream processor worth more 8200 EUR was stolen! Let’s put the money together and help thismother of 2 from Czechia.

Příslušenství za vaše darované příspěvky.

18. 01. 2021

Dobrý večer,

tak jsem zpátky, jak jsem slíbila, abych vám všem sdělila, ze jsem si za zbytek darovaných příspěvků pořídila příslušenství, které dokladuji fotografií. Ještě jednou vřelé díky!


Den D

28. 12. 2020

Dobrý den,

dne 16.12.2020 byl pro mě díky vašim darům druhým dnem D. Čekalo mě další nastavení řečového procesoru, tentokrát mého vlastního. Díky vám všem se sbírka naplnila a obdržela jsem nádherný dárek pod stromeček. Níže přikládám fotografie řečového procesoru spolu s kufříkem náhradních dílů a manuálů. Ještě za Vaše dary jsem měla možnost si zakoupit příslušenství spolu s výkonnějším mobilem. Příslušenství ještě ale nedorazilo. Nebojte se, jakmile dorazí, ihned zdokumentuji a opět se sem vrátím, abych vám všem vše ukázala. Ještě jednou děkuji.Velké díky

09. 12. 2020

Velké díky patří všem, kteří mě podpořili jakoukoliv finanční částkou, která moc potěšila a velké díky i za průvodní slova k příspěvku. Vždy po přečtení ukápla slza a dokonce po připsání poslední částky jsem se rozbrečela radostí a poděkovala nahoru, že mi bylo umožněno využít této sbírky.

Po nastavení nového řečového procesoru se sem vrátím a doložím fotografiemi spolu s příslušenstvím, aby jste se přesvědčili, že vaše darované příspěvky skutečně pomohly.

Partneři sbírky 1

Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o.

Patronem této sbírky je firma Helping Výškové práce s.r.o. a násobí příspěvky zlatým řezem.

Sbírku již podpořilo 171 dárců

Sbírku již podpořil Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o. částkou 9 261 Kč.

Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o. každý příspěvek navyšuje poměrem 1:1, až do celkové hodnoty podpory 0 Kč.

2 000 Kč — Locke & Hobbes a.s. před 4 lety

20 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

2 000 Kč — Honza a Lucka před 4 lety

„Ať to vyjde!“
2 000 Kč — Ondra před 4 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Přeji, ať Vám vydrží a propojuje se světem slyšících co nejdéle. 😍“
2 112 Kč — Petra Mičková před 4 lety

„Věřím, že se společnými silami a pozorností pro potřeby druhých podaří udělat dobrý skutek. “
121 Kč — Roman před 4 lety