Těžce nedoslýchavé Andrejce ukradli řečový procesor

Otrokovice / Sbírku organizuje Andrea Grechová zc.manzes@s-a

0 %

Těžce nedoslýchavé Andrejce ukradli řečový procesor

Vybráno 135 927 Kč z 165 360 Kč
Zbývá 18 dnů 82 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

ENGLISH BELOW

Srpnový den měl být pro těžce nedoslýchavou Andrejku, maminku dvou dětí, dnem D. Čekalo jí první zapojení řečového procesoru. Těšila se, že jí výrazně usnadní zapojení se do pracovního života, a hlavně že se bude moct lépe začlenit do světa slyšících. Radost bohužel vystřídaly těžké okamžiky…

Andrejka postoupila už v červnu implantaci kochleárního implantátu. Vše dopadlo dobře, a tak následovala další návštěva technika – specialisty v Praze, při které jí zapojili řečový procesor. Z ordinace odcházela spokojená a zamířila rovnou na hlavní nádraží.

„Měla jsem ještě hodinu času, a tak jsem se setkala s kamarádkou, abych se podělila o své pocity z nového slyšení,“ vypráví Andrea. Do jejich rozhovoru ale vstoupila mladá slečna s historkou, že byla okradena a nemá peníze na cestu domů. Dobrosrdečná Andrejka a kamarádka dívce nakonec darovaly 300 korun.

Za dobrý skutek byla Andrea náležitě „odměněna“. O pár chvil později totiž zjistila, že procesor nemá. „Sluchátko, které mám na pravém uchu, mi vůbec nestačí a bez odezírání nerozumím. Ani nevíte, jak moc jsem propadla panice a v hrůze jsem hledala procesor na těle… Neúspěšně,“ popisuje moment zděšení.

O vysněný procesor, jehož cena je bezmála 225 tisíc korun, bohužel přišla. Andrea vše nahlásila na policii. Podle všeho byla okradena komplicem oné „slušné, šikovné“ dívky, která z nich vylákala peníze.

„Obracím se na Vás s velikou prosbou, zda byste mi mohli na nový procesor přispět. Budu velmi vděčná za jakýkoliv příspěvek,“ děkuje.

Společně s vámi pomáhají i organizace: Nadace Charty 77 přispěla částkou 15 000 Kč a Nadace Olgy Havlové částkou 10 000 Kč, Nadace J&T částkou 20 000 Kč, Nadace Agrofert částkou 25 000 Kč, Nadace Agel částkou 20 000 Kč a Charita Otrokovice částkou 10 000 Kč.

Andrea pracuje pro CSP Zlín, o.p.s. jako vedoucí Chráněné dílny Ardien Digital, kde zajišťují digitalizaci dat a fakturaci. Jedná se o organizaci zaměstnávající občany se zdravotním postižením a hlavní náplní je poskytování sociálních služeb, podpory a pomoci v rozvoji.

Hearing-impaired Andrea was robbed

That day in August should have been the D-Day for a severely hearing-impaired Andrea. She was waiting to get her first speech processor to work. Her excitement was spoiled by a robbery. Her dream processor worth more 8200 EUR was stolen! Let’s put the money together and help this mother of 2 from Czechia.

Partneři sbírky 1

Helping Výškové práce, s.r.o. a Nadační fond pomoci
Patronem této sbírky je firma Helping Výškové práce s.r.o. a násobí příspěvky zlatým řezem.

Sbírku již podpořilo 157 dárců

Sbírku již podpořil Helping Výškové práce, s.r.o. a Nadační fond pomoci částkou 9 261 Kč.

Helping Výškové práce, s.r.o. a Nadační fond pomoci každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 9 261 Kč.

„Pozdrav ze scotland “
3 850 Kč — Wellbread včera

„Hodně zdraví Vám i celé Vaší rodině!“
500 Kč — Jindřiška a Gustav Řezníčkovi včera

„Andrejko, hodně štěstí! “
1 000 Kč — Jiří a Marcela Dohnalovi před 2 dny

„Andrejko , držím palce a hodně štestí !“
1 000 Kč — Vítězslav Urban před 2 dny

1 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

500 Kč — Pavel před 3 dny

„Ať se sbírka podaří :) A pojďme všichni hlídat lépe své věci - bohužel jsou mezi námi hyeny tak jim nedávat příležitosti ..“
500 Kč — Josef před týdnem

5 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — dárkyně Pavla z Otrokovic před týdnem

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
51 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí