Těžce nedoslýchavé Andrejce ukradli řečový procesor

Otrokovice / Organizer: Andrea Grechová zc.manzes@s-a

0 %

Těžce nedoslýchavé Andrejce ukradli řečový procesor

Amount raised 169 829 Kč of 165 360 Kč goal
Left -1095 days
103 % z původního cíle
The campaign has ended 04. December 2020

Help by sharing

ENGLISH BELOW

Srpnový den měl být pro těžce nedoslýchavou Andrejku, maminku dvou dětí, dnem D. Čekalojí první zapojení řečového procesoru. Těšila se, že jí výrazně usnadní zapojení se do pracovního života, a hlavně že se bude moct lépe začlenit do světa slyšících. Radost bohužel vystřídaly těžké okamžiky…

Andrejka postoupila už v červnu implantaci kochleárního implantátu. Vše dopadlo dobře, a tak následovala další návštěva technika – specialisty v Praze, při které jí zapojili řečový procesor. Z ordinace odcházela spokojená a zamířila rovnou na hlavní nádraží.

„Měla jsem ještě hodinu času, a tak jsem se setkala s kamarádkou, abych se podělila o své pocity z nového slyšení,“ vypráví Andrea. Do jejich rozhovoru ale vstoupila mladá slečna s historkou, že byla okradena a nemá peníze na cestu domů. Dobrosrdečná Andrejka a kamarádka dívce nakonec darovaly 300 korun.

Za dobrý skutek byla Andrea náležitě „odměněna“. O pár chvil později totiž zjistila, že procesor nemá. „Sluchátko, které mám na pravém uchu, mi vůbec nestačí a bez odezírání nerozumím. Ani nevíte, jak moc jsem propadla panice a v hrůze jsem hledala procesor na těle… Neúspěšně,“ popisuje moment zděšení.

O vysněný procesor, jehož cena je bezmála 225 tisíc korun, bohuželpřišla. Andrea vše nahlásila na policii. Podle všeho bylaokradena komplicem oné „slušné, šikovné“ dívky, která z nichvylákala peníze.

„Obracím se na Vás s velikou prosbou, zda byste mi mohli na nový procesor přispět. Budu velmi vděčná za jakýkoliv příspěvek,“ děkuje.

Společně s vámi pomáhají i organizace: Nadace Charty 77 přispěla částkou 15 000 Kč a Nadace Olgy Havlové částkou 10 000 Kč, Nadace J&T částkou 20 000 Kč, Nadace Agrofert částkou 25 000 Kč, Nadace Agel částkou 20 000 Kč a Charita Otrokovice částkou 10 000 Kč.

Andrea pracuje pro CSP Zlín, o.p.s. jako vedoucí Chráněné dílny Ardien Digital, kde zajišťují digitalizaci dat a fakturaci. Jedná se o organizaci zaměstnávající občany se zdravotním postižením a hlavní náplní je poskytování sociálních služeb, podpory a pomoci v rozvoji.

Hearing-impaired Andrea was robbed

That day in August should have been the D-Day for a severely hearing-impaired Andrea. She was waiting to get her first speech processor to work. Her excitement was spoiled by a robbery. Her dream processor worth more 8200 EUR was stolen! Let’s put the money together and help thismother of 2 from Czechia.

Příslušenství za vaše darované příspěvky.

18. 01. 2021

Dobrý večer,

tak jsem zpátky, jak jsem slíbila, abych vám všem sdělila, ze jsem si za zbytek darovaných příspěvků pořídila příslušenství, které dokladuji fotografií. Ještě jednou vřelé díky!


Den D

28. 12. 2020

Dobrý den,

dne 16.12.2020 byl pro mě díky vašim darům druhým dnem D. Čekalo mě další nastavení řečového procesoru, tentokrát mého vlastního. Díky vám všem se sbírka naplnila a obdržela jsem nádherný dárek pod stromeček. Níže přikládám fotografie řečového procesoru spolu s kufříkem náhradních dílů a manuálů. Ještě za Vaše dary jsem měla možnost si zakoupit příslušenství spolu s výkonnějším mobilem. Příslušenství ještě ale nedorazilo. Nebojte se, jakmile dorazí, ihned zdokumentuji a opět se sem vrátím, abych vám všem vše ukázala. Ještě jednou děkuji.Velké díky

09. 12. 2020

Velké díky patří všem, kteří mě podpořili jakoukoliv finanční částkou, která moc potěšila a velké díky i za průvodní slova k příspěvku. Vždy po přečtení ukápla slza a dokonce po připsání poslední částky jsem se rozbrečela radostí a poděkovala nahoru, že mi bylo umožněno využít této sbírky.

Po nastavení nového řečového procesoru se sem vrátím a doložím fotografiemi spolu s příslušenstvím, aby jste se přesvědčili, že vaše darované příspěvky skutečně pomohly.

Patrons 1

Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o.

Patronem této sbírky je firma Helping Výškové práce s.r.o. a násobí příspěvky zlatým řezem.

171 donations

Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o. donors sent amount 9 261 Kč.

Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o. increases every donation with the 1:1 ratio, up to the total support of 0 Kč.

2 000 Kč — Locke & Hobbes a.s. 3 years ago

20 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

2 000 Kč — Honza a Lucka 3 years ago

“Ať to vyjde!”
2 000 Kč — Ondra 3 years ago

50 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Přeji, ať Vám vydrží a propojuje se světem slyšících co nejdéle. 😍”
2 112 Kč — Petra Mičková 3 years ago

“Věřím, že se společnými silami a pozorností pro potřeby druhých podaří udělat dobrý skutek. ”
121 Kč — Roman 3 years ago

Discover more

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
66 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Merry Christmas for children of single parents
60 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
116 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie