Terezce na neurosenzorickou rehabilitaci

Ostrava / Sbírku organizuje Kateřina Hanzelová zc.manzes@avoleznahaniretak

{}
0 %

Terezce na neurosenzorickou rehabilitaci

Vybráno 0 Kč z 86 112 Kč
Zbývá 71 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 21. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Terezka od samého začátku bojuje se spoustou zdravotních komplikací. Dcera má dva vzácné syndromy a je odkázaná na naši pomoc. Rádi bychom naší holčičce dopřáli komplexní terapie, které jí posunou o velký kus blíže k samostatnosti.

Terezka se narodila bez hrudní kosti, s nedovyvinutou štítnou žlázou, oční vadou a hemangiomem v obličeji (nezhoubný novotvar na povrchu kůže), který narůstal tak, že už nemohla otevřít očičko. Špatně se jí dýchalo. Diagnóza: Phaces syndrom.

Vzhledem k tomu, že nedokázala sama pít, jí byl zaveden PEG (set, který umožňuje výživu přes stěnu břišní přímo do žaludku). Krátce nato lékaři diagnostikovali druhý vzácný syndrom s názvem Moyamoya. Je to vážné celoživotní onemocnění způsobující mozkové příhody. Následně se Terezka přestala úplně hýbat a musela podstoupit dvě operace mozku.

Už od dvou měsíců s dcerou pravidelně rehabilitujeme a různě procvičujeme tělo i její smysly. Dnes chodí, ale má s chůzí problémy a nezvládne delší trasy. Ve všech denních činnostech potřebuje naši pomoc.

Nyní bude přecházet z dětského rehabilitačního stacionáře do logopedické školky, aby se lépe připravila na školní docházku. Z tohoto důvodu by pro ni byly vhodné rehabilitace, které ji budou rozvíjet po všech stránkách a umožní jí větší samostatnost.

Doporučena nám byla intenzivní neurosenzorická terapie ve Snoezelen prostředí. Ta pracuje s prvky několika terapií, jako je fyzioterapie, aromaterapie, artefiletika, zraková terapie, doteková terapie, terapie hrou atd. Snoezelen prostředí dodává terapii intenzivnější rozměr podpořený smyslovou stimulací. Zaměřuje se na procvičení celého těla, včetně zraku a uvolňuje mysl. Terapie jsou však opravdu nákladné.

DĚKUJEME za pomoc.

Další běžící sbírky

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná  jako ostatní děti
66 %

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná jako ostatní děti

Na nový začátek pro samoživitelku Martu
56 %

Na nový začátek pro samoživitelku Martu

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna
77 %

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna