Terezce na neurosenzorickou rehabilitaci

Ostrava / Sbírku organizuje Kateřina Hanzelová

{}

Terezce na neurosenzorickou rehabilitaci

0 %

Vybráno 3 344 Kč z 86 112 Kč
Zbývá -1062 dnů
Sbírka byla ukončena 18. srpna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Terezka od samého začátku bojuje se spoustou zdravotních komplikací. Dcera má dva vzácné syndromy a je odkázaná na naši pomoc. Rádi bychom naší holčičce dopřáli komplexní terapie, které jí posunou o velký kus blíže k samostatnosti.

Terezka se narodila bez hrudní kosti, s nedovyvinutou štítnou žlázou, oční vadou a hemangiomem v obličeji (nezhoubný novotvar na povrchu kůže), který narůstal tak, že už nemohla otevřít očičko. Špatně se jí dýchalo. Diagnóza: Phaces syndrom.

Vzhledem k tomu, že nedokázala sama pít, jí byl zaveden PEG (set, který umožňuje výživu přes stěnu břišní přímo do žaludku). Krátce nato lékaři diagnostikovali druhý vzácný syndrom s názvem Moyamoya. Je to vážné celoživotní onemocnění způsobující mozkové příhody. Následně se Terezka přestala úplně hýbat a musela podstoupit dvě operace mozku.

Už od dvou měsíců s dcerou pravidelně rehabilitujeme a různě procvičujeme tělo i její smysly. Dnes chodí, ale má s chůzí problémy a nezvládne delší trasy. Ve všech denních činnostech potřebuje naši pomoc.

Nyní bude přecházet z dětského rehabilitačního stacionáře do logopedické školky, aby se lépe připravila na školní docházku. Z tohoto důvodu by pro ni byly vhodné rehabilitace, které ji budou rozvíjet po všech stránkách a umožní jí větší samostatnost.

Doporučena nám byla intenzivní neurosenzorická terapie ve Snoezelen prostředí. Ta pracuje s prvky několika terapií, jako je fyzioterapie, aromaterapie, artefiletika, zraková terapie, doteková terapie, terapie hrou atd. Snoezelen prostředí dodává terapii intenzivnější rozměr podpořený smyslovou stimulací. Zaměřuje se na procvičení celého těla, včetně zraku a uvolňuje mysl. Terapie jsou však opravdu nákladné.

DĚKUJEME za pomoc.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Narozeninová sbírka“
1 250 Kč — Jana M. před 3 lety

„Hodně zdraví a štěstí Terezko..“
373 Kč — Olga před 3 lety

„Milá Terezko, doufám, že ti můj příspěvek pomůže nastartovat sbírku. Rozhodla jsem se prodat vlasy, abych pomohla. Přeji ti, ať můžeš chodit do školy jako já. B“
500 Kč — Barunka (8 let) před 3 lety