Terezce na neurosenzorickou rehabilitaci

Ostrava / Organizer: Kateřina Hanzelová zc.manzes@avoleznahaniretak

{}
0 %

Terezce na neurosenzorickou rehabilitaci

Amount raised 3 344 Kč of 86 112 Kč goal
Left -920 days
4 % z původního cíle
The campaign has ended 18. August 2021

Help by sharing

Terezka od samého začátku bojuje se spoustou zdravotních komplikací. Dcera má dva vzácné syndromy a je odkázaná na naši pomoc. Rádi bychom naší holčičce dopřáli komplexní terapie, které jí posunou o velký kus blíže k samostatnosti.

Terezka se narodila bez hrudní kosti, s nedovyvinutou štítnou žlázou, oční vadou a hemangiomem v obličeji (nezhoubný novotvar na povrchu kůže), který narůstal tak, že už nemohla otevřít očičko. Špatně se jí dýchalo. Diagnóza: Phaces syndrom.

Vzhledem k tomu, že nedokázala sama pít, jí byl zaveden PEG (set, který umožňuje výživu přes stěnu břišní přímo do žaludku). Krátce nato lékaři diagnostikovali druhý vzácný syndrom s názvem Moyamoya. Je to vážné celoživotní onemocnění způsobující mozkové příhody. Následně se Terezka přestala úplně hýbat a musela podstoupit dvě operace mozku.

Už od dvou měsíců s dcerou pravidelně rehabilitujeme a různě procvičujeme tělo i její smysly. Dnes chodí, ale má s chůzí problémy a nezvládne delší trasy. Ve všech denních činnostech potřebuje naši pomoc.

Nyní bude přecházet z dětského rehabilitačního stacionáře do logopedické školky, aby se lépe připravila na školní docházku. Z tohoto důvodu by pro ni byly vhodné rehabilitace, které ji budou rozvíjet po všech stránkách a umožní jí větší samostatnost.

Doporučena nám byla intenzivní neurosenzorická terapie ve Snoezelen prostředí. Ta pracuje s prvky několika terapií, jako je fyzioterapie, aromaterapie, artefiletika, zraková terapie, doteková terapie, terapie hrou atd. Snoezelen prostředí dodává terapii intenzivnější rozměr podpořený smyslovou stimulací. Zaměřuje se na procvičení celého těla, včetně zraku a uvolňuje mysl. Terapie jsou však opravdu nákladné.

DĚKUJEME za pomoc.

4 donations

1 221 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Narozeninová sbírka”
1 250 Kč — Jana M. 3 years ago

“Hodně zdraví a štěstí Terezko..”
373 Kč — Olga 3 years ago

“Milá Terezko, doufám, že ti můj příspěvek pomůže nastartovat sbírku. Rozhodla jsem se prodat vlasy, abych pomohla. Přeji ti, ať můžeš chodit do školy jako já. B”
500 Kč — Barunka (8 let) 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
27 %

No good deed goes unpunished