Sbírka Entropiq for Good

Praha 2 / Sbírku organizuje Entropiq a.s.

{}
0 %

Sbírka Entropiq for Good

Vybráno 0 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -670 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 25. listopadu 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Už druhým rokem pořádá Entropiq charitativní stream a pomáhá rodinám po celé ČR.

V letošním ročníku vybrali 3 rodinné příběhy, které se rozhodli v rámci sbírky Engtropiq for good podpořit. 

Každá koruna se počítá. Pomozme společně s Entropiq rodinám vše lépe zvládnout.

Předem velmi děkujeme všem, kteří se rozhodnou tento charitativní stream podpořit.

Komu společně pomůžeme tentokrát?

ABY SÁRA S BÁROU MOHLY DÁL HRÁT BASKETBAL

Sára s Bárou jsou 12 -ti leté hráčky basketbalu a taky jim to podle trenéra parádně jde! Bohužel jejich mamince, která je samoživitelka, na tento sport pro ně už nezbývají peníze. Táta jim už roky nehradí výživné. Předešlé soužití s ním bylo velmi náročné, byl agresivní a zadlužil rodinu. Maminka vše splatila, i když byla kvůli tomu v insolvenci, nyní má už dluhy vyřešené. Otec o holky nejeví zájem a na alimentech dluží 279.000 Kč. I přes opakovaná trestní oznámení a soud to s penězi pro rodinu nadějně nevypadá. Maminka holek pracuje jako uklízečka a jen stěží uhradí základní životní potřeby rodiny.

Pojďme umožnit holkám hrát basket, který je tolik baví. Ať to tam padá!

MATYÁŠOVI NA HIPOTERAPII A ŠKOLNÉ

Matyáš je 16letý student speciální školy, který bojuje s epilepsií, středně těžkou mentální retardací, astmatem, vývojovou poruchou hrudníku a skoliózou. Nikam nesmí sám bez dospělé osoby. Potřebuje neustálou péči rodiny. Je velmi snadno zneužitelný, důvěřivý a nedokáže rozlišit nebezpečí pocházející od různých situací a osob.

Sbírka pokryje roční hodiny hippoterapie, náklady na cestu a novou výbavu. Koně mu pomáhají jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Zároveň bude výtěžek použit na 6 měsíců školného a obědů ve speciální škole, kde je Matyášovi opravdu dobře.

Darujme Matyášovi co nejvíce času v sedle a tam, kde mu je nejlépe. Drž se, kamaráde!

ODLEHČENÝ VOZÍK PRO HONZU

Honzovi je 36 let. Nyní má novou krásnou roli táty. Před 3 měsíci se jim s přítelkyní narodila dcerka. I kvůli ní se chce stát ještě více soběstačným a být oporou své přítelkyni i při péči o malou.

Od 16 let, kdy se mu stal po skoku do vody vážný úraz páteře, je ochrnutý na dolní a částečně i na horní končetiny. Je trvale upoután na invalidní vozík, který využívá ke každodennímu pohybu. Jeho stávající vozík je již v havarijním stavu a nelze ho opravit. Honza proto potřebuje nový. Pořídit si chce opět mechanický vozík, díky kterému se udržuje ve fyzické kondici. Pojišťovna mu na tento typ bohužel nic nepřispěje.

Honza pracuje v PR a také jako instruktor soběstačnosti, kde učí klienty s podobným osudem vyrovnat se s těžkou životní situací a vrátit je zpět do života. Z rodinného rozpočtu zabezpečí základní potřeby rodiny, na vozík však našetřit nedokáže.

Dejme téhle mladé rodině šanci to pořádně rozjet. Držíme palce!

 

#entropiqforgood

Sbírku již podpořilo 4 dárců

„Technický převod do sbírek.“
-21 321 Kč — znesnáze21 před 2 lety

20 871 Kč — Entropiq před 2 lety

„Není to moc, na sbírky přispívám pravidelně a můj rozpočet mi bohužel více nedovolí. Doufám, že i toto Vám alespoň trochu pomůže. Děláte skvělou věc!“
150 Kč — Anonym před 2 lety

300 Kč — Filip Novák před 2 lety