Rosťa potřebuje nový kochleární implantát

Brno / Sbírku organizuje Šárka Jochmanová

{}

Rosťa potřebuje nový kochleární implantát

0 %

Vybráno 28 000 Kč z 26 000 Kč
Zbývá -1286 dnů
Sbírka byla ukončena 11. prosince 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Rostíček se i přes bezproblémové těhotenství narodil předčasně v 7. měsíci s velmi nízkou porodní váhou. Už od začátku bylo jasné, že o svůj život bude muset bojovat. Po více než dvou měsících na JIP a neonatologii s plicní ventilací pro celkovou sepsi a léčbě antibiotiky nás konečně pustili domů. Vyšetření ukázala, že malý má poškozený sluch, čemuž rozhodně nepřispěla i další prodělaná onemocnění dýchacích cest, včetně zápalu plic, a opakované užívání antibiotik. K celkové diagnóze se, bohužel, přidala také epilepsie se svalovým napětím.

Rostík byl shledán prakticky hluchým. Vzhledem k tomu, že naslouchadla v jeho věku neměla žádný efekt, byl mu ve FN Motol voperován kochleární implantát, díky kterému začal konečně slyšet.

Dnes je Rosťa již dvanáctiletý kluk. Zůstává však v mnoha ohledech nesoběstačný. Je nutný celodenní dohled, nezvládá jakoukoliv sebeobsluhu. Potřebuje plenky, přijímá pouze kašovitou stravu, jeho chůze je nestabilní. Kochleární implantát pro nás znamená jedinou možnost komunikace – Rostík nemluví, rozumí pouze několika základním výrazům, které mu pomáhají alespoň trochu se ve světě orientovat. Původní implantát má však omezenou životnost na 10 let a nyní dosluhuje.

Máme šanci jej nyní vyměnit za nový, modernější s lepšími vlastnosti a menší poruchovostí. Zdravotní pojišťovna však hradí 75 % z pořizovací ceny přístroje, zbytek nákladů nese pacient, což je v našem případě cca 52 000 Kč.

Vzhledem ke stupni závislosti nechodí maminka do práce, synovi byl přiznán 4. st. příspěvku na péči. Není tedy v jejích možnostech našetřit doplatek pořizovací hodnoty přístroje.

Díky podpoře přátel máme našetřenou už polovinu této částky, druhá však stále schází. Obracím se na Vás proto s velkou prosbou o pomoc s dofinancováním ceny implantátu. Díky němu bude Rosťa schopen ještě lépe vnímat svět!

Poděkování

14. 12. 2020

Vážení dárci,chtěla bych vám touto formou z celého srdce poděkovat,že jste přispěli do naší sbírky.Rostíček tak i díky vám bude moci lépe slyšet.Jsem šťastná,že i v tak těžké době jěště existují lidé,kterým není lhostejný osud druhých!Přejeme vám všem krásné svátky,hodně zdraví a ještě jednou moc děkujeme!!!!Šárka a Rostíček Jochmanovi z Brna.

Sbírku již podpořilo 60 dárců

1 000 Kč — Meredith Hunter před 4 lety

„Ať se vše brzo podaří“
100 Kč — Evka před 4 lety

„😍Rosťo...hodně lásky kolem sebe do dalších let....drž se...“
121 Kč — Jirka Havránek před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Fialovi před 4 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

222 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

121 Kč — Miroslava Petrásková před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety