Rosťa potřebuje nový kochleární implantát

Brno / Organizer: Šárka Jochmanová zc.manzes@aenorahs

{}
0 %

Rosťa potřebuje nový kochleární implantát

Amount raised 28 000 Kč of 26 000 Kč goal
Left -1170 days
108 % z původního cíle
The campaign has ended 11. December 2020

Help by sharing

Rostíček se i přes bezproblémové těhotenství narodil předčasně v 7. měsíci s velmi nízkou porodní váhou. Už od začátku bylo jasné, že o svůj život bude muset bojovat. Po více než dvou měsících na JIP a neonatologii s plicní ventilací pro celkovou sepsi a léčbě antibiotiky nás konečně pustili domů. Vyšetření ukázala, že malý má poškozený sluch, čemuž rozhodně nepřispěla i další prodělaná onemocnění dýchacích cest, včetně zápalu plic, a opakované užívání antibiotik. K celkové diagnóze se, bohužel, přidala také epilepsie se svalovým napětím.

Rostík byl shledán prakticky hluchým. Vzhledem k tomu, že naslouchadla v jeho věku neměla žádný efekt, byl mu ve FN Motol voperován kochleární implantát, díky kterému začal konečně slyšet.

Dnes je Rosťa již dvanáctiletý kluk. Zůstává však v mnoha ohledech nesoběstačný. Je nutný celodenní dohled, nezvládá jakoukoliv sebeobsluhu. Potřebuje plenky, přijímá pouze kašovitou stravu, jeho chůze je nestabilní. Kochleární implantát pro nás znamená jedinou možnost komunikace – Rostík nemluví, rozumí pouze několika základním výrazům, které mu pomáhají alespoň trochu se ve světě orientovat. Původní implantát má však omezenou životnost na 10 let a nyní dosluhuje.

Máme šanci jej nyní vyměnit za nový, modernější s lepšími vlastnosti a menší poruchovostí. Zdravotní pojišťovna však hradí 75 % z pořizovací ceny přístroje, zbytek nákladů nese pacient, což je v našem případě cca 52 000 Kč.

Vzhledem ke stupni závislosti nechodí maminka do práce, synovi byl přiznán 4. st. příspěvku na péči. Není tedy v jejích možnostech našetřit doplatek pořizovací hodnoty přístroje.

Díky podpoře přátel máme našetřenou už polovinu této částky, druhá však stále schází. Obracím se na Vás proto s velkou prosbou o pomoc s dofinancováním ceny implantátu. Díky němu bude Rosťa schopen ještě lépe vnímat svět!

Poděkování

14. 12. 2020

Vážení dárci,chtěla bych vám touto formou z celého srdce poděkovat,že jste přispěli do naší sbírky.Rostíček tak i díky vám bude moci lépe slyšet.Jsem šťastná,že i v tak těžké době jěště existují lidé,kterým není lhostejný osud druhých!Přejeme vám všem krásné svátky,hodně zdraví a ještě jednou moc děkujeme!!!!Šárka a Rostíček Jochmanovi z Brna.

60 donations

“Ještě částku zaokrouhlím já 🤍Těším se na Rostíčka novým naslouchátkem 🤍”
1 315 Kč — Lucie 🤍 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

150 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držíme pěsti!”
2 200 Kč — Honza a Lucka 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Hodně energie mamince a ať slouží”
121 Kč — Z Bystrce 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

222 Kč — Jan Kledrowetz 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
27 %

No good deed goes unpunished