Rehabilitace pro Viktorku

Napajedla / Sbírku organizuje Markéta Gabryšová

{}

Rehabilitace pro Viktorku

0 %

Vybráno 102 000 Kč z 34 000 Kč
Zbývá -1101 dnů
Sbírka byla ukončena 08. července 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Viktorčin příchod na svět byl ze dne na den. Narodila se ve 25. týdnu s porodní váhou 590 g akutním císařským řezem. Potřebovala dlouho dechovou podporu i několik transfuzí krve. Musela na operaci se srdíčkem a nevyhnula se jí ani operace očí.

Krátce po narození došlo ke krvácení do mozku 4. stupně. Po prvních narozeninách jí byla diagnostikována dětská mozková obrna – nyní triparéza (ochrnutí třech končetin) s převahou levostranných končetin.

Její celá levá polovina těla je hodně omezená, ujde pouze kratší vzdálenosti, má narušené centrum rovnováhy a ručičku, kterou používá málo, takže běžné každodenní věci jsou pro ni problém. Ještě jí čeká velký kus cesty, který má před sebou.

Nepostradatelné jsou pro ni rehabilitace, které ji pomáhají a zlepšují její zdravotní stav.

Viktorka se z počátku neplazila, nelozila po čtyřech, ale našla si svůj způsob pohybu – šoupala se po zemi po zadečku. Každý den cvičila Vojtovu metodu, Bobath koncept, Feldenkraisovu metodu, také absolvovala několikrát pobyt v dětské léčebně pohybových poruch, týdenní intenzivní hipoterapii i neurorehabilitace, které Viktorku posunuly zase o kus dál.

Ve 2,5 letech se poprvé sama postavila a udělala prvních pár samostatných kroků. Viktorka je moc šikovná a chytrá holčička, ale její pohybové postižení ji v mnoha ohledech brzdí.

Finanční prostředky, které se vyberou, půjdou na léčebné účely. Vždyť i její jméno jí předurčuje k vítězné cestě, která však je mnohdy velmi trnitá. Pomůžete?


Poděkování

09. 07. 2021

Moc děkujeme za velkou podporu, konečná částka nám vyrazila dech. Velice si vážíme všech dárců, patří jim velké poděkování. Všechny peníze půjdou na rehabilitace pro Viktorku, díky kterým se posune zase o kousek dál. Viki musí cvičit každý den, celý život už. Díky rehabilitacím dělá neskutečné pokroky, ale ještě je před ní velký kus cesty. Díky Vám, je cesta o něco lehčí. Moc DĚKUJEME! ☘️🤗

Srdečné poděkování

17. 06. 2021

Velice moc děkujeme, že se během prvního dne sbírky vybrala požadovaná částka. Finanční prostředky navíc se použijí na další intenzivní cvičení pro Viktorku na neurorehabilitační klinice Axon, kde absolvuje kromě samotného cvičení také ergoteapii, která ji pomůže naučit, jak zapojit levou ručičku do běžných činností.


Viktorka posílá úsměv a velké poděkování za velkou podporu všem dárcům, DĚKUJEME!


Sbírku již podpořilo 117 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

700 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 000 Kč — Kráčalovi Beroun před 3 lety

1 000 Kč — Harníci před 3 lety

„Prejeme Viktorce, aby jí rehabilitace pomohly ke kvalitnějšímu životu a rodičům hodně sil, energie a hodně krásných rodinných chvil. “
373 Kč — Košutovi před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Někdy i ta nejmenší věc zabere to největší místo v našem srdci.“
2 000 Kč — Hanča a Petr před 3 lety

„Hodně zdraví a štěstí Viktorko. “
500 Kč — Jana Řeháková před 3 lety

„Hodně štěstí Viktorko“
500 Kč — Marcela Kajzrlíková před 3 lety

500 Kč — Matty před 3 lety