Preeklampsie změnila život Natálce i její mamince

Liberec / Sbírku organizuje Sabina Fořtová

{}

Preeklampsie změnila život Natálce i její mamince

0 %

Vybráno 498 497 Kč z 550 000 Kč
Zbývá -126 dnů
Sbírka byla ukončena 31. července 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Moje milovaná a dnes 6letá holčička Natálka vykoukla na svět bohužel dříve. Již ve 26 týdnu s váhou pouhých 680gr. Tento rychlý a nečekaný příchod na svět byl zapříčiněn preeklampsií a zároveň mým selháváním ledvin. Proto muselo být těhotenství ukončeno v 6. měsíci těhotenství císařským řezem, neboť jsme byly obě v ohrožení života.

Od příchodu na svět se Natálka potýká s velkou řadou zdravotních komplikací, je ležící a plně odkázaná na mě – maminku, která se v průběhu času stala samoživitelkou.

Kvůli častým cestám za doktory, na kontroly a na rehabilitace, a také dojíždění do lázní potřebuji pro Natálku spolehlivý a prostorný automobil, ve kterém bude úprava – nájezd, abych se s dcerou nemusela tolik namáhat. Sama jsem totiž nemocná.

selhávaní ledvin nakonec dopadlo transplantací, a tak musím i sama se sebou docházet na časté kontroly k lékařům.

Automobil využijeme tedy obě, dcera jezdí na vyšetření se mnou, protože je na mě plně odkázaná a nemá ji kdo pohlídat.

Výtěžek sbírky použijeme na doplatek automobilu, který musí být prostorný a s nájezdem, aby vyhovoval Natálčiným potřebám. Je nezbytné, aby se do něj vešel speciální kočárek a následně do budoucna i invalidní vozík, kompenzační pomůcky a plno jiných dalších věcí, které dcera potřebuje.

Budu žádat o příspěvek na speciální pomůcku na úřadu práce, který mohu dostat až ve výši 200 000 Kč a výtěžek sbírky tak bude použit na doplatek vozu, který stojí přes 700 000 Kč.

Pokud se vybere více finančních příspěvků použiji ho na financování nákladných neurorehabilitací, nebo ke koupi kompenzačních pomůcek.

Samoživitelkou s nemocným dítětem

Hned po narození putovala Natálka rovnou do inkubátoru, který ji byl zároveň i domovem po dlouhého půl roku, kde měla nabrat sílu, než jsme si ji mohli poprvé odvézt domů. Tak jednoduché to ale bohužel nebylo. Dcera totiž musela být intubována a na plicním ventilátoru. Nejvíce Natálku však ohrozilo nedovyvinuté tenké střevo, které bylo ucpané a zamotané a následně prasklo. Měla vnitřní krvácení a selhávaly jí všechny životní funkce. Byla to jedna velká noční můra.

Dcera nám všem však ukázala, jaká je bojovnice a díky bohu přežila, ale s následky se bude potýkat do konce života. Skoro celé tenké střevo bylo odoperováno, a tak podstoupila v pouhých 3 měsících života už 2 operace. Po půl roce jsme si dceru mohli odvézt domů. Musela mít hlavní stravu do žíly, z pokojíčku se stala taková malá nemocnice a jako rodiče jsme byli proškoleni, jak stravu nitrožilně podávat. Nyní hadičku v žíle už naštěstí nemá. A protože byl tehdy mozek dlouho bez kyslíku, rozvinula se u Natálky dětská mozková obrna a je ležící, plně odkázána na maminku, protože s tatínkem již nežijeme.

Natálka s vnitřním krvácením měla bohužel i další následky, dcera špatně vidí – atrofie zraku, což ji brzdí v dalším vývoji, dále odmítá stravu ústy, a tak ji musím krmit do hadičky, kterou má zavedenou v bříšku.

Péče o Natálku je 24hodinová, dcera se i často budí kvůli napnutým svalům, což je pro ni velmi bolestivé. Někdy spí i jen pár hodin, což je pro ni velmi vyčerpávající. Natálka si do ručičky nic nevezme, je stále jako malé miminko, nemluví a nechodí, používáme nonstop plenky. Snažím se s ní cvičit, co to jde, ale bohužel je Natálka často nemocná, protože nemá hlavní část tenkého střeva, ve kterém je imunita, a také málo přibírá a roste. Když ji nic netrápí, je moc hodná holčička, veselá a má ráda procházky, zvuky zvířátek a písničky.

Prosím, pomozte mi získat potřebný vůz, který je pro péči o mou nemocnou dcerku v mojí zdravotní kondici tolik potřeba.

Děkuji.

Sbírku již podpořilo 669 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

700 Kč — Pája před 4 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„Přeji hodně sil vám oběma 🍀“
373 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„Hodně sil vám oběma 🙏“
500 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„At se vam dari ❤️“
2 222 Kč — Katerina Valentini před 4 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci