Preeklampsie změnila život Natálce i její mamince

Liberec / Organizer: Sabina Fořtová zc.manzes@avotrofanibaS

{}
0 %

Preeklampsie změnila život Natálce i její mamince

Amount raised 405 012 Kč of 550 000 Kč goal
Left 25 days
74 % z původního cíle
The campaign has ended 30. June 2023

Help by sharing

Dobrý den milý dárci 🙂Natálka dnes šestiletá holčička vykoukla na svět bohužel dříve již ve 26 týdnu s váhou pouhých 680gr. Tento rychlý a nečekaný příchod na svět byl zapříčiněn preeklapsii u maminky a selháváním ledvin maminky. Proto muselo být těhotenství ukončeno v 6tém měsíci těhotenství císařským řezem neboť jsme byli obě v ohrožení života.

Nasledně Natálka putovala rovnou do inkubátoru, který ji byl i zároveň domovem po dlouhých půl roku kde měla nabrat sílu a než jsme si mohli dceru poprvé odvézt domu. Tak jednoduché to ale bohužel nebylo.

Od příchodu na svět se Natálka potýkala s řadou zdravotních komplikací.

Musela být zaintubivaná a na plicním ventilátoru. Nejvíce dceru však ohrozilo nedovyvinuté tenké střevo, které bylo ucpané a zamotané a následně prasklo. Měla vnitřní krvácení a selhávaly všechny životní funkce. Byla dlouho oživována, moc jsme se o dceru strachovali. Tuto neuvěřitelnou komplikaci dcera dikybohu přežila ale s následky se bude potýkat cely její život. Skoro celé tenké střevo bylo odebráno,dcera podstoupila v pouhých třech měsích života už dvě operace. Po pul roce jsme si dceru mohli odvézt domů, musela mít hlavní stravu do žíly, z pokojíčku se stala taková malá nemocnice a jako rodice jsme byli proškoleni jak stravu nitrožilně podávat. Nyní hadičku v žíle už naštěstí nemá. A protože byl tehdy mozek dlouho bez kyslíku, rozvinula se u Natálky dětská mozková obrna a je ležící, plně odkazaná na maminku. S tatínkem již nežijeme. Ataka s vnitřním krvácením měla i další následky, dcera špatně vidí - atrofie zraku,to ji brzdí v dalším vývoji, dále odmítá stravu ústy a tak dceru musím krmit do hadičky, kterou má zavedenou v bříšku. Péče o Natálku je 24hodin, dcera se i často budí kvůli napnutým svalů což je bolestivé někdy spi i jen par hodin, je to vyčerpávající. Natálka si do ručičky nic nevezme, je stále jako malé miminko, nemluví a nechodí, používáme nonstop plenky. Snažíme se cvičit co to jde, ale dcera je často nemocná, protože nemá hlavní část tenkého střeva, ve kterém je imunita a také málo přibírá a roste. Když ji nic netrápí je moc hodná holčička, veselá a má ráda procházky, zvuky zvířátek a písničky🙂 Kvůli všem komplikacím musí docházet k doktorům na kontroly a na rehabilitace, do lázní…to je vše časově, psychicky ale i fyzicky náročné a potřebovala bych pro Natálku spolehlivý a prostorný automobil ve kterém bude úprava - nájezd,abych se s dcerou nemusela tolik namáhat, sama jsem totiž nemocná mé selhavaní ledvin nakonec dopadlo transplantací a tak musím i sama se sebou docházet na časté kontroly k lékařům. Automobil využijeme tedy obě , dcera jezdí se mnou protože je na mě plně odkazaná a nemá ji kdo pohlidat.

Penízky ze sbírky by byly využity na koupi automobilu který by měl být prostorný s najezdem aby vyhovoval Natálčiným podmínkám. Aby se do auta vešel Specialní kočár a následně do budoucna vozík, kompenzační pomůcky a plno jiných dalších věci, které dcera potřebuje.

Pokud by se částka nevybrala celá nejspíše bych si musela finance zapůjčit a pokud by se naopak vybralo více využili bychom to k zafinancování nákladných neurorehabilitací nebo ke koupi kompenzačních pomůcek. Moc děkujeme za čas stráveným přečtením našeho příběhu až sem.


516 donations

234 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

200 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Hodně štěstí, opatrujte se.”
2 000 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

65 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Hodně sil!”
5 000 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Kamarádka Míša si přála, abych místo dárku k narozeninám přispěla na dobrou věc, takže tento dar míří k vám. Přeju hodně krásných chvil s dcerkou. ”
777 Kč — Anonymous donor 1 month ago

70 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago