Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

Mělník / Sbírku organizuje Aneta Brendlová zc.manzes@741yna

{}
0 %

Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

Vybráno 35 170 Kč z 40 000 Kč
Zbývá 28 dnů
88 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Aneta, je mi 25 let, ale můj boj začal už ve 2,5 letech, kdy jsem ochrnula a musela jsem se učit všechno od začátku. Diagnóza zněla mozečková ataxie, která ovlivňuje pohyb, neuropatie + epilepsie.

Časté hospitalizace provázely v podstatě celé mé dětství a dospívání. Později mi diagnostikovali dědičné, nevyléčitelné onemocnění, při kterém se špatně tvoří energie, ochabují svaly a ztrácí se reflexy v nohou. Jmenuje se mitochondriální onemocnění energetického metabolismu.

Navenek působím jako zdravá slečna, ale má nemoc mě sžírá zevnitř. Pomohlo by mi bydlet samostatně, protože moje soužití s matkou není harmonické. Časté hádky mi velmi ubližují, navíc tu mám minimum místa na cvičení a to je jediný lék, který mě může udržet ještě nějaký čas na nohou. 

Současně se také léčím na psychiatrii, protože se už nadále nedokážu vypořádávat se vším, co mě potkalo. Potýkám se s hraniční poruchou osobnosti.  Pevně věřím, že bych se cítila lépe, kdybych mohla bydlet sama, ale bohužel to není finančně možné.

Žiju pouze z invalidního důchodu a vše si platím sama - vitamíny, cesty k lékařům… S nemocí bohužel není možné pracovat, protože musím mít odpočinkový režim, po obědě si musím lehnout, protože jsem za dopoledne strašně unavená, po cvičení mě bolí tělo, ale je to nutné.

Příspěvkem mi pomůžete žít samostatný a harmoničtější život, ve kterém budu mít víc prostoru sama pro sebe a za to Vám budu moc vděčná!

Vděk

Vděk

08. 06. 2021

Hodně jsem pochybovala o tom zda hodné lidi ještě existují a pomůžou alespon trochu i mě. Mě které se lepí smůla na paty snad od mala. Ale za zkoušku člověk nic nedá. Nevěděla jsem jak dát lidem vědět o mé sbírce, dlouho jsem zůstávala na 32% a mysleli si, že si nesplním sen žít sama. Ale za 10% se má sbírka zvedla o 50% a já jsem nadšená, protože sbírka poběží ještě 33 dní, jsem strašně moc ráda za to, že vím, že lidé nejsou jen zlý, ale i hodný, děkuji za vás, moc ráda bych s vámi byla v kontaktu na svém fb:Annie Brendlová, kde by jste viděly jak se mi daří i nedaří, a dozvěděli se tak o mě více. Chci dostat tuto nemoc co nejvíce mezi lidi. Nemám jenom nemocné nožky, ale i ruce, mám špatnou jemnou motoriku, křeče a třes v rukou, ale to léčím antistresovými omalovánkami, jednak mi to pomáhá na horšící se deprese i na jednou motoriku, protože přeci to nebudu mít přetahované :)

Blednutí až fialovění prstů

Blednutí až fialovění prstů

01. 06. 2021

Znovu bych ráda poděkovala těm, kteří mi pomáhají, i případným dárcům, kteří mi chtějí pomoct, ale váhají, vím, že v této době, potřebuje peníze každý. O to je vše těžší. Už teď ve 25 letech mi začínají blednout až fialovět prsty - neuropatie. Děsím se, co příjde dál a modlím se, aby se to rychle nehoršilo. Snad Bůh a dobří lidé, pomohou. Děkuji za vaší podporu, vážím si jí :) 

DĚKUJI <3

DĚKUJI <3

17. 05. 2021

Dobrý den, Dárci moji, říká se, že peníze ničí člověka, ale už se neříká, že někomu zachraňují život. Díky každému, i sebemenšímu daru mám větší šanci, že se mi podaří získat finance na samostatné žití. Všem moc děkuji, ať už jsou to velké či malé dary, pro mě je zázrak, že mi chce někdo nezištně pomoc. Šiřte prosím dál, děkuji Aneta

Sbírku již podpořilo 53 dárců

170 Kč — Anonymní dárce před 10 hodinami

149 Kč — Anonymní dárce včera

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

400 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

373 Kč — Roman před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Ahoj Aneto, držím palce, ať se potřebná částka vybere a pomůže ti žít v klidu a soukromí, které tak nutně potřebuješ pro svoje psychické a fyzické zotavení:)“
1 000 Kč — Martin Bosák před týdnem

193 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držte se! “
373 Kč — Viktor před týdnem

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
17 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Speciální rehabilitace pro Elišku
81 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry
47 %

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry