Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

Mělník / Sbírku organizuje Aneta Brendlová zc.manzes@741yna

{}
0 %

Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

Vybráno 40 443 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -73 dnů
101 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Aneta, je mi 25 let, ale můj boj začal už ve 2,5 letech, kdy jsem ochrnula a musela jsem se učit všechno od začátku. Diagnóza zněla mozečková ataxie, která ovlivňuje pohyb, neuropatie + epilepsie.

Časté hospitalizace provázely v podstatě celé mé dětství a dospívání. Později mi diagnostikovali dědičné, nevyléčitelné onemocnění, při kterém se špatně tvoří energie, ochabují svaly a ztrácí se reflexy v nohou. Jmenuje se mitochondriální onemocnění energetického metabolismu.

Navenek působím jako zdravá slečna, ale má nemoc mě sžírá zevnitř. Pomohlo by mi bydlet samostatně, protože moje soužití s matkou není harmonické. Časté hádky mi velmi ubližují, navíc tu mám minimum místa na cvičení a to je jediný lék, který mě může udržet ještě nějaký čas na nohou. 

Současně se také léčím na psychiatrii, protože se už nadále nedokážu vypořádávat se vším, co mě potkalo. Potýkám se s hraniční poruchou osobnosti.  Pevně věřím, že bych se cítila lépe, kdybych mohla bydlet sama, ale bohužel to není finančně možné.

Žiju pouze z invalidního důchodu a vše si platím sama - vitamíny, cesty k lékařům… S nemocí bohužel není možné pracovat, protože musím mít odpočinkový režim, po obědě si musím lehnout, protože jsem za dopoledne strašně unavená, po cvičení mě bolí tělo, ale je to nutné.

Příspěvkem mi pomůžete žít samostatný a harmoničtější život, ve kterém budu mít víc prostoru sama pro sebe a za to Vám budu moc vděčná!

Jste skvělý

Jste skvělý

14. 06. 2021

Moc mě těší, že se snažíte mi splnit můj sen. Poslední dobou mám hrozné stavy, přikládající se k HPO, pláču, nic mě nebaví, vnímám, ale ihned to vypouštím, vše mi přijde zbytečné a já si přijdu bezcenná. V tomhle stavu mi nic nepomáhá, proto jsem požádala psychiatričku, jestli by mi mohla dát dřívější termín, vyhověla mi a ve středu jedu do Prahy. V Praze jsem byla ve čtvrtek za psycholožkou, abych se vypovídala, když semnou doma nemluví. Snad mi pomohou nějak vyřešit můj problém a zase mě stabilizovat, snažím se nevzdávat se !

Vděk

Vděk

08. 06. 2021

Hodně jsem pochybovala o tom zda hodné lidi ještě existují a pomůžou alespon trochu i mě. Mě které se lepí smůla na paty snad od mala. Ale za zkoušku člověk nic nedá. Nevěděla jsem jak dát lidem vědět o mé sbírce, dlouho jsem zůstávala na 32% a mysleli si, že si nesplním sen žít sama. Ale za 10% se má sbírka zvedla o 50% a já jsem nadšená, protože sbírka poběží ještě 33 dní, jsem strašně moc ráda za to, že vím, že lidé nejsou jen zlý, ale i hodný, děkuji za vás, moc ráda bych s vámi byla v kontaktu na svém fb:Annie Brendlová, kde by jste viděly jak se mi daří i nedaří, a dozvěděli se tak o mě více. Chci dostat tuto nemoc co nejvíce mezi lidi. Nemám jenom nemocné nožky, ale i ruce, mám špatnou jemnou motoriku, křeče a třes v rukou, ale to léčím antistresovými omalovánkami, jednak mi to pomáhá na horšící se deprese i na jednou motoriku, protože přeci to nebudu mít přetahované :)

Blednutí až fialovění prstů

Blednutí až fialovění prstů

01. 06. 2021

Znovu bych ráda poděkovala těm, kteří mi pomáhají, i případným dárcům, kteří mi chtějí pomoct, ale váhají, vím, že v této době, potřebuje peníze každý. O to je vše těžší. Už teď ve 25 letech mi začínají blednout až fialovět prsty - neuropatie. Děsím se, co příjde dál a modlím se, aby se to rychle nehoršilo. Snad Bůh a dobří lidé, pomohou. Děkuji za vaší podporu, vážím si jí :) 

Sbírku již podpořilo 57 dárců

400 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Annie, jsme moc rád že se v této sbírce povedlo vybrat dostatek financí a můžeš si splnit své přání. Stále jsem rád za naše setkání.“
4 000 Kč — H.K. před 3 měsíci

„Nech sa dari.“
500 Kč — Dominik Tóth před 3 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

170 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

149 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

400 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

373 Kč — Roman před 4 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
88 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
76 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
55 %

100 kroků zpátky do života