Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

Mělník / Sbírku organizuje Konexe

{}

Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

0 %

Vybráno 40 443 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -1072 dnů
Sbírka byla ukončena 10. července 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Aneta, je mi 25 let, ale můj boj začal už ve 2,5 letech, kdy jsem ochrnula a musela jsem se učit všechno od začátku. Diagnóza zněla mozečková ataxie, která ovlivňuje pohyb, neuropatie + epilepsie.

Časté hospitalizace provázely v podstatě celé mé dětství a dospívání. Později mi diagnostikovali dědičné, nevyléčitelné onemocnění, při kterém se špatně tvoří energie, ochabují svaly a ztrácí se reflexy v nohou. Jmenuje se mitochondriální onemocnění energetického metabolismu.

Navenek působím jako zdravá slečna, ale má nemoc mě sžírá zevnitř. Pomohlo by mi bydlet samostatně, protože moje soužití s matkou není harmonické. Časté hádky mi velmi ubližují, navíc tu mám minimum místa na cvičení a to je jediný lék, který mě může udržet ještě nějaký čas na nohou. 

Současně se také léčím na psychiatrii, protože se už nadále nedokážu vypořádávat se vším, co mě potkalo. Potýkám se s hraniční poruchou osobnosti.  Pevně věřím, že bych se cítila lépe, kdybych mohla bydlet sama, ale bohužel to není finančně možné.

Žiju pouze z invalidního důchodu a vše si platím sama - vitamíny, cesty k lékařům… S nemocí bohužel není možné pracovat, protože musím mít odpočinkový režim, po obědě si musím lehnout, protože jsem za dopoledne strašně unavená, po cvičení mě bolí tělo, ale je to nutné.

Příspěvkem mi pomůžete žít samostatný a harmoničtější život, ve kterém budu mít víc prostoru sama pro sebe a za to Vám budu moc vděčná!

Poděkování

01. 08. 2023

Posílám moc pozdravů všem dárcům z hypoterapií.

Mnohokrát děkuji za vaši pomoc!

Aneta 

Bohužel zatím BEZ bydlení

01. 12. 2021

Chci poděkovat všem, kteří mi přispěli na nové bydlení, aukci, apod. Bohužel došlo k dalšímu zhoršení mého psychického stavu a navíc by mi na sociálce dali příspěvek na bydlení pouze 2000 kč, což je minimální příspěvek. Velmi mě tak mrzí, že Vašeho štědrého daru zatím nemohu využít. Momentálně jsou peníze u znesnáze21 a až budu mít nájemní smlouvu, budou mi zaslány, jen netuším, kdy to bude. Doufám však, že se vše v dobré obrátí a brzy pro vás budu mít dobré zprávy. Omlouvám se.

Jste skvělý

14. 06. 2021

Moc mě těší, že se snažíte mi splnit můj sen. Poslední dobou mám hrozné stavy, přikládající se k HPO, pláču, nic mě nebaví, vnímám, ale ihned to vypouštím, vše mi přijde zbytečné a já si přijdu bezcenná. V tomhle stavu mi nic nepomáhá, proto jsem požádala psychiatričku, jestli by mi mohla dát dřívější termín, vyhověla mi a ve středu jedu do Prahy. V Praze jsem byla ve čtvrtek za psycholožkou, abych se vypovídala, když semnou doma nemluví. Snad mi pomohou nějak vyřešit můj problém a zase mě stabilizovat, snažím se nevzdávat se !

Sbírku již podpořilo 57 dárců

400 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Annie, jsme moc rád že se v této sbírce povedlo vybrat dostatek financí a můžeš si splnit své přání. Stále jsem rád za naše setkání.“
4 000 Kč — H.K. před 3 lety

„Nech sa dari.“
500 Kč — Dominik Tóth před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

170 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

149 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Roman před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety