Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

Mělník / Zbierku organizuje Aneta Brendlová zc.manzes@741yna

{}
0 %

Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

Vybraných 40 443 Kč z 40 000 Kč
Zostáva -453 dní
101 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. júl 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Aneta, je mi 25 let, ale můj boj začal už ve 2,5 letech, kdy jsem ochrnula a musela jsem se učit všechno od začátku. Diagnóza zněla mozečková ataxie, která ovlivňuje pohyb, neuropatie + epilepsie.

Časté hospitalizace provázely v podstatě celé mé dětství a dospívání. Později mi diagnostikovali dědičné, nevyléčitelné onemocnění, při kterém se špatně tvoří energie, ochabují svaly a ztrácí se reflexy v nohou. Jmenuje se mitochondriální onemocnění energetického metabolismu.

Navenek působím jako zdravá slečna, ale má nemoc mě sžírá zevnitř. Pomohlo by mi bydlet samostatně, protože moje soužití s matkou není harmonické. Časté hádky mi velmi ubližují, navíc tu mám minimum místa na cvičení a to je jediný lék, který mě může udržet ještě nějaký čas na nohou. 

Současně se také léčím na psychiatrii, protože se už nadále nedokážu vypořádávat se vším, co mě potkalo. Potýkám se s hraniční poruchou osobnosti.  Pevně věřím, že bych se cítila lépe, kdybych mohla bydlet sama, ale bohužel to není finančně možné.

Žiju pouze z invalidního důchodu a vše si platím sama - vitamíny, cesty k lékařům… S nemocí bohužel není možné pracovat, protože musím mít odpočinkový režim, po obědě si musím lehnout, protože jsem za dopoledne strašně unavená, po cvičení mě bolí tělo, ale je to nutné.

Příspěvkem mi pomůžete žít samostatný a harmoničtější život, ve kterém budu mít víc prostoru sama pro sebe a za to Vám budu moc vděčná!

Bohužel zatím BEZ bydlení

01. 12. 2021

Chci poděkovat všem, kteří mi přispěli na nové bydlení, aukci, apod. Bohužel došlo k dalšímu zhoršení mého psychického stavu a navíc by mi na sociálce dali příspěvek na bydlení pouze 2000 kč, což je minimální příspěvek. Velmi mě tak mrzí, že Vašeho štědrého daru zatím nemohu využít. Momentálně jsou peníze u znesnáze21 a až budu mít nájemní smlouvu, budou mi zaslány, jen netuším, kdy to bude. Doufám však, že se vše v dobré obrátí a brzy pro vás budu mít dobré zprávy. Omlouvám se.

Jste skvělý

14. 06. 2021

Moc mě těší, že se snažíte mi splnit můj sen. Poslední dobou mám hrozné stavy, přikládající se k HPO, pláču, nic mě nebaví, vnímám, ale ihned to vypouštím, vše mi přijde zbytečné a já si přijdu bezcenná. V tomhle stavu mi nic nepomáhá, proto jsem požádala psychiatričku, jestli by mi mohla dát dřívější termín, vyhověla mi a ve středu jedu do Prahy. V Praze jsem byla ve čtvrtek za psycholožkou, abych se vypovídala, když semnou doma nemluví. Snad mi pomohou nějak vyřešit můj problém a zase mě stabilizovat, snažím se nevzdávat se !

Vděk

08. 06. 2021

Hodně jsem pochybovala o tom zda hodné lidi ještě existují a pomůžou alespon trochu i mě. Mě které se lepí smůla na paty snad od mala. Ale za zkoušku člověk nic nedá. Nevěděla jsem jak dát lidem vědět o mé sbírce, dlouho jsem zůstávala na 32% a mysleli si, že si nesplním sen žít sama. Ale za 10% se má sbírka zvedla o 50% a já jsem nadšená, protože sbírka poběží ještě 33 dní, jsem strašně moc ráda za to, že vím, že lidé nejsou jen zlý, ale i hodný, děkuji za vás, moc ráda bych s vámi byla v kontaktu na svém fb:Annie Brendlová, kde by jste viděly jak se mi daří i nedaří, a dozvěděli se tak o mě více. Chci dostat tuto nemoc co nejvíce mezi lidi. Nemám jenom nemocné nožky, ale i ruce, mám špatnou jemnou motoriku, křeče a třes v rukou, ale to léčím antistresovými omalovánkami, jednak mi to pomáhá na horšící se deprese i na jednou motoriku, protože přeci to nebudu mít přetahované :)

Zbierku dosiaľ podporili 57 darcov

400 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Annie, jsme moc rád že se v této sbírce povedlo vybrat dostatek financí a můžeš si splnit své přání. Stále jsem rád za naše setkání.“
4 000 Kč — H.K. pred rokom

„Nech sa dari.“
500 Kč — Dominik Tóth pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

170 Kč — Anonymný darca pred rokom

149 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom

400 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Roman pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

Ďalšie aktuálne zbierky

Paruka pro Marcelu i její dceru Kristýnku s alopecií
46 %

Paruka pro Marcelu i její dceru Kristýnku s alopecií

Společně pro 2,5letou Terezku v boji s akutní leukémií
22 %

Společně pro 2,5letou Terezku v boji s akutní leukémií

Potravinová pomoc a energie pro samoživitele
135 %

Potravinová pomoc a energie pro samoživitele