Pomoc s nájmem pro samoživitelku Denisu

Praha / Sbírku organizuje Denisa Kováče zc.manzes@ecavok-asined

{}
0 %

Pomoc s nájmem pro samoživitelku Denisu

Vybráno 521 Kč z 32 036 Kč
Zbývá 31 dnů
2 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 16. listopadu 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Dobrý den,

jsem maminka samoživitelka 4 dětí, která se dostala do tíživé finanční situace.

Původně jsme bydleli v bytě od Magistrátu hl.m, Prahy, ale byly zde nevyhovující podmínky, co se týče vlhkosti a plísně. Protože má dcera trpí respiračním onemocněním a zároveň můj 14letý syn potřeboval také nějaké soukromí, bylo pro nás nutností se z tohoto malého a nevhodného bytu odstěhovat.

V listopadu jsme se tak narychlo přestěhovali do bytu od městské části Praha 14. Kvůli tomuto stěhování došlo k náhlým finančním výdajům. Nový byt, který nám byl přidělený, byl větší, než potřebujeme a s tím se pojili i větší náklady na poplatky, než jsem pravidelně schopná zvládat. Dále zde nebyla lednice. Neměla jsem tak kam dávat potraviny, zažádala jsem o mimořádnou okamžitou pomoc na nákup lednice, kterou jsme neměli, ale žádost mi byla zamítnuta. Musela jsem tedy pořídit i lednici.

Navíc přišly další náklady, protože 2 moje děti s atopickým ekzémem, oslabenou imunitu a respiračním onemocněním musely odjet do lázní, i když byly lázně hrazené pojišťovnou, doplácela jsem 8 000 Kč.

Tímto jsem se dostala do dluhu za 2 nájmy. Dluh mi strhli ze zaplacené kauce, kterou musím znovu uhradit. Bojím se, že s dětmi přijdu o střechu nad hlavou, a tak se snažím dělat maximum pro to, abych se nedostala na ulici. 

Úhrada jednoho nájemného v tomto bytě by nám pomohla se finančně stabilizovat, aby nás nevyhodili dřív, než si najdeme nové bydlení.

Vzhledem k pandemii jsem ztratila práci v hotelu na recepci, snažila jsem se práci hledat, ale nikde mě nechtěli nastálo zaměstnat kvůli malým dětem a zdravotním důvodům. V květnu jsem totiž podstoupila 2 operace. Abych si zvedla kvalifikaci nastoupila jsem v září dálkově do školy a studuji obor cestovní ruch, doufám, že v tomto oboru najdu uplatnění.

Budu Vám vděčná za jakoukoliv pomoc v této situaci.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Přeji mnoho štěstí a ať se daří 🙏❤️“
400 Kč — Marketa před 2 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
55 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou
104 %

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace
31 %

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace