Opravme invalidnímu vdovci a jeho postiženému synovi auto

Rakovník / Sbírku organizuje jan Krejčík

{}

Opravme invalidnímu vdovci a jeho postiženému synovi auto

0 %

Vybráno 24 497 Kč z 10 000 Kč
Zbývá -844 dnů
Sbírka byla ukončena 04. února 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem vdovec z Rakovníka v částečném invalidním důchodu z důvodu onkologického onemocnění a starám se o těžce tělesně a středně mentálně postiženého syna Honzu. Protože je péče o něj je velmi časově náročná, tak jsem zatím nenašel zaměstnání, které by šlo skloubit i s mým zdravotním stavem. Díky chybějícímu druhému příjmu si nemůžeme dovolit větší vedlejší výdaje.

Bohužel se nám ale porouchalo auto, které je pro syna nepostradatelné, ale opravu, která byla vyčíslena na 10 000,- si také nemůžeme finančně dovolit.

Výtěžek sbírky bude použit na opravu auta, které slouží k dopravě postiženého syna do speciální školy, na kontroly k lékařům (FN Motol) i některé volnočasové aktivity, které mi pomáhají udržet ho v dobré fyzické kondici.

Honzova základní diagnóza je Achondroplazie, což je kostní nemoc, která má za následek krátké končetiny. Abychom zabránili přibírání na váze k čemuž má se svou diagnózou sklon, musíme pravidelně chodit na vycházky, hřiště a výlety. Další nutností je každý den večer doma pravidelně rehabilitovat. Dále trpí oční vadou, přerostlou páteří, vyhřezáváním plotének cca. na 6 místech, nedovyvinutou horní a částečně dolní čelistí.

Povaha Honzy je trochu komplikovaná, protože se prolíná 5leté dítě, kterým je mentálně a 16letý puberťák, kterým je věkově, ale naučil se s tím žít a já se přizpůsobil, aby vše fungovalo. Ze začátku to bylo těžké, ale nikdy mě nenapadlo, že bych se měl zachovat jinak. Zajeli jsme si určitý systém, který funguje a vyhovuje nám oběma.

Honza je na mě silně citově fixován, a tak se snažím mu ten život v rámci možností co nejvíc ulehčit a dělám vše proto, abych tu pro něj byl funkční, co možná nejdéle. Myslím, že se to zatím daří. Bohužel díky okolnostem mého a Honzy zdravotního stavu nemohu najít dostatečně flexibilní práci, kterou bych potřeboval.

Budeme vám moc vděční za vaše pochopení naší situace a jakékoli dary na opravu automobilu.

Děkujeme.

Děkuji všem

16. 05. 2022

děkuji moc všem kdo do této doby přispěli na nákup speciální autosedačky pro Honzu,vím že doba je špatná a oto víc si vážím každé pomoci.Děkuji všem a doufám že cílová částka bude vybrána.

Děkujinmoc

Děkuji všem,nová sbírka

12. 02. 2022

Dobrý den všem,auto máme opraveno ikdyž na dvakrát ale závadu se nakonec podařilo najít a odstranit.

Chci znovu všem moc a moc poděkovat za ochotu a vstřícnost,přispívali i lidé kteří mne znají jen od vidění a byly chvíle kdy sem skoro brečel....paní pokladní v Lidlu mi při placení dává 1000kč s tím že to nechce nikam posílat a radši mi to dá osobně....vždy sem se snažil postarat se sám o vše a po nikom nic nechtít,bohužel situace mne donutila změnit přístup a prvotně jsem tomu moc nevěřil ale přesvědčily jste mne že sem se mýlil a Vaše ochota a vstřícnost mne velmi zaskočily(příjemně) a potěšily.Děkuji moc

Na tuto sbírku navazuje nová kam byly přesunuty i zbyle finance z první sbírky,tato sbírka je na zakoupení speciální autosedačky kterou Honza potřeebuje protože ta současná přestává vyhovovat váhově a podsedák mít nemůže jedna že nevyhovuje výškově ale hlavně že pro své postižení a stím spojené onemocnění páteře musí mít sedačku z pevnými zády.

Sedačku vyrábí společnost "Jenčovský" Plzenˇ a model který honza potřebuje stojí 55000kč.Věřím že i tato sbírka bude stejně úspěšná jako první a podaří se potřebné finance dát dohromady.Všem kteří přispějí předem moc děkuji,přičiníte se oto aby Honza měl i nadále bezpečné a pohodlné cestování autem které má tak rád.

Všem velký dík.

Tak už jezdíme

15. 01. 2022

Dobrý den všem,

tak už máme auto opravené,naštěstí be dalších následků delšího stání a Honza už je zase mobilní.Chci znovu všem kdo přispěli a pomohli mi tak z nákladnou opravou znovu moc a moc poděkovat,opravdu si Vaší podpory a vstřícnosti moc vážím a potvrdilo mi to že né vše je takové jak se na první pohled jeví.Děkuji moc.

Sbírka běží dál protože bychVás chtěl tímto požádat o přispění na speciální autosedačku,budu moc rád když se na tuto finance podaří dát dohromady.

děkuji moc všem.

Jan Krejčík

Sbírku již podpořilo 33 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

222 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držím pěsti, ať už je v životě lépe a vše nabere správný směr. “
373 Kč — V.Nytrová Fialová před 2 lety

3 000 Kč — Jan Sejval před 2 lety

„Držím palce a přeju hezký rok. “
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jste úžasný člověk, pracuji v Lidlu v Rakovníku, byla jsem tam když chtěl utéct zloděj a vy jako jediný jste naší pokladní šel pomoci. Snad Vám můj dar pomůže.“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Snad pomůže “
500 Kč — Tomáš před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety