Odlehčovací asistenční služba pro Kryštůfka

Ostrava / Sbírku organizuje Žaneta Ranošová

{}

Odlehčovací asistenční služba pro Kryštůfka

0 %

Vybráno 50 000 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -825 dnů
Sbírka byla ukončena 15. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Žaneta, jsem samoživitelka a mám 2 syny. Momentálně jsem s nimi na rodičovské "dovolené". Otec dětí se nestará. Malému Štěpánovi je 1,5 let a staršímu synovi Kryštofovi je 6,5 let.

Kryštof se potýká s těžkou mentální retardací (je na úrovni ani ne ročního dítěte), epilepsií, poruchou autistického spektra, poruchou koordinace, hrubé a jemné motoriky, poruchou spánku, poruchami nálad a afekty. Syn je zcela nesamostatný, vyžaduje neustálý dohled, nemluví, řeči zcela nerozumí, příliš nespolupracuje, utíká do vozovky, křičí.

Ve věku 3,5 let mu byl diagnostikován vzácný syndrom syngap1, který postihuje intelekt. Zároveň je registrován v České asociaci vzácných onemocnění.

Neustálá péče o Kryštůfka je pro mě zcela vyčerpávající, a tak potřebujeme odlehčovací asistenční službu.

Běžná odlehčovací služba je pro nás ale velice finančně nedostupná, a tak jsme se rozhodli zapojit do programu homesharing.

V rámci homesharingu pomáhají s péčí o dítě hostitelské rodiny v prostředí domova hostitelů.

Tyto rodiny jsou speciálně zaškoleny a za péči o dítě získávají finanční odměnu. Ta je však 3krát levnější, než co bychom zaplatili za běžnou asistenční služba a zároveň má pro mého syna i naši rodinu další sociální benefity, jako je zapojení do běžného života většinové společnosti a dále velice pozitivně hodnotím i to, že je oproti jiným službám homesharing poskytován v prostředí vlastních domácností hostitelských rodin. Program probíhá pod dohledem zastřešující organizace v našem případě to bude Mikasa https://mikasazs.cz/.

V současné době jezdí Kryštůfek do speciální školky pro děti s více vadami. Během doby, kdy je ve školce stihnu však vždy jen to nejzákladnější. S homesharingem získám možnost se věnovat mladšímu zdravému synovi, se kterým většina aktivit není problém. S Kryštůfkem je totiž každý výlet, nebo jen malá procházka nepředvídaný problém, kdy je potřeba výpomoc dalšího dospěláka.

Budu Vám moc vděčná, když mi pomocí příspěvku na homesharing pomůžete dát oběma mým dětem péči, kterou si zaslouží.

Díky za Vaši podporu!

27. 04. 2022

Vážení dárci,

srdečně Vám děkuji a velice si vážím Vašich finančních darů, kterými jste přispěli mému synovi na asistenční a odlehčovací službu a homesharing. Díky těmto prostředkům mohu synovi zaplatit asistenci v domácím prostředí a jít na pár hodin "relaxovat" do práce. Mohu financovat homesharing, který se pomalu rozjíždí, nebo zkusit i odlehčovací víkendové pobyty. Všechny tyto zdánlivé maličkosti jsou po nějaké době nepřetržitě celodenní péče opravdu nezbytné. Syn bude určitě v dobrých rukou a vzájemně si od sebe na chvíli odpočineme, abychom se na sebe zase více těšili. 

Všem dárcům i zprostředkujícím ještě jednou děkuji. 

Žaneta Ranošová

Poděkování, Letní tábor pro "speciální" děti

12. 04. 2022

Velice děkuji všem dárcům za finanční dary, které zaslali pro mého syna Kryštofa. Velice si toho vážíme a ještě jednou všem dárcům děkujeme. Jelikož jsme dosáhli 100% vybírané částky, všemi dalšími případnými příspěvky by byl zaplacen týdenní tábor pro handicapované děti s asistenty, do kterého je už Kryštof závazně přihlášen. Tento tábor organizuje spolek Rarach, cena je 7400,-.

Partneři sbírky 1

OpticLab.cz

Finančním partnerem sbírky je firma OpticLab.cz

Sbírku již podpořilo 36 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

935 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Petr Zůna před 2 lety

2 112 Kč — Ondřej Bielak před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety