Odlehčovací asistenční služba pro Kryštůfka

Ostrava / Organizer: Žaneta Ranošová zc.manzes@avosonar.atenaz

{}
0 %

Odlehčovací asistenční služba pro Kryštůfka

Amount raised 50 000 Kč of 50 000 Kč goal
Left -592 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 15. April 2022

Help by sharing

Jmenuji se Žaneta a mám dva syny. Momentálně jsem ještě na rodičovské "dovolené" a jako samoživitelka pečuji o dvě děti. Otec dětí se nestará. Štěpánovi je rok a půl a staršímu synovi Kryštofovi 6,5 let. Sbírka je určena pro Kryštofa, který byl od narození velmi náročné dítě. Ve věku 3,5 let mu byl diagnostikován vzácný syndrom syngap1. Zároveň je registrován v České asociaci vzácných onemocnění. Kryštof se tedy potýká s těžkou mentální retardací (je na úrovni ani ne ročního dítěte), epilepsií, poruchou autistického spektra, poruchou koordinace, hrubé a jemné motoriky, poruchou spánku, poruchami nálad a afekty. Syn je zcela nesamostatný, vyžaduje neustálý dohled, nemluví, řeči zcela nerozumí, nevyhoví, příliš nespolupracuje, utíká do vozovky, křičí. Péče o syna je náročná a vyčerpávající. V současné době jezdí do speciální MŠ pro děti s více vadami. Potřebujeme zaplatit odlehčovací službu, asistenci při pobytech s autistickými dětmi, náklady a odměny v rámci homesharingu, do kterého jsme se přihlásili a byli vybráni. Každý výlet nebo jen malá procházka představuje dopředu nepředvídaný problém, kdy je potřeba výpomoc dalšího dospěláka. Zároveň by tak byla možnost se i více věnovat zdravému synovi, se kterým většina aktivit není problém.

 

Díky za Vaši podporu!

27. 04. 2022

Vážení dárci,

srdečně Vám děkuji a velice si vážím Vašich finančních darů, kterými jste přispěli mému synovi na asistenční a odlehčovací službu a homesharing. Díky těmto prostředkům mohu synovi zaplatit asistenci v domácím prostředí a jít na pár hodin "relaxovat" do práce. Mohu financovat homesharing, který se pomalu rozjíždí, nebo zkusit i odlehčovací víkendové pobyty. Všechny tyto zdánlivé maličkosti jsou po nějaké době nepřetržitě celodenní péče opravdu nezbytné. Syn bude určitě v dobrých rukou a vzájemně si od sebe na chvíli odpočineme, abychom se na sebe zase více těšili. 

Všem dárcům i zprostředkujícím ještě jednou děkuji. 

Žaneta Ranošová

Poděkování, Letní tábor pro "speciální" děti

12. 04. 2022

Velice děkuji všem dárcům za finanční dary, které zaslali pro mého syna Kryštofa. Velice si toho vážíme a ještě jednou všem dárcům děkujeme. Jelikož jsme dosáhli 100% vybírané částky, všemi dalšími případnými příspěvky by byl zaplacen týdenní tábor pro handicapované děti s asistenty, do kterého je už Kryštof závazně přihlášen. Tento tábor organizuje spolek Rarach, cena je 7400,-.

Patrons 1

OpticLab.cz

Finančním partnerem sbírky je firma OpticLab.cz

36 donations

117 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Moc držím pěsti! Máte můj obdiv!”
252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

150 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Helena Grundmanová 2 years ago

“Snad Vás můj malý finanční dar pomůže.Přeji Vám do života jen to nejlepší.”
777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Markéta Leníková 2 years ago