O krůček blíž k protéze ruky pro Erička

Syrovice, Brno / Sbírku organizuje Kamila Krčalová

{}

O krůček blíž k protéze ruky pro Erička

0 %

Vybráno 56 235 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -1046 dnů
Sbírka byla ukončena 12. září 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Eriček je veliký bojovník a roční chlapeček, který se narodil s handicapem. Jeho pravá ručička končí z důvodu vývojové vady před zápěstím.

Vybrané peníze přispějí na zakoupení protézy ruky Bebionic od společnosti Ottobock. Eričkovi tak umožníte při objevování světa přirozeně a koordinovaně uchopovat předměty.

Předem moc děkuji všem, kteří se rozhodli Eričkovi přispět na pomoc.

Eričkův příběh

Pan doktor si mohl plánovat co chtěl, rodiče si mohli plánovat co chtěli, ale já jsem si to udělal stejně po svém. S mým příchodem na svět přišel zároveň šok pro všechny v mém okolí. 

V očích mých rodičů byla vidět radost ale i slzy. Maminka plakala a já nechápal proč? Je to štěstím? Vždyť jsem na ni křičel: „Ahoj, to jsem já! Váš Erik!“ Maminka mi ale neodpovídala. Jediné co jsem slyšel bylo, jak říká: „Co má s tou ručičkou?”

Najednou se nad mou hlavou shluklo několik divných lidí v zelených pláštích. Všichni na mě sahali a já brečel. Chtěl jsem k mámě. Vždyť já ty lidi neznám. Pořád mi sahají na pravou ručičku. Co chtějí?! Gratulují mi, jak jsem byl šikovný při příchodu na svět?! A pak mě vzala ta hodná paní a dala mě mamince. Konečně!

Přestože maminka pořád plakala, tak mi stále dokola šeptala do ouška: „Vítej na světě, chlapečku. Jsi můj poklad, můj syn. Miluji Tě. Ať se děje co se děje. Všechno spolu zvládneme.” Dala mi pusu. V tu chvíli se zastavil čas a já hned věděl, že už je dobře a bude jenom líp. 

Náš malý Eriček se narodil jako zdravé miminko, ovšem s handicapem, se kterým nikdo nepočítal. Z důvodu vývojové vady má handicap pravé ručičky, která končí před zápěstím. Během těhotenství mi nikdo vadu ručičky nezmínil. Ani pan doktor. Mohlo se to vidět?! Jak je to možné?! Ať už to bylo jakkoli, na porod vzpomínám ráda. Na ty dny po porodu už trochu méně.

Po psychické stránce to bylo opravdu náročné. Místo toho, abychom se všichni radovali ze zdravého chlapečka, jsem si v porodnici po večerech pokládala otázky. Proč já?! Proč Eriček?! Mohla jsem to ovlivnit?! Je to moje chyba?! Jaká budou řešení?! Řekne mi někdo něco k tomu co, proč a jak se to stalo?!  

Potom mi to ale došlo. „Ten nahoře" ví, do jakých rodin má tyhle děti poslat. Eriček je usměvavý a spolu s mým úžasným manželem i našimi nejbližšími se snažíme, aby byl spokojený, vyrovnaný chlapeček, který zatím nevnímá, že je něco jinak. Zatím jeho odlišnost vnímá jen okolí. Zejména děti. Ve vývoji je zatím šikovný jako ostatní děti, i když do toho musí dát víc sil a šikovnosti. On je ale pořád stejně velký bojovník jako byl v bříšku.

Srdečné poděkování dárcům

11. 09. 2021

Milí dárci,

sbírka je skoro u konce a díky vám všem se brzy podařilo dosáhnout cílové částky a dokonce již přes cílovou částku.

Chci vám i za Erička a jeho rodinu srdečně poděkovat za vaši pomoc a příspěvky, je neuvěřitelné kolik se vás tu sešlo a pomohlo, jste úžasní a všem patří můj srdečný dík a vděčnost.

Peníze Eričkovi pomůžou k zakoupení protézy pro jeho pravou ručičku.

Z celého srdce všem moc děkujeme ❤️

Sbírku již podpořilo 45 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Pro Erička na novou protézu od Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel. Děkujeme.“
4 000 Kč — Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel. před 3 lety

4 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať se věc daří 🙏👍😉🍀🍀“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

4 300 Kč — Ludmila Uherčíková před 3 lety

4 100 Kč — JANA VÉLOVÁ před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„tak ještě jeden dáreček od naší rodiny Eričku😍 “
10 000 Kč — rodina Schneider před 3 lety

3 500 Kč — Petr Včelka před 3 lety

500 Kč — Martin a Markéta před 3 lety