Nový pokoj pro chlapečka Erika s autismem

Karlovy Vary / Sbírku organizuje Adéla Tomášová

{}

Nový pokoj pro chlapečka Erika s autismem

0 %

Vybráno 1 000 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -826 dnů
Sbírka byla ukončena 19. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Erik je sedmiletý chlapeček, který trpí poruchou autistického spektra, a kromě toho má i střední mentální retardaci. Má sestru Elisabeth, která trpí dysfázií řeči. Tím pádem oba sourozenci potřebují od své maminky Adély každodenní pomoc a vyžadují speciální péči. Kromě běžných úkonů je spoustu povinností a úkolů spojených také se školou dvou dětí. 

 Stav bytu, ve kterém Adéla s dětmi bydlí, je již alarmující. Majitel ale nechce problémy uznat a požaduje opravu po nájemnících na vlastní náklady, jako samoživitelka závislá na příspěvku na péči 3. stupně závislosti si to ale sama maminka dovolit nemůže. Pokoušela se průběžně najít i nějakou brigádu, ale v její aktuální situaci bohužel neúspěšně.

 V bytě bydlíme od roku 2011, přestěhovat se ale bojím, jelikož Erik je zde zvyklý a nepřijímá takové změny dobře.

 Maminka Adéla by ráda Erikovi dopřála dětský pokoj bez závad. Ze sbírky opraví škody v pokoji a koupí nový nábytek a vybavení. Celkový byt sám o sobě potřebuje rozsáhlé opravy. Například od nové podlahy a rekonstrukci jádra přes štukování omítky. Panelák není zateplený a v bytě se tvoří opakovaně plísně. To se samozřejmě podepisuje i na Erikově pokoji.

 Erik zatím chodí do přípravné třídy speciální školy, která je jen na 4 hodiny denně. Je neposedný a stále v pohybu. Musí se mu věnovat neustálá pozornost, jelikož občas také trpí různými záchvaty agrese. Jeho maminka si tak nemůže dovolit pracovat. Je jediná, kdo se může o děti postarat. S otcem již 4 roky nežijí a vídají se sporadicky. Babička dětí, která hodně rodině pomáhala, je po smrti.

 Rodina Erika bude velmi vděčná za jakoukoliv pomoc – i vaše sdílení sbírky.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety