Ničivý požár připravil 30 koní o domov: pomozme zmírnit následky!

Barochov / Sbírku organizuje Kristýna Loudová

{}

Ničivý požár připravil 30 koní o domov: pomozme zmírnit následky!

0 %

Vybráno 473 292 Kč z 800 000 Kč
Zbývá -292 dnů
Sbírka byla ukončena 26. září 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením


Podrobnosti vzhledem k aktuální situaci a zjištění jsou popsány v aktualitách sbírky!


Dne 22. 8. 2023 došlo ve stáji ve Středočeském kraji v Barochově k obrovskému požáru, který během chvilky připravil o domov 30 koní, ošetřovatele i majitele stáje.


Díky rychlé reakci ošetřovatelů se podařilo vyvést koně Tomáše ze stáje a nedošlo tak k ještě větší tragédii. Koně jsou momentálně ustájeni v provizorních prostorách areálu, někteří byli přechodně umístěni jinam.


Pokud jste milovníci zvířat víte, že když se chce člověk věnovat profesionálně péči o ně, jedná se o velkou dřinu, žádné volno a velké výdaje. Vše ovšem kompenzuje radost, kterou tato práce přináší.


Pokud ale přijde neštěstí takového rozsahu, jedná se o existenční problém. Když jsme se ve stáji, která se nachází ve stejné obci dozvěděli o tom, co se stalo, neváhali jsme a vrhli jsme se do organizace akutní pomoci. Věříme, že je mnoho dalších, kteří se do naší pomoci chtějí také zapojit.


Jak sbírka pomůže?

Peníze z této sbírky budou využity primárně na obnovu zázemí pro Tomáše, nábytku, osobních věcí a jeho návrat zpět ke koním. Bohužel při požáru došlo ke ztrátě veškerého vybavení pro koně, podstýlky a krmiva. Pokud by se vybralo více, peníze by byly použity na vybudování boxů pro koně a tím zajištění návratu do jejich domova a Tomášův návrat k jezdeckému sportu a především do normálního života.

Děkujeme.

Policisté pomohli zachránit několik koní z hořící stáje

30. 08. 2023

Milí dárci, přinášíme vám zpávu Policie ČR, ve které popisují svůj postup v den zásahu ve stájích, díky kterému se podařilo zachránit životy a napáchat mnohem menší škody, než mohl požár způsobit.

 

„K požáru statku a stájí dorazili prap. Karel Valouch a nstržm. Monika Vejmelková jako první. Měli informace o tom, že ve stájích má být 30 koní a na místě se má nacházet osoba zavalená balíkem sena, což se naštěstí nakonec nepotvrdilo. Policisté na nic nečekali, začali okamžitě pomáhat majiteli a z hořících stájí vyvedli psa a 4 koně. Policistka Monika následně nahnala splašené a vystrašené koně do ohrady, což byl opravdu nelehký úkol. Kolega Karel z místa odjel traktorem, tak, aby ho zachránil před požárem. Oba pak ještě zabezpečili objekt, aby zabránili dalšímu šíření požáru do bytových jednotek. To vše policisté stihli před příjezdem HZS. Zachovali se duchapřítomě a zajisté naplnili heslo policie “pomáhat a chránit”.“

https://www.policie.cz/clanek/policiste-pomohli-zachranit-nekolik-koni-z-horici-stodoly.aspx?fbclid=IwAR0AlfPSmDjFVqtlVpnYJyonNplbTuf5Jf498lBcQFtmkmA_fSAoYD8L2SI

Zdroj textu i foto: Policie ČR.

Vyjádření k aktuální situaci

29. 08. 2023

Na základě oznámení a stížností zainteresovaných osob k situaci vyhořelých stájí a zázemí pana Tomáše Tesárka bychom chtěli uvést následující: 

vybírané prostředky ve sbírce budou využity přímo na podporu chovaných koní panem Tesárkem, tedy na nákup krmiva, podestýlky, sedlářských a jezdeckých potřeb, pronájem mobilních boxů, krycích dek, veterinární péče a dalších nezbytností k chovu. Rozhodně nechceme jakkoliv zasahovat do sousedských sporů a probíhajících řízení. Sbírka není založena za účelem výstavby stájí, o které se vedou, zatím neukončené, úřední spory. 

Máme zato, že iniciativa přátel pana Tesárka k založení sbírky je legitimní, jedná se o pomoc zvířatům a lidem, kteří se ocitli v nesnázích a potřebují pomoc. Veškeré peníze získáné od dárců budou transparentě využity na výše zmínený veřejně prospěšný účel a to dle zákonných podmínek, které nám stanovoví zákon o veřejných sbírkách, a to včetně kontroly příslušných orgánů. 

Nadační fond pomoci, znesnáze21

Partneři sbírky 1

Equistore

Partnerem sbírky je e-shop www.equistore-fashion.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 641 dárců

120 Kč — E-shop www.equistore-fashion.cz a jeho zákazníci před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 112 Kč — Anonymní dárce před rokem

5 000 Kč — Kult Léčby Dotykem před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Doufám že se podaří, vybudovat koníkům nový domov, přeju hodně štěstí do budoucna😊“
500 Kč — Natál před rokem

„Držím palce a přeji brzký návrat do stájí👍“
1 221 Kč — Jana před rokem

1 000 Kč — Lenka + Tina před rokem