Ničivý požár připravil 30 koní o domov: pomozme zmírnit následky!

Barochov / Organizer: Kristýna Loudová moc.liamg@lk.avoduol.k

{}
0 %

Ničivý požár připravil 30 koní o domov: pomozme zmírnit následky!

Amount raised 473 292 Kč of 800 000 Kč goal
Left -240 days
59 % z původního cíle
The campaign has ended 26. September 2023

Help by sharing

Dne 22. 8. 2023 došlo ve stáji ve Středočeském kraji v Barochově k obrovskému požáru, který během chvilky připravil o domov 30 koní, ošetřovatele i majitele stáje. Díky rychlé reakci osetřovatelů se podařilo vyvést všechny koně ze stáje a nedošlo tak k ještě větší tragédii. Koně jsou momentálně ustájeni v provizorních prostorách areálu, někteří byli přechodně umístěni jinam. Pokud jste milovníci zvířat víte, že když se chce člověk věnovat profesionálně péči o ně, jedná se o velkou dřinu, žádné volno a velké výdaje. Vše ovšem kompenzuje radost, kterou tato práce přináší. Pokud ale přijde neštěstí takového rozsahu, jedná se o existenční problém. Když jsme se ve stáji, která se nachází ve stejné obci dozvěděli o tom, co se stalo, neváhali jsme a vrhli jsme se do organizace akutní pomoci. Napadlo nás však, že by lidí, kteří by CHTĚLI pomoct mohlo být mnohem více a protože sami využíváme Znesnáze21 jako přispěvatelé, rádi bychom to tentokrát zkusili opačně.


Komu pomůžeme?

Pomůžeme spoustě koní zajistit akutní péči, kterou v této kritické chvíli potřebují. Zajistíme dostatek krmení a pomůžeme koním vrátit se do prostředí, které znají a cítí se v něm dobře. Pomůžeme ošetřovatelům zajistit zázemí, díky kterému se mohou o koně starat 24 hodin denně. 


Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?


Peníze z této sbírky budou využity primárně na postavení stájí opět na "nohy"– krmení, péče, zázemí, vidle, kolečka, technika, a další. Pokud by se vybralo více, peníze by byly použity na vybudování boxů pro koně a tím zajištění návratu do jejich domova a obnovu provozu.

Policisté pomohli zachránit několik koní z hořící stáje

30. 08. 2023

Milí dárci, přinášíme vám zpávu Policie ČR, ve které popisují svůj postup v den zásahu ve stájích, díky kterému se podařilo zachránit životy a napáchat mnohem menší škody, než mohl požár způsobit.

 

„K požáru statku a stájí dorazili prap. Karel Valouch a nstržm. Monika Vejmelková jako první. Měli informace o tom, že ve stájích má být 30 koní a na místě se má nacházet osoba zavalená balíkem sena, což se naštěstí nakonec nepotvrdilo. Policisté na nic nečekali, začali okamžitě pomáhat majiteli a z hořících stájí vyvedli psa a 4 koně. Policistka Monika následně nahnala splašené a vystrašené koně do ohrady, což byl opravdu nelehký úkol. Kolega Karel z místa odjel traktorem, tak, aby ho zachránil před požárem. Oba pak ještě zabezpečili objekt, aby zabránili dalšímu šíření požáru do bytových jednotek. To vše policisté stihli před příjezdem HZS. Zachovali se duchapřítomě a zajisté naplnili heslo policie “pomáhat a chránit”.“

https://www.policie.cz/clanek/policiste-pomohli-zachranit-nekolik-koni-z-horici-stodoly.aspx?fbclid=IwAR0AlfPSmDjFVqtlVpnYJyonNplbTuf5Jf498lBcQFtmkmA_fSAoYD8L2SI

Zdroj textu i foto: Policie ČR.

Vyjádření k aktuální situaci

29. 08. 2023

Na základě oznámení a stížností zainteresovaných osob k situaci vyhořelých stájí a zázemí pana Tomáše Tesárka bychom chtěli uvést následující: 

vybírané prostředky ve sbírce budou využity přímo na podporu chovaných koní panem Tesárkem, tedy na nákup krmiva, podestýlky, sedlářských a jezdeckých potřeb, pronájem mobilních boxů, krycích dek, veterinární péče a dalších nezbytností k chovu. Rozhodně nechceme jakkoliv zasahovat do sousedských sporů a probíhajících řízení. Sbírka není založena za účelem výstavby stájí, o které se vedou, zatím neukončené, úřední spory. 

Máme zato, že iniciativa přátel pana Tesárka k založení sbírky je legitimní, jedná se o pomoc zvířatům a lidem, kteří se ocitli v nesnázích a potřebují pomoc. Veškeré peníze získáné od dárců budou transparentě využity na výše zmínený veřejně prospěšný účel a to dle zákonných podmínek, které nám stanovoví zákon o veřejných sbírkách, a to včetně kontroly příslušných orgánů. 

Nadační fond pomoci, znesnáze21

Patrons 1

Equistore

Partnerem sbírky je e-shop www.equistore-fashion.cz a jeho zákazníci.

641 donations

120 Kč — E-shop www.equistore-fashion.cz a jeho zákazníci 8 months ago

373 Kč — Anonymous donor 8 months ago

373 Kč — Anonymous donor 8 months ago

500 Kč — Anonymous donor 8 months ago

2 112 Kč — Anonymous donor 9 months ago

5 000 Kč — Kult Léčby Dotykem 9 months ago

373 Kč — Anonymous donor 9 months ago

“Doufám že se podaří, vybudovat koníkům nový domov, přeju hodně štěstí do budoucna😊”
500 Kč — Natál 9 months ago

“Držím palce a přeji brzký návrat do stájí👍”
1 221 Kč — Jana 9 months ago

1 000 Kč — Lenka + Tina 9 months ago