Lehokolo pro Petra

Třemošná / Sbírku organizuje Petr Karas zc.manzes@56irak

{}
0 %

Lehokolo pro Petra

Vybráno 19 996 Kč z 101 740 Kč
Zbývá 76 dnů
20 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Petr Karas, je mi 32 let a od dětství jsem postižený. V roce 2000 jsem navíc prodělal operaci hlavy a ochrnul jsem na levou stranu těla. Díky lázním a rehabilitacím se mi podařilo minimalizovat postižení. V současné době mám nepohyblivou levou ruku od zápěstí do konečků prstů a moje chůze je trochu obtížnější.

Před operací hlavy jsem intenzivně jezdil na kole. K tomuto koníčku bych se rád plnohodnotně vrátil prostřednictvím lehokola – speciálního tříkolky pro hendikepované.

Odmala jsem sportovně založený (aktivně i pasivně). Během školních let jsem byl ve výběru nominačního týmu v atletice pro paralympiádu v Pekingu. Peking jsem sice nenavštívil, ale díky atletice jsem se podíval do několika zemí. Aktivní kariéru atleta jsem byl nucen ukončit vinou zranění nohy. Od roku 2015 hraji aktivně florbal vozíčkářů za tým SKH Meteor Plzeň na postu brankáře.

Po studiu střední školy v Jánských Lázních jsem se odstěhoval zpět do své rodné Plzně, začal jsem žít sám a překonával všechny překážky. Práci jsem našel v neziskové organizaci Exodus, z.s. ve Třemošné u Plzně. Pracuji tady přes 5 let v chráněné digitalizační dílně. Práce mě velice baví díky skvělému pracovnímu kolektivu a nechtěl bych ji měnit.

Mými dalšími zálibami jsou poslouchání hudby, focení, hraní PC her.

Říká se, že sport pro osamělé lidi je dobrý lék. Já žiju sám a chtěl bych se věnovat sportu i nadále.

Děkuji moc za pomoc.

S přátelským pozdravem Petr Karas

Lehokolo pro Petra

26. 04. 2021

Něco o mně

 

Jmenuji se Petr Karas. Je mi 32 let. Narodil jsem se 6. 5. 1988 v Plzni. V Plzni jsem navštěvoval mateřskou školu a pak i základní školu, kterou jsem zakončil v roce 2003. Ve školním roce 2003 – 2004 jsem chodil v Plzni na střední školu obchodní, obor prodavač. Zde jsem zažil šikanu, a proto jsem přešel na školu pro hendikepované do Jánských Lázní. Tam jsem vystudoval obchodní školu bez bez maturity. (zakončení v roce 2008). Rok jsem měl pracovní pauzu, při které jsem zjistil, že bez maturity člověk asi není nic. Tak jsem znovu studoval na obchodní škole v Jánských Lázních, tentokrát pětiletý obor s maturitou. Školu jsem dokončil v roce 2014, jen státní maturita z matematiky mi nevyšla. Hned po studiu jsem hledal zaměstnání. Odstěhoval se do Plzně a začal jsem žít sám a překonával všechny překážky. Práci jsem našel v neziskové organizaci Exodus z.s. ve Třemošné u Plzně. Pracuji zde již více než 5 let v chráněné digitalizační dílně. Práce mě velice baví díky skvělému pracovnímu kolektivu a nechtěl bych ji měnit.

Co takhle ještě dál o mě…

V roce 2000 jsem prodělal operaci hlavy a ochrnul jsem na levou stranu těla. Díky lázním a rehabilitacím se mí podařilo minimalizovat postižení. V současné době mám nepohyblivou levou ruku od zápěstí do konečků prstů a moje chůze je trochu obtížnější.

Od dětství jsem sportovně založený (aktivně i pasivně). Během školních let jsem byl ve výběru nominačního týmu v atletice pro paralympiádu v Pekingu. Peking jsem sice nenavštívil, ale díky atletice jsem se podíval do několika zemí. Aktivní kariéru atleta jsem byl nucen ukončit vinou zranění nohy. Před operací hlavy jsem intenzivně jezdil na kole a prostřednictvím lehokola bych měl možnost se k tomuto koníčku plnohodnotně vrátit. Od roku 2015 hraji aktivně florbal vozíčkářů za tým SKH Meteor Plzeň na postu brankáře.

Mými dalšími zálibami jsou poslouchání hudby, focení, hraní PC her.

Říká se, že sport pro osamělé lidi je dobrý lék. Já žiju sám a chtěl bych se věnovat sportu i nadále.

Děkuji moc za pomoc. Petr


Sbírku již podpořilo 28 dárců

1 500 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Všechno nejlepší k narozeninám, Picaso! :-)“
500 Kč — Jiřina před týdnem

„Krásné narozeniny“
5 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

121 Kč — Anonymní dárce před týdnem

121 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Ať ti to jezdí!! 🚲 Nejen do práce.. 💪😁“
500 Kč — Jirka před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Nejzápadnější bod ČR u obce Krásná - nejvýchodnější bod ČR u obce Bukovec :-) ...držím palce a sejdeme se na cestě. “
369 Kč — 67 před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná  jako ostatní děti
66 %

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná jako ostatní děti

Na nový začátek pro samoživitelku Martu
56 %

Na nový začátek pro samoživitelku Martu

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna
77 %

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna