Lehokolo pro Petra

Třemošná / Sbírku organizuje Petr Karas zc.manzes@56irak

{}
0 %

Lehokolo pro Petra

Vybráno 41 719 Kč z 101 740 Kč
Zbývá -88 dnů
41 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Petr Karas, je mi 33 let a od dětství jsem postižený. V roce 2000 jsem navíc prodělal operaci hlavy a ochrnul jsem na levou stranu těla. Díky lázním a rehabilitacím se mi podařilo minimalizovat postižení. V současné době mám nepohyblivou levou ruku od zápěstí do konečků prstů a moje chůze je trochu obtížnější.

Před operací hlavy jsem intenzivně jezdil na kole. K tomuto koníčku bych se rád plnohodnotně vrátil prostřednictvím lehokola – speciálního tříkolky pro hendikepované.

Odmala jsem sportovně založený (aktivně i pasivně). Během školních let jsem byl ve výběru nominačního týmu v atletice pro paralympiádu v Pekingu. Peking jsem sice nenavštívil, ale díky atletice jsem se podíval do několika zemí. Aktivní kariéru atleta jsem byl nucen ukončit vinou zranění nohy. Od roku 2015 hraji aktivně florbal vozíčkářů za tým SKH Meteor Plzeň na postu brankáře.

Po studiu střední školy v Jánských Lázních jsem se odstěhoval zpět do své rodné Plzně, začal jsem žít sám a překonával všechny překážky. Práci jsem našel v neziskové organizaci Exodus, z.s. ve Třemošné u Plzně. Pracuji tady přes 5 let v chráněné digitalizační dílně. Práce mě velice baví díky skvělému pracovnímu kolektivu a nechtěl bych ji měnit.

Mými dalšími zálibami jsou poslouchání hudby, focení, hraní PC her.

Říká se, že sport pro osamělé lidi je dobrý lék. Já žiju sám a chtěl bych se věnovat sportu i nadále.

Děkuji moc za pomoc.

S přátelským pozdravem Petr Karas

Informace o lehokole

Informace o lehokole

14. 06. 2021

Ahoj milí přátelé, kamarádi a rodinko. Zde Vám přikládám fotografii a několik málo informací o mém budoucím lehokole, které je předmětem této sbírky. Vzhledem mému handicapu, bude lehokolo upraveno tak, že přehazovačka, brzda a ruční brzda budou předělány na pravou stranu, abych mohl lehokolo pohodlně ovládat. Velice si vážím vaší pomoci a za dosavadní i budoucí podporu Vám srdečně děkuji.

S pozdravem

Petr Karas

Poděkování všem, kteří pomáhají.

Poděkování všem, kteří pomáhají.

26. 05. 2021

Zdravím všechny a chtěl bych moc poděkovat za první měsíc vaší podpory a zde Vám posílám fotku našeho florbalového týmu SKH Meteor Plzeň a samozřejmě i mě jako brankáře. Jsem velmi vděčný za vaší podporu. :-) :-) :-)

Info: Fotka bude zde nebo ve fotkách.

S pozdravem

Petr Karas

Lehokolo pro Petra

26. 04. 2021

Něco o mně

 

Jmenuji se Petr Karas. Je mi 32 let. Narodil jsem se 6. 5. 1988 v Plzni. V Plzni jsem navštěvoval mateřskou školu a pak i základní školu, kterou jsem zakončil v roce 2003. Ve školním roce 2003 – 2004 jsem chodil v Plzni na střední školu obchodní, obor prodavač. Zde jsem zažil šikanu, a proto jsem přešel na školu pro hendikepované do Jánských Lázní. Tam jsem vystudoval obchodní školu bez bez maturity. (zakončení v roce 2008). Rok jsem měl pracovní pauzu, při které jsem zjistil, že bez maturity člověk asi není nic. Tak jsem znovu studoval na obchodní škole v Jánských Lázních, tentokrát pětiletý obor s maturitou. Školu jsem dokončil v roce 2014, jen státní maturita z matematiky mi nevyšla. Hned po studiu jsem hledal zaměstnání. Odstěhoval se do Plzně a začal jsem žít sám a překonával všechny překážky. Práci jsem našel v neziskové organizaci Exodus z.s. ve Třemošné u Plzně. Pracuji zde již více než 5 let v chráněné digitalizační dílně. Práce mě velice baví díky skvělému pracovnímu kolektivu a nechtěl bych ji měnit.

Co takhle ještě dál o mě…

V roce 2000 jsem prodělal operaci hlavy a ochrnul jsem na levou stranu těla. Díky lázním a rehabilitacím se mí podařilo minimalizovat postižení. V současné době mám nepohyblivou levou ruku od zápěstí do konečků prstů a moje chůze je trochu obtížnější.

Od dětství jsem sportovně založený (aktivně i pasivně). Během školních let jsem byl ve výběru nominačního týmu v atletice pro paralympiádu v Pekingu. Peking jsem sice nenavštívil, ale díky atletice jsem se podíval do několika zemí. Aktivní kariéru atleta jsem byl nucen ukončit vinou zranění nohy. Před operací hlavy jsem intenzivně jezdil na kole a prostřednictvím lehokola bych měl možnost se k tomuto koníčku plnohodnotně vrátit. Od roku 2015 hraji aktivně florbal vozíčkářů za tým SKH Meteor Plzeň na postu brankáře.

Mými dalšími zálibami jsou poslouchání hudby, focení, hraní PC her.

Říká se, že sport pro osamělé lidi je dobrý lék. Já žiju sám a chtěl bych se věnovat sportu i nadále.

Děkuji moc za pomoc. Petr


Sbírku již podpořilo 79 dárců

77 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„S radostí 🙂“
600 Kč — Marti před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

213 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Ahoj Petře, zdravím Tě po letech a jsem rád, že i nadále sportuješ :)“
500 Kč — Tomáš Komárek před 3 měsíci

212 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

777 Kč — M. Machovcová před 3 měsíci

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
57 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Rehabilitace pro Dominika
88 %

Rehabilitace pro Dominika

Stěhování pro Květu a 4 kluky z 1+1
79 %

Stěhování pro Květu a 4 kluky z 1+1