Kolečko pro Magdu

Šanov / Sbírku organizuje Magdalena Hanková

{}

Kolečko pro Magdu

0 %

Vybráno 79 042 Kč z 65 000 Kč
Zbývá -1292 dnů
Sbírka byla ukončena 30. listopadu 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Milí Známí i Neznámí,

jelikož jste se „proklikli“ až sem, nejspíš Vás zajímá můj příběh. Tak tedy: Jmenuji se Magdalena a na svět jsem vykoukla před 30 lety. A taky o dva měsíce dříve, než bylo v plánu. V důsledku toho jsem si hned na začátku do vínku přinesla porodní váhu 1000 gramů a diagnózu DMO – kvadruparéza.

Jak asi tušíte, s mojí „životní parťačkou DMO“, která mě výrazně omezuje v samostatném pohybu a jemné motorice, není vždycky jenom legrace. Protože na veškeré přesuny musím používat vozík, člověk místo toho, aby na ulici kochal děním okolo, neustále dává pozor na to, aby předními kolečky nevjel do díry na chodníku, anebo ostřížím zrakem hledá nízký nájezd, což občas, mírně řečeno, hraničí až s obsesí. :-)

Taky musí řešit, jestli obchod, destinace, anebo kino jsou dostatečně „bezbar“. A hlavně, jestli bude potřebovat doprovod. Sama totiž zvládnu jízdu na mechanickém vozíku kvůli spasticitě rukou jen v bezbariérovém interiéru. Můj současný elektrický vozík, který má už 11 let, navíc začíná dosluhovat a veškeré kupící se opravy, které nefinancuje pojišťovna, jsou zdlouhavé. Současně je jeho nakládání do auta (pokud se do něj vůbec vejde) disciplínou jen pro odvážné.

Protože si chci ale život užívat tak, jak se na můj věk sluší, a neustálé plánování volného času už je chvílemi náročné, hledala jsem možnosti, jak být zase o kousek mobilnější a nezávislá.

A řešení vidím v elektrickém pohonu na mechanický vozík od firmy Hurt-e.

Když si to shrneme: Žádný 150 kg elektrický vozík s ližinami a 20 minutová nakládka, ale 22 kg mechanický vozík s pohonem a 5 minutová nakládka. Vešla bych se do úzkých uliček. Mohla bych si kdykoliv vyrazit do města s přáteli a bez asistenta. A nakonec, mechanický vozík zvládnou unést dva statní lidé, kdežto na elektrický bych potřebovala….no, nejméně čtyři závodníky ve vzpírání. :-)

Protože je ale taková pomůcka u nás unikátní a nepatří mezi nejlevnější, je mimo mé finanční možnosti si ji na vlastní náklady pořídit. Ze svých příjmů si totiž hradím pravidelné „udržovací“ rehabilitace, masáže a další kompenzační pomůcky.

Současně na pomůcku nepřispívá zdravotní pojišťovna a vyřízení nového elektrického vozíku je v nedohlednu. Veškerá jednání nadací a spolků se navíc kvůli Covid prodlužují, rozhodla jsem se zkusit oslovit případné donátory touto cestou. Budu vděčná, pokud se mezi Vámi najde dobrá duše, kterou můj příběh zaujal, a na elektrický pohon mi jakoukoliv sumou přispěje.

KOLEČKO JE UŽ OBJEDNÁNO - JUPÍÍ :-)

22. 12. 2020

Milí dárci,


minulý týden se věci daly do pohybu a kolečko je objednáno a zadáno do výroby. Díky Vašim štědrým darům budou penízky využity následujícím způsobem:

- Elektrický pohon firmy e-hurt, včetně zpátečky, v růžové barvě ladící s vozíkem, abych byla na přechodech zkrátka nepřehlédnutelná /nebudu se muset spoléhat jen na mé vlasy 😆👩‍🦰/

- Hydraulická brzda ke kolečku s dominancí na pravé straně, aby se mi vzhledem k horší motorice dobře a lehce brzdilo a neskončila jsem v příkopu 😱

- Vak na kolečko, aby se při cestování neponičilo

- Přídavný mechanismus na silnější baterku (kterou v případě potřeby na vlastní náklady dokoupím později)

- Přeprava vozíku do Pardubického kraje, kde mi vše potřebné namontují a připraví a zašlou zpět.

Vzhledem k celkové situaci a Vánocům to vypadá, že kolečko by mohlo být doma na začátku února. Ale to nevadí, kdo si počká, ten se dočká, a já už se hrozně těším, až si budu moct o polední pauze dojet pro oběd, na luxusní větrník nebo prostě jenom tak vyčistit si hlavu. A to všechno díky Vám 😘

Vánoční dárek 🌲🎅❄ sice bude trochu opožděný, ale bude stát, hergot, za to! 💪👩‍🦽 DĚKUJU, DĚKUJU A JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJU!

SBÍRKA SE CHÝLÍ KE KONCI ANEB PÁR AKTUALIT

28. 11. 2020

Ještě dva dny pojede sbírka na Kolečko pro Magdu. Doplním jenom pár aktuálních informací:

- Aktuálně se přímo na sbírce sešlo celkem 78 542 Kč, tj. 121 % z požadované sumy!! 🥳🥳

- Penízky poslouží k "vytunění kolečka", ještě budu vše podrobně příští týden konzultovat s výrobcem Hurt-e, patrně ale na zpátečku / silnější baterku = vše bude záviset od finální vybrané sumy.

- Proto, pokud máte chuť, sbírku můžete stále šířit.

- Po skončení sbírky budu kontaktována Znesnaze21 a budeme řešit převod penízků tak, abych mohla kolečko neprodleně objednat a zadat do výroby.

🙏🙏DĚKUJI VŠEM ZNÁMÝM I NEZNÁMÝM DÁRCŮM ZA SLOVA PODPORY, FINANČNÍ PŘÍSPĚVKY, AŤ UŽ POSLANÉ PŘÍMO NA ÚČET ANEBO PŘEDANÉ MNĚ OSOBNĚ - MOC SI TOHO VÁŽÍM 🤯💝💝

HURÁ, HURÁ, HURÁ - KOLEČKO JE DOMA :-)

25. 11. 2020

Milí dárci, Známí i Neznámí,


je to neuvěřitelné, ale po necelých 30 hodinách (!!!) byla potřebná suma vybrána! Jsem nesmírně šťastná, dojatá a nevím, jak Vám všem poděkovat. DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI!!


Nyní jednám s Znesnáze o dalším postupu, ale už nyní mohu slíbit, že každou kačku navíc poctivě využiju na další zlepšení kolečka. O všem Vás budu informovat ;-)

Krásný den Vám všem

Vaše

Magdalena

Sbírku již podpořilo 147 dárců

777 Kč — Josef Prchlík před 4 lety

„Ať dobře a dlouho slouží!🙂“
373 Kč — Patrik před 4 lety

„Ať se Ti daří Magdi ❤️♥️“
2 000 Kč — Jarmila a Markétka před 4 lety

„AKIS“
300 Kč — Jan před 4 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„...to už budeš moct přijet i v zimě? :-)“
500 Kč — Blanka Kamasová před 4 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Ahojky,už se těším až ti dám zase trochu do těla.“
555 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Magdi, si úžasná❤“
100 Kč — Liba před 4 lety