Důstojný a nový život pro paní Markétu

Praha / Sbírku organizuje Markéta Divišová

{}

Důstojný a nový život pro paní Markétu

0 %

Vybráno 1 200 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -818 dnů
Sbírka byla ukončena 29. března 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Paní Divišová je napříč svému zdravotnímu stavu velmi silná žena. Pobývá v humanitárním zařízení, které vzniklo z důvodu koronavirové pandemie pro osoby bez přístřeší a osoby v sociální tísni. Před tím byla dlouhodobě hospitalizována v nemocnici pro celkové selhání organismu (sepse), kdy byl napaden i její imunitní systém a lymfatické uzliny (neuropatie). Po propuštění z nemocnice neměla kde bydlet, a tak se obrátila na svého otce, který bydlí sám v malé garsonce a je důchodového věku. U něj pobývala po dobu 4 dní, přičemž v tomto čase kontaktovala pracovníky humanitárního ubytování. Toto bydlení je ovšem dočasné a celá služba zanikne ke dni 30.6.2022.

Paní Divišová se vlivem svého zdravotního stavu ocitla v situaci bez jakýchkoliv finančních prostředků.

Paní Divišové skončila pracovní neschopnost, v níž byla po dobu jednoho roku. Její špatný zdravotní stav jí nedovolil nastoupit zpět do zaměstnání, požádala tedy o prodloužení podpůrčí doby. Doposud se nedočkala žádného vyjádření, stále vše řeší skrz ČSSZ, kam doložila vše potřebné. Tento fakt je pro její příjmy likvidační.

Před přijetím na humanitární ubytování začala paní Divišová svoji situaci aktivně řešit. Sama si podala žádost o invalidní důchod, příspěvek na péči a příspěvek na mobilitu. U všech zmíněných dávek, o něž má zažádáno, stále čeká na vyjádření. Sama si také vyhledala dostupnou pomoc ohledně bydlení.

 Dle slov své sociální pracovnice, která ji na tuto sbírku doporučila, by si ráda našla stabilní bydlení, na které potřebuje sehnat finanční prostředky k uhrazení kauce a alespoň prvního nájmu, nákladné jsou i její léky. Později by si bydlení hradila z dávek nemocenského pojištění, které by jí měly dorazit po schválení podpůrčí doby. 

Paní Divišová se na nový začátek moc těší, a proto je velmi vděčná za Vaši plnou podporu a rozhodně Vás tato životní bojovnice nezklame!

Poděkování Vám všem

12. 08. 2022

Moc Vám děkuji za Vaši pomoc!

Mohu jen doporučit pokud se dostane někdo do nesnází. Přeji Vám všem především hodně zdraví a radost z práce kterou děláte...má velký smysl....za sebe velký dík 🍀🍀🍀🍀

Sbírku již podpořilo 2 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Lucie Lípová před 2 lety