Domov pro mladou rodinu s nemocným tátou

Přibyslav, Žižkovo Pole / Sbírku organizuje Kateřina Rambousková

{}

Domov pro mladou rodinu s nemocným tátou

0 %

Vybráno 16 491 Kč z 28 000 Kč
Zbývá -441 dnů
Sbírka byla ukončena 29. dubna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem máma dvou prcků, 4leté Kristýny Anny a 4měsíčního Tomáška. Žili jsme celkem spokojeným životem, já se starala o dcerku, manžel pracoval jako svářeč.

Krátce po narození syna však muž zkolaboval a po sérii vyšetření lékaři potvrdili epilepsii.

Abychom ušetřili dnes tak vysoké náklady na bydlení, sdíleli jsme byt s rodinou mojí sestry. Ta se však odstěhovala a pro nás byla režie velkého bytu finančně neudržitelná. Museli jsme odejít do provizorního přechodného bydlení, kde však můžeme zůstat jen do konce dubna.

Manželovo zdraví není dlouhodobě dobré a čekají ho další vyšetření. Zatím je doma na rodičovské dovolené a pečuje o syna. Již nyní však víme, že bude mít při hledání dalšího zaměstnání omezení ze zdravotních důvodů. Nemůže řídit auto, pracovat ve výškách, na nočních směnách, obsluhovat stroje. Já jsem si našla od dubna brigádu jako ošetřovatelka v domově pro seniory, a ještě další přivýdělek. Ale stále je pro nás tato situace nová a chvilku ještě potrvá, než se stabilizuje.

Jak sbírka pomůže?

Obrátili jsme se na paní starostku naší obce, která nám vyšla vstříc a domluvila nám pronájem v novém bydlení.

Musíme však majiteli bytu složit kauci, na kterou v tuto chvíli nemáme.

Tlačí nás čas a je nám jasné, že to sami nezvládneme. Byť budu pracovat, takovou částku v tak krátkém čase dohromady nedáme.

Dcerka má v dubnu narozeniny, když jsem se jí ptala, co by si přála, odpověděla, že pokojíček, kde by si mohla hrát s bráškou.

No, není to pro nás jednoduché, ale rádi bychom udělali maximum a přání jí splnili. Proto jsme se rozhodli požádat o pomoc vás, dárce, s velkou podporou naší paní starostky, které chci moc poděkovat za její ochotu nám pomáhat. Děkujeme také všem, kteří nás v těchto časech dále podpoří, moc to pro nás znamená.

Máma Katka

Díky Vám všem !!!

02. 05. 2023

Chtela bych temito radky podekovat nejen za sebe ale za celou mou rodinu ktera diky vasi sbirce,diky tomu ze jste nam umoznili realizovat tento krok,byli jste nam podporou a dali jste nam nadeji se dnes tesime na novy byt a novy pokojicek ktery se nase dcera tak prala...ja bych vam chtela moc podekovat,za to co delate,jak pomahate,ze tu jste ve chvilich kdy clovek nevi kudy kam a opravdu uz to chce vzdat....nikdy by me nenapadlo ze budu nekdy prosit cizi lidi o pomoc,ze budu v situaci kdy jedine mozne reseni muze byt sbirka....ale nikdy nebudu litovat okamziku kdy jsem se na vas obratila,nikdy nezapomenu na slzy stesti kdy jste mi v telefonu rekli ze sbirka bezi a nikdy nezapomenu na buseni srdce ktere jsem zazila pokazde kdy se na sbirce pricetla jakakoliv castka....diky za to ze jste,za to co delate a za nasi rodinu,protoze bez vas by jsme to nedokazali!!!Rambouskovi ...s laskou a obrovskymi DIKY

Brečím...ale radosti!

19. 04. 2023

Dnes rano jsem otevrela sbirku a jedine na co jsem se zmohla byli slzy....je to tri dny zpet co jsem se temer hroutila z toho ze na sbirce je opravdu nizka castka a zacaly mne prepadavat obavy ze neni mozny aby jsme se nekam posunuly...kdyz jsem zoufale zacala znovu opakovane sdilet odkaz a zadat o pomoc poprve za svuj zivot jsem pozadala o pomoc i mou tetu a strejdu,ktere jsem sice videla naposledy pred v detstvi ale rekla jsem si ze snad nemohli zapomenout ze existuju o to spis kdyz stryc je s mou matkou v kontaktu temer casto....vysledek?stal za to!!!ani odpoved,ani prispevek ani sdileni....za nic z toho jsem nestala ani ja ani ma rodina a diky tomuhle kopanci jsem o to vic vdecnejsi vam vsem kteri jste prispeli jak korunkami tak sirenim naseho pribehu....a chtela bych vzkazat vam vsem ze neni zpusob jak vyjadrit co citim,ze neni dost prihodne slovo na podekovani ktere by bylo dostacujici ale vy vsichni,at uz podepsani ci anonymni darci do konce meho zivota zustavate v mem srdci jako nahradni rodina ktera nas podporila narozdil od tech nasich vlastnich!!!!

ŠANCE NA NOVÝ ZAČÁTEK-DÍKY VÁM!!!

11. 04. 2023
DĚKUJEME
Koncem března jsme poprvé viděli byt,který by se s vaší podporou mohl stát za pár dní naším domovem.V mailu mám už dokonce návrh nájemní smlouvy a od jejího podpisu nás dělí už jen chybějící částka na uhradu prvního nájemného a kauce.
Včera jsme měli štěstí a sehnali jsme přes inzerát za odvoz lednici a já z ní mám velkou radost protože je to první potřebná věc,kterou k vybavení bytu bezpodmínečně potřebujeme.
A taky potřebujeme vaší pomoc,proto vás moc prosím sdílejte naší sbírku,podpořte nas i pár korunami,dejte nám šanci odrazit se ze dna a pomozte nám splnit přání naší dcery k narozeninám,které má už za 8dní...
Vám všem,kteří jste nás podpořili atˇuž finančním darem nebo i pouhým sdílením našeho příběhu by jsme chtěli říci,že si vaší pomoci a podpory moc važíme a z celého srdce vám děkujeme.RAMBOUSKOVI

Sbírku již podpořilo 48 dárců

1 Kč — Lucie před rokem

1 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Že Vám není hanba napadat paní Katku, vidíte, že se snaží, aby měly děti střechu nad hlavou a Vy jí to takto kazíte a ješte uboze jako anonym. Styďte se.“
1 Kč — Lucie před rokem

1 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Eva před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Moc držím palce, ať částku vyberete🍀.“
500 Kč — Lenka Čechurová před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem