Domča s mámou zase jede!

Šumperk / Sbírku organizuje Lenka Koubková

{}

Domča s mámou zase jede!

0 %

Vybráno 93 075 Kč z 89 382 Kč
Zbývá -1173 dnů
Sbírka byla ukončena 28. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Děkujeme všem dárcům! Takovou podporu jsme nečekali!!!

Ráda bych poděkovala všem dárcům, žijeme poslední týdny nadějí a radostí, že jsou okolo nás lidé, kterým nejsou osudy druhých lhostejné.

Rozhodli jsme se, že sbírku ještě necháme běžet dál, protože auto není jediné, co Dominik a jeho máma potřebují. Více v aktualitách…

 

Zuzka je maminka 6letého Dominika, který se potýká s vážnými zdravotními problémy. Vzácná genetická mutace má vliv na jeho vývoj, pohyb a celkový stav. Chlapec má zavedenou hadičku s výživou, dýchání mu usnadňuje tracheostomie. Život bez auta je pro ně nemyslitelný. Jenže právě auto rodině způsobilo tento rok nemalé problémy.

Auto pořízené z příspěvku úřady práce se po dvou letech rozbilo. Zuzka měla na výběr – buď zaplatí nákladné opravy a bude trnout, jestli se neobjeví další porucha, anebo koupí auto nové, které bude navíc vyhovovat potřebám Dominika, jehož stav se zhoršil.

Opět požádala o příspěvek stát a díky podpoře rodiny, přátel a sbírkám získala dostatek finančních prostředků. Hurá!!! Jenže ona radost netrvala dlouho.

Úřad práce rozhodl o povinnosti vrátit původní příspěvek na pořízení auta, respektive jeho poměrnou část ve výši 139 382 Kč. Jako máma samoživitelka, která o syna pečuje 24/7, se dostala do náročné situace.

Doufala, že prodejem původního auta tuto částku umoří. Čekala ji další rána – nedostane za něj víc než 50 tisíc Kč. Částku 90 tisíc Kč by tak chtěla vybrat s vaší pomocí.

Jako poradkyně rané péče se často setkávám s příběhy rodin, které svůj život obětují dětem, pečují o ně, snaží se i přes nepřízeň osudu čelit všem výzvám. Některé výzvy jsou ale nad jejich síly. Maminka Dominika by ráda pracovala, šla na kafe s kamarádkou, do kina… ale nemůže, protože ji syn potřebuje. Pomozme této mladé mamince žít život bez dluhů,“ prosí o podporu Lenka, poradkyně rané péče, která sbírku založila.

Dominikův příběh

Zuzana a Dominik odcházeli s první diagnózou hned při propuštění z porodnice. Dominik měl svalovou hypotonii, která má vliv na pohyb. Ve dvou měsících mu byla potvrzena epilepsie. Až do 1. narozenin pořádně nevěděli, co za zdravotními komplikacemi stojí.

„Trávili jsme hodně času v nemocnici a postupně nám přibývaly další diagnózy. A v jednom roce jsme se konečně dozvěděli výsledky genetických testů, které prokázaly mutaci genu v GRIN1,“ líčí maminka. Tato mutace způsobuje všechny potíže – epilepsii, těžkou mentální retardaci, vývojovou vadu mozku, poruchu zraku a sluchu, postižení všech končetin a další pohybové vady.

Dominik má do žaludku zavedenou hadičku s výživou (PEG). Na začátku roku 2019 dostal těžký zápal plic a skončil v umělém spánku. Naštěstí to všechno zvládl, ale zanechalo to následky. Veškerou svoji energii najednou vkládal do dýchání a na nic jiného mu už nezbývala. Většinu dne spal. Proto jsme souhlasili s tracheostomií k usnadnění dýchání, kterou na podzim 2019 podstoupil. Domča musí být pravidelně odsáván, zpětně to však vidíme jako jedno z nejlepších rozhodnutí. 

Velké poděkování všem, kteří se zapojili do sbírky!!!

04. 05. 2021
"S Dominičkem bychom rádi poděkovali všem, kteří nám pomohli vybrat stanovenou částku, ať už finančním příspěvkem, nebo sdílením na sociálních sítích. Nesmírně si Vaší pomoci vážíme. Taky moc děkujeme Znesnáze21 za umožnění sbírky a paní Lence Koubkové ze Společnosti pro ranou péči za vyřízení sbírky a podporu. Popravdě jsme vůbec nečekali, že nám sbírka bude umožněna a už vůbec jsme nečekali, že se požadovaná částka vybere, navíc takovou rychlostí. Jste úžasní. Z celého srdce Vám děkujeme!" Zuzana Lipková a Domča
Velice si vážím všech lidí, kteří pomohli této mladé silné mamince. Je toho ještě hodně, co by potřebovali... třeba právě zajistit finance pro Domčovy speciální rehabilitace... třeba se s Vámi, našimi podporovateli, ještě potkáme časem při další sbírce...role pečovatelů rodičů je náročnou nejen na čas, ale také finance. Stát tuto zodpovědnost přenáší často na rodiče. Můj obdiv patří všem rodičům, kteří to nevzdávají a všem lidem, kteří jsou ochotni jim podat pomocnou ruku!!! Mějte krásné dny a ještě jednou děkuji. Lenka Koubková, poradce rané péče
 

Děkujeme všem dárcům! Takovou podporu jsme nečekali!!!

06. 04. 2021

Ráda bych poděkovala všem dárcům, žijeme poslední týdny nadějí a radostí, že jsou okolo nás lidé, kterým nejsou osudy druhých lhostejné.

Rozhodli jsme se, že sbírku ještě necháme běžet dál, protože auto není jediné, co Dominik a jeho máma potřebují. Každodenní součástí Dominikova života jsou rehabilitace. Ty, které Domčovi opravdu pomáhají, nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění a musí za nimi dojíždět ze Šumperka do Olomouce 2x týdně. Měsíční náklady jsou cca 13 tisíc. Maminka Dominika několikrát ročně oslovuje nadace a další podporovatele, aby tyto rehabilitace byla schopna financovat. Napadlo mě, že bychom ještě mohli, společně s Vámi, Domčovi přinést trochu oné naděje a radosti a na rehabilitace mu přispět.

Lenka Koubková, poradkyně rané péče

Maminka Zuzana dodává:" Pro Domču jsou rehabilitace velmi důležité. Vzhledem k tomu, že neumí chodit, lozit, ani sedět a většinu času jen leží, musí cvičit, aby mu nezatuhly svaly. Návíc má poměrně velkou skoliózu páteře a nutkání točit hlavičku pouze na jednu stranu, k čemuž jsou rehabilitace taky potřeba. Cvičení Domčovi pomáhá hlavně v tom, aby se zmíněné problémy nezhoršovaly a nebo vedly v ideálním případě ke zlepšení....a děkuji všem, kteří se do sbírky již zapojili...moc si toho se synem vážíme." 

Partneři sbírky 2

Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o.

Patronem této sbírky je firma Helping Výškové práce s.r.o. a násobí příspěvky zlatým řezem.

Karel Janeček a Nadační fond pomoci - NEFINANČNÍ

Patrony této sbírky jsou Karel Janeček a Nadační fond pomoci.

Sbírku již podpořilo 117 dárců

Sbírku již podpořil Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o. částkou 21 000 Kč.

Nadační fond pomoci a Helping Výškové práce, s.r.o. každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 21 000 Kč.

„Přeji Vám mnoho štěstí a držím palce❤️“
1 000 Kč — Katka před 3 lety

30 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

50 Kč — Nela před 3 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„👍“
333 Kč — @the.good.bad.man před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Moc vám fandím, jste silná MÁMÁ a Domča statečný hoch ❤️“
300 Kč — Terka Kerka před 3 lety

„❤️“
121 Kč — Barca před 3 lety