Chci sportovat! Handbike pro Richarda

Přerov nad Labem / Sbírku organizuje Táňa Kycltová zc.manzes@drahcir.tlcyk

{}
0 %

Chci sportovat! Handbike pro Richarda

Vybráno 97 734 Kč z 120 000 Kč
Zbývá 13 dnů 81 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Richard byl zdravý muž, který se po nehodě ocitl na hranici života a smrti. Jako chodce ho v roce 2009 srazilo auto a skončil ve vážném stavu v nemocnici. Nikdo mu nedával příliš šancí, v lepším „případě“ měl zůstat navždy ležákem. Dnes žije pětatřicetiletý muž aktivní život. Jeho snem je závodit na handbiku!

Díky lékařům a také síle a péči maminky, která s ním denně 3 hodiny cvičila, se jeho zdravotní stav začal lepšit. Velkou roli v tom sehrála Richardova bojovnost. Byly dny, kdy to pro celou rodinu bylo velmi těžké a Richard to chtěl vzdát, maminka mu ale dodávala sílu: „Nikdy boj o svůj život nevzdávej. Mysli na to, že to je to nejcennější, co máš!“

„I pro mě to bylo velmi složité období, protože jsem se ještě starala o manžela, který umíral na zákeřnou nemoc. Svůj boj bohužel prohrál… O to více náročné vše bylo, ale vždy jsem si řekla musíš ten tlak ustát,“ vzpomíná Richardova mamka Táňa.

Dnes mladý muž sportuje a sbírá úspěchy v atletice, kde získal už řadu medailí a diplomů. Věnuje se také bocciu (pétanque pro hendikepované) a nyní by strašně rád závodil na handbiku.

„Veškeré peníze jsem investovala do rekonstrukce bytu na bezbariérový a na speciální kolo mi už bohužel nezbývají finance. Proto vás všechny touto cestou moc prosím o podporu, aby se splnil sen mého syna – být ve svém životě více aktivní,“ děkuje všem Richardova mamka.

Sbírku již podpořilo 73 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 11 hodinami

500 Kč — Anonymní dárce před 17 hodinami

500 Kč — Anonymní dárce včera

2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

300 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Hodne szesti Riso!“
373 Kč — Jajda před 4 dny

1 000 Kč — Kubí před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

60 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
51 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí