Cesta na paralympiádu do Tokia

Praha-západ / Sbírku organizuje Anna Luxová moc.liamg@avoxul.enna

0 %

Cesta na paralympiádu do Tokia

Vybráno 25 000 Kč z 25 000 Kč
Zbývá 28 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Dobrý den, 

jmenuji se Anna Luxová, je mi 23 let, studuji obor Mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze a jsem paralympionička-atletka

Narodila jsem se předčasně a pár minut byla bez kyslíku, to pravděpodobně způsobilo mé postižení - dětskou mozkovou obrnu

Rodiče mě od dětství vedli ke sportu. Říkali, že právě pohyb mi může výrazně pomoci zlepšit můj zdravotní stav, a měli pravdu. 

Od 13 let se věnuji paralympijské atletice. Dříve jsem byla hlavně sprinterka na 100 a 200 metrů. v 17 letech po operaci achilovky jsem se začala věnovat také vrhu koulí. 

Za svůj největší dosavadní sportovní úspěch považuji účast na dvou paralympiádách - Londýn 2012 a Rio 2016. Aktuálně se snažím dělat maximum proto, abych se kvalifikovala na paralympiádu do Tokia a předvedla tam co nejlepší výkon. 

Svůj hendikep beru jako výzvu a neustále se snažím posouvat dopředu ve sportovním i osobním životě. Sport a pohyb je pro mě velmi důležitý. Nejenže mě baví, ale především mi pomáhá zpomalovat atrofii ochablých svalů a žít kvalitní život. 

K životu s postižením a sportu neodmyslitelně patří pravidelná, avšak nákladná rehabilitace. Klubového ani týmového fyzioterapeuta bohužel nemáme, a tak si musím všechny prostředky na fyzioterapii shánět sama s pomocí rodiny.

Často se mi stává, že když oslovím nějakou organizaci nebo nadaci s prosbou o pomoc, dostanu odpověď, že jsem "moc zdravá" nebo vypadám "moc zdravě", a pomoc poputuje k potřebnějším...

Samozřejmě vím, že existují lidé, kteří na první pohled potřebují větší pomoc než já, to ovšem neznamená, že já pomoc nepotřebuji. Za tím, jak dneska vypadám "příliš zdravě" a funguji poměrně samostatně, stojí velký kus práce a nekončící dřina. Nebýt sportu a pravidelných rehabilitací, jsem na tom dneska mnohem hůř...

Chtěla bych vás všechny poprosit o příspěvek na pravidelné rehabilitace, které mi pomohou zůstat ve formě a doufejme že mi pomohou rovněž s kvalifikačním procesem na paralympiádu do Tokia a k co nejlepšímu výkonu. 

Za jakýkoliv sebemenší příspěvek vám budu velmi vděčná. 

Předem díky! :-)

Anička

Jsme v cíli!

Jsme v cíli!

19. 02. 2021

Přátelé, kamarádi, milí dárci,

včera, 18. února 2021 dosáhla má sbírka na rehabilitace svého cíle!

Chtěla bych všem, kteří přispěli, ze srdce poděkovat, velmi si toho vážím!

I cena jednoho kafe, může mnoha lidem změnit život a pomoci plnit sny. Já jsem toho důkazem. Pomohli jste mi na cestě k pravidelným rehabilitacím, teď už je na mně, abych to dotáhla do konce a dokázala se kvalifikovat na paralympiádu do Tokia.

Výtěžek ze sbírky použiji na pravidelné fyzioterapie v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Věřím, že díky nim dokážu zůstat ve formě, předejdu zraněním a v létě v Tokiu budu co nejlepší.

Sbírka stále běží až do 1. dubna 2021. Pokud by ještě někdo mohl a chtěl přispět, rovněž mu budu moc vděčná. Teď se sice soustředím hlavně na kvalifikační proces na paralympiádu, avšak pravidelné rehabilitace budu potřebovat do konce svého života....

Posílám fotku ze závodů a soustředění v teple a těším se, až vám budu moci poslat pozdrav z paralympiády.

Velké díky ještě jednou! :-))

Anička


Sbírku již podpořilo 57 dárců

„❤“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„www.tmbk.cz“
8 501 Kč — TMBK před 2 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

150 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

844 Kč — Petr před 3 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Pro krásný den a skvělé zítřky...❤️“
300 Kč — Katka před měsícem

„Tak hodně štěstí, Aničko! :) “
373 Kč — Jakůbkovic před měsícem

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
53 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět
78 %

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět

Když se auto rozbije. Pomoc pro samoživitelku a nemocného syna
68 %

Když se auto rozbije. Pomoc pro samoživitelku a nemocného syna