Cesta na paralympiádu do Tokia

Praha-západ / Organizer: Anna Luxová moc.liamg@avoxul.enna

0 %

Cesta na paralympiádu do Tokia

Amount raised 26 000 Kč of 25 000 Kč goal
Left -1052 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 06. April 2021

Help by sharing

Dobrý den, 

jmenuji se Anna Luxová, je mi 23 let, studuji obor Mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze a jsem paralympionička-atletka

Narodila jsem se předčasně a pár minut byla bez kyslíku, to pravděpodobně způsobilo mé postižení - dětskou mozkovou obrnu

Rodiče mě od dětství vedli ke sportu. Říkali, že právě pohyb mi může výrazně pomoci zlepšit můj zdravotní stav, a měli pravdu. 

Od 13 let se věnuji paralympijské atletice. Dříve jsem byla hlavně sprinterka na 100 a 200 metrů. v 17 letech po operaci achilovky jsem se začala věnovat také vrhu koulí. 

Za svůj největší dosavadní sportovní úspěch považuji účast na dvou paralympiádách - Londýn 2012 a Rio 2016. Aktuálně se snažím dělat maximum proto, abych se kvalifikovala na paralympiádu do Tokia a předvedla tam co nejlepší výkon. 

Svůj hendikep beru jako výzvu a neustále se snažím posouvat dopředu ve sportovním i osobním životě. Sport a pohyb je pro mě velmi důležitý. Nejenže mě baví, ale především mi pomáhá zpomalovat atrofii ochablých svalů a žít kvalitní život. 

K životu s postižením a sportu neodmyslitelně patří pravidelná, avšak nákladná rehabilitace. Klubového ani týmového fyzioterapeuta bohužel nemáme, a tak si musím všechny prostředky na fyzioterapii shánět sama s pomocí rodiny.

Často se mi stává, že když oslovím nějakou organizaci nebo nadaci s prosbou o pomoc, dostanu odpověď, že jsem "moc zdravá" nebo vypadám "moc zdravě", a pomoc poputuje k potřebnějším...

Samozřejmě vím, že existují lidé, kteří na první pohled potřebují větší pomoc než já, to ovšem neznamená, že já pomoc nepotřebuji. Za tím, jak dneska vypadám "příliš zdravě" a funguji poměrně samostatně, stojí velký kus práce a nekončící dřina. Nebýt sportu a pravidelných rehabilitací, jsem na tom dneska mnohem hůř...

Chtěla bych vás všechny poprosit o příspěvek na pravidelné rehabilitace, které mi pomohou zůstat ve formě a doufejme že mi pomohou rovněž s kvalifikačním procesem na paralympiádu do Tokia a k co nejlepšímu výkonu. 

Za jakýkoliv sebemenší příspěvek vám budu velmi vděčná. 

Předem díky! :-)

Anička

Cesta na paralympiádu do Tokia se díky vám stala skutečností

10. 08. 2021

Moc Vás všechny zdravím,

s Vaší pomocí, které si velmi vážím, se mi podařilo vybrat dostatek peněz na pravidelné rehabilitace, které mi opravdu pomohly udržet se ve formě a skutečně mě přiblížily k mému vysněnému cíli - paralympiádě v Tokiu. 

Nyní jsem ve vrcholné přípravné fázi a 19. srpna odlétám. 28.8. mě čeká závod v běhu na 100m, 2.9., pak závod ve vrhu koulí. Všichni děláme maximum proto, aby po mně v Tokiu zůstal co nejlepší výsledek a věříme, že to dobře dopadne. Mám z toho respekt, ale zároveň se nemůžu dočkat. 

Ještě jednou velké díky vám všem, má to smysl. 

Hodně zdraví a sportu zdar! 

Anička

Zase o krok blíže k paralympiádě v Tokiu

07. 04. 2021

Milí dárci,

ráda bych vám všem touto cestou ještě jednou chtěla poděkovat za vaše příspěvky na pravidelné rehabilitace.

I malá pomoc dokáže velké věci a tohle je jednoznačný důkaz. Posunuli jste mě zase o krok blíže k mému snu -paralympiádě v Tokiu a já jsem vám za to moc vděčná.

Teď už je to na mně a (u)dělám maximum proto, abych vám mohla v létě poslat pozdrav z Tokia.

Díky!!!! :-))

Anička

Jsme v cíli!

19. 02. 2021

Přátelé, kamarádi, milí dárci,

včera, 18. února 2021 dosáhla má sbírka na rehabilitace svého cíle!

Chtěla bych všem, kteří přispěli, ze srdce poděkovat, velmi si toho vážím!

I cena jednoho kafe, může mnoha lidem změnit život a pomoci plnit sny. Já jsem toho důkazem. Pomohli jste mi na cestě k pravidelným rehabilitacím, teď už je na mně, abych to dotáhla do konce a dokázala se kvalifikovat na paralympiádu do Tokia.

Výtěžek ze sbírky použiji na pravidelné fyzioterapie v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Věřím, že díky nim dokážu zůstat ve formě, předejdu zraněním a v létě v Tokiu budu co nejlepší.

Sbírka stále běží až do 1. dubna 2021. Pokud by ještě někdo mohl a chtěl přispět, rovněž mu budu moc vděčná. Teď se sice soustředím hlavně na kvalifikační proces na paralympiádu, avšak pravidelné rehabilitace budu potřebovat do konce svého života....

Posílám fotku ze závodů a soustředění v teple a těším se, až vám budu moci poslat pozdrav z paralympiády.

Velké díky ještě jednou! :-))

Anička

 

58 donations

“Ať se daří, Aničko!”
500 Kč — R. Mastík 3 years ago

“❤”
500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“www.tmbk.cz”
8 501 Kč — TMBK 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

150 Kč — Anonymous donor 3 years ago

844 Kč — Petr 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Pro krásný den a skvělé zítřky...❤️”
300 Kč — Katka 3 years ago

Discover more

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Pomozme Violce zvládnout úmrtí maminky
86 %

Pomozme Violce zvládnout úmrtí maminky

No good deed goes unpunished
24 %

No good deed goes unpunished