Babička s vnoučaty potřebují rekonstrukci bytu

Klášterec nad Ohří / Sbírku organizuje Pavlína X

{}

Babička s vnoučaty potřebují rekonstrukci bytu

0 %

Vybráno 0 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -482 dnů
Sbírka byla ukončena 25. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

 Jsem 54letá babička, která vychovávám 3 vnoučata14letého a 12letého chlapce a 9letou slečnu, kterou mám od jejích 3 let.

Všechny tyto děti si bohužel z kraje jejich života prošly vším možným. Už 11 let jsou ale v mé péči a mají k sobě hezký vztah.

Vlastním byt 2+1, který jsem původně měla sama pro sebe na dožití, a dle toho byl i tak zařízen. Člověk ale míní a život mění, a tak se s dětmi celá situace změnila.

Bohužel, můj byt je pro nás malý, chlapci rostou a jsou v pubertě, vnučka by potřebovala svoje soukromí.

Šetříme na rekonstrukci nevyhovující koupelny, kde je zastaralá armatura i sanitární zařízení, dále je stará i kuchyně a chodby.

Po přestavění bytového jádra by vznikl prostor, kde by mohl vzniknout pokojík pro vnučku.

Přestavění bytu a získání dalšího prostoru by také pomohlo ke společné výuce s kamarády dětí, kteří by vnoučata mohli navštěvovat v jejich pokojíku – v novém prostoru, a pohodlí nás všech.

Bohužel, současné životní náklady a výdaje jsou moc vysoké, a při 3 dětech je nemožné v krátké době našetřit tolik, kolik bychom potřebovali.

Nějakou částku už našetřenou máme, ale není dostatečná. Část rekonstrukce zvládneme svépomocí jako je například úklid, nebo drobná montáž, ale odborné věci musí udělat firma – elektrikářské záležitosti, odpady apod.

Prosím, pomozte mi vytvořit adekvátní prostor pro dospívání mých vnoučat.

Děkuji.