Prostor pro děti

Klášterec nad Ohří / Organizer: Pavlína X zc.manzes@avoseirg.p

{}
0 %

Prostor pro děti

Amount raised 0 Kč of 200 000 Kč goal
Left -311 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 25. January 2023

Help by sharing

Jsem babička, 54 let.

Vychovávám tři vnoučata. Dva chlapci (14 a 12 let) a slečna (9 let), kterou mám od jejích tří let. Už jedenáct let jsou v mé péči. Sourozenci mají k sobě hezký vztah.

Vlastním byt (2+1), který jsem původně měla sama pro sebe na dožití, a dle toho byl i tak zařízený.  S dětmi se změnila celá situace. Bohužel můj byt je pro nás malý, chlapci rostou a jsou v pubertě, vnučka by potřebovala svoje soukromí. Šetříme na rekonstrukci nevyhovující koupelny (zastaralá armatura, sanitární zařízení, …), zastaralé kuchyně a chodby. Po přestavění bytového jádra by vznikl prostor, kde by mohl vzniknout pokojík pro vnučku. Přestavění bytu a získání dalšího prostoru by také pomohlo ke společné výuce s kamarády dětí, kteří by vnoučata mohli navštěvovat v jejich pokojíku – v novém prostoru, a pohodlí nás všech.

Bohužel, současné životní náklady a výdaje jsou moc vysoké, a při třech dětech je nemožné v krátké době našetřit tolik, kolik bychom potřebovali. Nějakou částku už našetřenou máme, ale není dostatečná. Část rekonstrukce zvládneme svépomocí (úklid, drobná montáž), ale odborné věci musí udělat firma (elektrikářské záležitosti, odpady apod.)